Tarihi Değiştirenler Kitabı

8,7/10  (7 Oy) · 
25 okunma  · 
8 beğeni  · 
1.205 gösterim
Roma yıkıldığında; Fatih Sultan Mehmet, Topkapı surları önünde savaş pozisyonu alan askerlerine seslendiğinde; Hitler silahını Yahudilere doğrulttuğunda; Hürrem Sultan sarayı perdeler arkasından yönettiğinde; Einstein fiziği baştan yazdığında; Amerika keşfedildiğinde; Berlin Duvarı yıkıldığında; Nelson Mandela devlet başkanı olduğunda ve daha pek çok olayın ardından dünya tamamen tersine dönmeye başlamıştı. Savaşlar yapılıyor, askerler ön saflarda koşturuyor, bir icat dünyaya yeni bir pencere açıyor, gizli odalarda alınan kararlarla kim düşman kim dost bilinemiyor, bir olay bütün bir asrı değiştiriyordu; kısaca tarih işte tam da böyle yazılıyordu.


Yazar Ali Çimen, tarihi değiştirenlerin peşine düşerek çıktığı bu serüvende, geleceği değiştirecek gençlere, geçmişinin peşine düşen yetişkinlere tarihin ta kendisini anlattı. Konuşmalar, Askerler, Bilginler, Savaşlar, Kadınlar, Diktatörler, Liderler, Keşifler, Gizli Servisler, Olaylar, Günler ve İmparatorluklar'la 250.000 okura ulaşan Ali Çimen, başka başlıklarla tarihe büyüteç tutmaya devam edecek.

Henüz okumaya başlamayıp seriyi tanımak isteyenlere bir bilgi, serinin müptelası olanlara da bir hatırlatma yapmak isteyen Ali Çimen, Tarihi Değiştirenler'i hazırladı...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9786050815108
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mehmet Y. 
08 Tem 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Daha önceki seriden seçilmiş isimlerin ve olayların olduğu kitap üslubu bakımından çok başarılı. Tarih severlere şiddetle tavsiye edilir, üstelik fiyatı da çok uygun.

ÖMER ÇETİNKALE 
15 Ağu 03:17 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Tarihi değiştiren komutanlar,krallar,dikatatorlerve ulu önderler araştırma gazeteci ve yazar ali çimenden okudum gayet beğendim sizede tabsiye ederim.

Serdar Poirot 
29 Nis 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hiç fena sayılmayacak bir araştırma romanı.
Yazarın yazdığı diğer kitaplardan bazı konular birleştirilerek ortaya güzel bir eser çıkmış.
Oldukça ilgi çekici olaylar, hayat hikayeleri vs. bulunmakta.
Tarihi seven insanların zevkle okuyacağı bir kitap.

Kitaptan 5 Alıntı

Muhammet TUNÇ 
30 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Makedon İmparatorluğu'nun tarihi, bir bakıma Büyük İskender'in de kişisel tarihidir. Zira imparatorluk, İskender'in ellerinde, onun askeri başarılarıyla doğdu, onunla birlikte de öldü. 13 yıl gibi kısa bir ömrü olan bu imparatorluk, buna rağmen tarihin şahit olduğu en görkemli ve en hızlı büyüyen siyasi kimliklerden olmayı başardı. İskender, bilinen dünyanın büyük bir kısmını fethedip Helen Çağı'nı başlattıktan sonra, kısa bir süreliğine de olsa Antik Yakın Doğu'nun en güçlü devletinin lideri olma hazzını tattı.

Tarihi Değiştirenler Kitabı, Ali Çimen (Sayfa 11)Tarihi Değiştirenler Kitabı, Ali Çimen (Sayfa 11)
Muhammet TUNÇ 
02 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Bir kişinin ölümü trajedidir. Bir milyonunkiyse sadece bir istatistik."
Stalin

Tarihi Değiştirenler Kitabı, Ali Çimen (Sayfa 95)Tarihi Değiştirenler Kitabı, Ali Çimen (Sayfa 95)
Muhammet TUNÇ 
29 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

''Deneyen için hiçbir şey imkansız değildir.''
Büyük İskender

Tarihi Değiştirenler Kitabı, Ali Çimen (Sayfa 11)Tarihi Değiştirenler Kitabı, Ali Çimen (Sayfa 11)
Muhammet TUNÇ 
02 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kızıl Ordu'nun İkinci Dünya Savaşı'nda Almanlara karşı verdiği destansı mücadele, Sovyet diktatörü Stalin'in dünya lideri olmasının yolunu açmıştı. Savaş, 26 milyon Rus'un canına mal olsa da...

Tarihi Değiştirenler Kitabı, Ali Çimen (Sayfa 104)Tarihi Değiştirenler Kitabı, Ali Çimen (Sayfa 104)
Muhammet TUNÇ 
02 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Mezarının yeri bilinmesin diye defnine katılan herkesin öldürüldüğü söylenir. Halen bile gömüldüğü yere dair en ufak bir iz yoktur. Bununla birlikte, Moğolistan'daki Burhan-Haldun dağları arasında bir yere gömüldüğüne inanılmakta.

Tarihi Değiştirenler Kitabı, Ali Çimen (Sayfa 43 - Cengiz Han (Timuçin))Tarihi Değiştirenler Kitabı, Ali Çimen (Sayfa 43 - Cengiz Han (Timuçin))