Adı:
Uçan Tabut
Baskı tarihi:
Temmuz 2017
Sayfa sayısı:
120
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059352840
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Karina Yayınevi
Baskılar:
Uçan Tabut
Uçan Tabut
“İnanmak ve bilmek aynı şey değildir. Hiçbir zaman da olmamıştır. Bütün zulümler bu ayrıntıdan ürer.”

New York’tan yurda getirilen bir cenazenin ekseninde gelişen olaylarda, bir diğerinin hayatını bilmeden bir meteor çarpmışçasına etkileyen bir dizi insanın hikâyesi UÇAN TABUT. Birbirine dokundukça uyanan, uyandıkça birbirine dokunan insanların hikâyesi…

Herkesin biricik bir hikâyesi vardır.

Kendine uyanış hikâyesi.

‘O’ hikâyesi.

Senin yok mu?

Olacaktır.
120 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Bir arkadaşım Ayşe Armanın yazısından sonra bu kitabı almış. Bende ondan aldım:) fakat Ayşe hanımın yazısını okumadım. Sanırım, bu yazıdan sonra kitabın bahtı açılmış...
Eserde, kahramanların hayatı birbirine ilginç ve akla pek gelmeyecek şekilde bağlanmış. Okurken sürekli bir merak içinde kalıyorsunuz. Konusu zaten kitap tanıtımında olduğu için değinmeyeceğim. Sayfa sayısı az olan ve isterseniz bir gün içinde bitirebileceğiniz bu kitap, ona ayırdığınız zamana değer. İyi okumalar.
120 syf.
·2 günde·9/10
Kitabı nasıl beğendim tarifi yok. Tavsiye isteyenlere önereceğim bir kitap Uçan Tabut. Garip bir intihar mektubuyla başlayan ve kişileri birbirleriyle bağlayan bir olaylar silsilesi. Hayatta hiç tanımadığımız insanların bile bizimle bir bağının olduğunu dünya denilen bu garip rüyada tabiki yaşadığımız yerde geçiyor. Kitap ve karekterler inanılmaz güzeldi ve bizdendi. Kitabı bitirdiğimde "ne kadar normal bir hayatım var" dedim açıkçası. Normalliğin bile kişiden kişiye değişeceğini unutarak. Hatta gerçek empatiyi hiç kurabildim mi şu yaşamımda diye hayıflanarak. E! Pınar Eğilmez ne zaman yeni kitap yazacak?
120 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Kitap akıcıydı ve sürükleyici acıklı hikayeleri mevcuttu.Okurken zevk aldım ancak eleştri yapmam gerekirse çok fazla konu ve çok fazla sayıda hikaye mevcuttu birtek selinle borayı okumuyoruz 10 sayfa bora varsa 10 sayfa 10 sayfa diğer karakterlere verilmişti
120 syf.
·2 günde·7/10
Kitabın adına vurulup içini merak ettim ve okumak istedim. Birbirine birinci derece olmasa da hayat hikayesi gereği bir şekilde bağlı olan yedi karakterin kendi ağızlarından anlatılan yine kendi hayat hikayesinin bölümler halinde yazılması ile oluşturulan bir romandı. İlginç ve okurken kişinin kendi hayatını da yer yer sorguladığı güzel bir anlatımı var. Bazen göründüğü gibi değildir hayat. Sebepleri, sonuçları ve bazen de yaşanması gerekenleri vardır, içimizde ya da dışımızda. Sayfası az ve hızlı okunabilen psikolojik bir kitap.
120 syf.
·Beğendi·8/10
Bir grup insanın belli bir sonuç üzerinde hayatlarının belli noktalarının nasıl kesiştiği hakkında bir roman. Okuması müthiş rahat, yazarın üslubu çok naif ve hikaye çok çarpıcı. Okurken ve okuduktan sonra insanı çok etkileyen bir kitap. Okunulması gereken bir yazar. Kitapla kalın...
120 syf.
·Beğendi·9/10
Hikaye Bora ve Selin aşkı ile başlıyor ve hemen peşinden Bora’nın intihar mektubu damgasını vuruyor. Çevresindeki kişilerin de hayatları zincirleme olarak tek tek anlatılarak devam ediyor. Ben çok beğendim. Yazarın dili, anlatımı, seçili sözleri bulması ve o sözlerin olaylara cuk oturması gerçekten çok iyiydi. Bazı yerlerde okurken, kendinizi de sorgularken buluyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Son sayfalara kadar kitabın isminin neden ‘Uçan Tabut’ olduğunu anlayamamıştım ama sonunda üzülerek anladım.
120 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Vücudumuzda ki birbirine bağlı çalışan müthiş sistem gibiyiz. Birbirimizden bağımsız sandığımız hayatlar ile nasıl da fark etmeden zinciri devam ettiriyoruz. Bildiğim halde, yaşarken en sık unuttuğum bu mesajı bir kez de Uçan Tabut' tan aldım.
Uyanamadıkça, yeryüzündeki bir tabut muyum? Fikrini yaşatan kitabın adının Uçan Tabut olması kitabın ironisi sayılabilir.
Pınar Eğilmez 9 kısa öykü ile birbirine dokunan insanların öz seyrini yazmış. Okurken elimden tutup, İçimi hoş bir su içirip, yüzüme su vurur gibi uyandırdı.Okunması gereken bir kitap.
120 syf.
·2 günde·8/10
intihar mektubuyla başlayan ve birbiriyle bağlantılı öykülerden meydana gelen b kitap. 1 gün gibi kısa bir sürede okunabilen ve insanı derinden etkileyen bi eser oldu benim için. daha önce duyduğum ya da bildiğim bi yazar değildi lakin Ayşe Arman'ın köşedinde yer verdiği röportajı da okuyunaca dahada anlam kazandı.
120 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Bazı cümleleri anlamak için tekrar okumak zorunda kalmış olmama rağmen, akıcı bulduğum ve bende kelebek etkisi yaratan bir kitap oldu. Kısa kısa cümleleri çok sevdim. Not alınası cümleler var. Kitap bir kişinin intiharı üzerinden, birbirine teğet geçmiş hayat hikayelerini, karakterlerin gözünden anlatıyor. O hikayelerin içinde karakterler en samimi bakışla kendi içlerine bakıyorlar. Hayatın anlamını sorguluyorlar. Kabuklarımızdan bahsediyorlar. Bazıları kırmış kabuğunu, bazıları kıramamış. Bazıları hayata 10-0 yenik başlamış. (Ömer'in ve Hikmet'in hikayesinde olduğu gibi) Bir hayatımız var, onu yaşayan kendimiz olmazsak ne işe yarar yaşamak? Kıralım kabuklarımızı. Yazarın kaç farklı karakteri böyle gerçekçi ve samimi, derinlikli bir anlatımla bir araya getirebilmiş olmasını çok başarılı buldum. Kitabı bitirince bazı hikayeler eksik bırakılmış gibi hissettim, kelebek etkisi tam da bu oluyor sanırım.
120 syf.
Kısa, ilginç ve etkileyici kitaplar arasında.. Her kahramanın hayatı ayrı ayrı ele alınıyor. Kitapta hayatta herseyin bir bütün olduğu, her parçanın birbirini nasıl tamamladığı ve nasıl hepimizin aslında bir zincirin halkaları olduğumuz vurgulanıyor. Ozellikle iç sesinize olan bakış açınız değişiyor. Durup kendimizi sorgulamadan paldır küldür yaşayıp nelere sebep olduğumuzu sorgulatiyor. Ne kadar dışardan kendimize bakabiliyoruz? Yaşadıklarımız tesadüf mü? Empati ne ? Neye inanıyoruz? Hepsini tek tek sorguluyorsunuz.
120 syf.
·4 günde·8/10
Dokuz farklı karakterin ağzından dokuz farklı hikaye ama hepsi birbiriyle bir şekilde bağlantılı. Ve bu bağlantılar o kadar ustaca şekillendirilmiş ki hikaye akışı hiç bozulmuyor. Pınar EĞİLMEZ'in kalemi oldukça içten, sanırım bu yüzden okurken tüm karakterlerin gerçekten hayatımdan geçtiği hissine kapıldım. Okurken keyif alacağınızı düşünüyorum.
120 syf.
·Beğendi·10/10
İnanmak ve bilmek aynı şey değildir. Hiç bir zaman da olmamıştır. Bütün zulümler bu ayrıntıda ürer ... uçan tabut "birbirine dokundukça uyanan ,uyandıkça birbirine dokunan insanların hikayesi "
Nar ağacında bir nardım. Silkelediler dalımı. Yere düştüm. Göbeğimden çatladım. Yarıldı karnım. Kıpkırmızı tanelerim saçıldı her yere. Kuşlar yesin artık beni.
Hatıralarınıza güvenmeyiniz.Hatıralarınızın kabuğu olan hafızanıza da.Hafızanızın kabuğu zihninize de güvenmeyiniz.Zira hiçbiri aynı kalmaz.Hatta hiç durmadan yenilenir.Ve ne hazindir ki biz, bunların hepsinin evrilip yenilendiğine, bilinç seviyesinde vâkıf olamayız.Hatıralarımızı aynı şekilde koruduğumuzu sanırız.Sürekli evrilen zihnimizin geçmişe baktığı 'an'gördüğü aslında hatıralarımızın en son sürümüdür.Ne geçmişteki kendimize,ne geçmişte yaşananlara hakim olamayız artık.
Pınar Eğilmez
Sayfa 61 - Doğan Kitap

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Uçan Tabut
Baskı tarihi:
Temmuz 2017
Sayfa sayısı:
120
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059352840
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Karina Yayınevi
Baskılar:
Uçan Tabut
Uçan Tabut
“İnanmak ve bilmek aynı şey değildir. Hiçbir zaman da olmamıştır. Bütün zulümler bu ayrıntıdan ürer.”

New York’tan yurda getirilen bir cenazenin ekseninde gelişen olaylarda, bir diğerinin hayatını bilmeden bir meteor çarpmışçasına etkileyen bir dizi insanın hikâyesi UÇAN TABUT. Birbirine dokundukça uyanan, uyandıkça birbirine dokunan insanların hikâyesi…

Herkesin biricik bir hikâyesi vardır.

Kendine uyanış hikâyesi.

‘O’ hikâyesi.

Senin yok mu?

Olacaktır.

Kitabı okuyanlar 181 okur

  • Duygu ozturk
  • Mine Orhan
  • mehmet aşılıpınar
  • Sharlot
  • dilek sinirli
  • BgcSlk
  • AYŞE KAYA
  • özge
  • Seçil Kurt
  • Çiğdem fenk

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%8.6
14-17 Yaş
%5.7
18-24 Yaş
%2.9
25-34 Yaş
%20
35-44 Yaş
%37.1
45-54 Yaş
%20
55-64 Yaş
%2.9
65+ Yaş
%2.9

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%87.3
Erkek
%12.7

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%16.2 (16)
9
%17.2 (17)
8
%19.2 (19)
7
%10.1 (10)
6
%11.1 (11)
5
%5.1 (5)
4
%0
3
%1 (1)
2
%1 (1)
1
%1 (1)