Tarihte İlginç Gerçekler

6,0/10  (5 Oy) · 
23 okunma  · 
1 beğeni  · 
953 gösterim
Yüzlerce kitap ve bu kitaplardan uzun uğraşlar sonucunda derlenen bilgilerle oluşan kitapta Dünya tarihinin yüzlerce örnek olayını bulabilirsiniz. Eser, Mısır Tarihi'nden başlayıp, Bizans Tarihi'ne, Amerika'nın Tarihi'nden Yakın Tarihimize kadar uzanan çok geniş bir zaman diliminde insanlığın katettiği yol haritasını gösteriyor. Kitapta yer alan; kimi zaman gülünç kimi zaman da dramatik nitelikteki olayların ortak özelliği, ilginç ve ibretlik olması. Eser, tarih meraklılarının ellerinden düşüremeyeceği bir kitap.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2006
 • Sayfa Sayısı:
  144
 • ISBN:
  9789750036804
 • Yayınevi:
  Yitik Hazine Yayınları
 • Kitabın Türü:
dilan çalışkan 
12 Tem 00:12 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Bir günde okunacak bir kitap ama ben uzattıkça uzattım :( Genel tarihi bilgilerin toplandığı bir eser olmuş, dönemlere göre etkileyici olaylar var her yerde bulabileceğiniz bilgiler fakat burda toplu halde.. küçük bir tarih hatırlatması oldu benim için fakat yanlı olarak yazılmış yani kaynaklar bunu gösteriyor belirli bir kesimden faydalanmış ama bunun kitabın değerine bir katkısının ya da eksiğinin olduğunu düşünmüyorum. :) iyi okumalar :)

Filiz Özcan 
24 Oca 11:41 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Kitap iyi,hoş,gayet de akıcı.Ancak tarih objektif bir şekilde incelenmeli,tarihten hikaye bile anlatılmış olsa bu tarafsız bir şekilde anlatılmalı.Eserde tarihimizin bazı dönemleri ve şahısları hakkında aşırı hassas ve yüceltici tavırlar sergileyen bazı yanlı tarihçilerin(diğerlerini tenzih ederim) kaynak olarak gösterilmesi eserin inandırıcılığını azaltan bir unsur bence.Okurken bunun gözardı edilmemesini tavsiye ederim.