Nar Evi

7,0/10  (3 Oy) · 
8 okunma  · 
3 beğeni  · 
818 gösterim
Krallardan cücelere... Yıldızlardan çocuklara...

Mutlu Prens adı altındaki masalların bu ikinci cildinde,
Oscar Wilde'ın, insan yaşamına ve dünya düzenine yönelik duygu ve düşüncelerini, büyülü masal dünyasındaki karakterleri aracılığıyla keşfe çıkıyoruz. Küçük Kral'ın, genç prenses İnfanta'nın ve onun soytarısı Cüce'nin, Yıldız Çocuk'un öyküsünü okurken, iyilik ve güzelliğin nerelerde gizlendiğini de fark etmiş olacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2010
 • Sayfa Sayısı:
  140
 • ISBN:
  9789750711695
 • Çeviri:
  Nihal Yeğinobalı
 • Yayınevi:
  Can Çocuk Yayınları
 • Kitabın Türü:
BestReader 
21 Eki 18:40 · 7/10 puan

Akıcı, sade bir kitap. Kitapta birtakım insani değerler hikayeleştirilerek verilmiş.10-14 yaş çocuklara tavsiye edilmiş. Ama bu büyükler okumasın demek değil. Hele ki yazar Oscar Wilde ise herkes okusun demek.

Kitaptan 1 Alıntı

narin korkut 
10 Ağu 14:33 · Kitabı okudu · Puan vermedi

gözle görülmese de...
Genç kral, "ülkemiz özgür," dedi. " Sende kimsenin kölesi değilsin. "
Dokumacı, "Savaşta güçlükler Zayıfları köle yapar,barışta ise zenginler fakirleri köleleştirir," dedi. "Yaşayabilmek için çalışmak zorundayız, oysa bize öyle düşük ücret ödüyorlar ki,ölüyoruz. Bütün gün onar için çabalıyoruz;onlar kasalarını altınlarla dolduruyorlar,bizimse çocuklarımız vaktinden önce sönüp gidiyor,sevdiklerimizin yüzleri sertleşip çirkinleşiyor. Üzümü biz eziyoruz, şarabı eller içiyor. Mısırı biz ekiyoruz ama sofralarımız bomboş. Gözle görülmese de vurulmuşuz biz,herkes,özgürsün dese de köleyiz. "

Nar Evi, Oscar Wilde (Sayfa 14)Nar Evi, Oscar Wilde (Sayfa 14)