Tavşan Dudaklı Adam

7,9/10  (8 Oy) · 
45 okunma  · 
8 beğeni  · 
652 gösterim
Sir Arthut Conan Doyle tarafından yaratılan Sherlock Holmes karakteri dünya tarihinin tartışmasız en başarılı dedektifidir. Sherlock Holmes hikayelerini ilginç yapansa kullanılan teknikler ve mantıktır. Bütün dediller titizlikle toplanır, ön yargıdan uzak bir şekilde analiz edilir ve sonuca ulaşılır. Onun kullandığı yöntemler ve teknikler günümüzde dahi polis teşkilatlarına yardımcı olmaktadır ve Sherlock Holmes kitapları pek çok polis için bir el kitabı niteliğindedir. Günümüzde çok popüler olan CSI ( Adli Tıp ve Olay Yeri Araştırma ) dizilerine ilham veren Sherlock Holmes hikayeleri cinayet dedektifliğini meslek olarak seçmiş polislere neredeyse zorunlu olarak okutulmaktadır.

Polislere kitapların bu en büyük üstadının eserleri hala milyonlarca okur tarafından okunmakta ve dünyanın birçok ülkesinde Sherlock Holmes kulüpleri kurularak hikayelerind geçen kişiler günümüz dünyasında canlandırılmaktadır.

Polisiye kitaplar sevenlerin ellerinden bırakamayacakları bir seri... Keyifle okumalar dileriz...
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2013
 • Sayfa Sayısı:
  300
 • ISBN:
  9786056388453
 • Çeviri:
  Melek Keskin
 • Yayınevi:
  Kalipso Yayınları
 • Kitabın Türü:
sinan aktaş 
02 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitap baştan başa sürükleyici ve sıkılmadan okuyacağınız türden kitabın baş kahramanı Sherlock Holmes keskin zekasıyla ve gelişmiş gözlem gücüyle karanlıkta kalmış olayların sır perdelerini bir bir aralıyor insanların özel hayatlarına karşı tavrı , olaylarlara karşı tutumu ve kahramanın kendine has tavırları kitabı daha anlamlı kılıyor keyifli okumalar .