Takıntılar Vaka Örnekleri ve Tedavi Yöntemleri

9,1/10  (9 Oy) · 
24 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.072 gösterim
Psikiyatri uzmanı Dr. Oğuz Tan, hastalarının gerçek yaşam öykülerinden yola çıkarak kaleme aldığı kitapta birçok kişinin itiraf etmekten dahi çekindiği bu hastalığın temelde biyolojik bir sorundan kaynaklandığını ve tedavide ulaşılan yüz güldüren gelişmeleri çoğu zaman mizahi bir üslupla anlatıyor. İnsanın hayatını derinden etkileyen bu hastalığın sanıldığı kadar nadir olmadığını ve tedavi edilebildiğini görmek hastaların sağlıklarına kavuşmaları yolunda çok önemli bir adım.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2004
 • Sayfa Sayısı:
  221
 • ISBN:
  9799752630047
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yağmur 
05 Tem 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Altı ayını Pazartesi günü dolduracak yeğenime kısa sürede kitap sevgisi aşılayan ben,bu kitabı altı aylık olacak yeğenimle okudum.Ve bu kitabı okurken çok heyecanlanmasana rağmen çok güzel bir şekilde beraber okuduk.Kitabın her bir sayfasında kendi yorumunu sevinç çığlıklarıyla yaptı.Kitap içeriğinde takıntılar,takıntı çeşitleri,takıntıların hayatı nasıl etkilediği anlatılmakta.Gerçek vakalar Ve resimler ile desteklenmiş bir kitap.Vakalarda isimler değiştirilerek paylaşılmış.Keyifli okumalar.

Feyza 
26 Mar 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Psikoloji türü bir kitap için beklediğimden çok daha sürükleyiciydi. Örnek vakalar ile konu güzel bir şekilde açıklanmış. Günümüzde gittikçe artan takıntı hastalığının kapsamı ve tedavileri ile ilgili fikir edinmek için güzel bir kaynak.

Kitaptan 1 Alıntı

Feyza 
26 Mar 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Midemizin ya da iç organlarımızın yanlış beslenmeden dolayı hasta olması gibi beynimiz de yanlış düşünce sebebiyle hasta olur.Beş dakika düşünülecek şeye beş saat, bir şiddetinde üzülecek şeye on şiddetinde üzülmek beyin sağlığımızı bozar.

Takıntılar, Oğuz TanTakıntılar, Oğuz Tan