Uçan Tabut

7,9/10  (48 Oy) · 
69 okunma  · 
37 beğeni  · 
1.691 gösterim
“İnanmak ve bilmek aynı şey değildir. Hiçbir zaman da olmamıştır. Bütün zulümler bu ayrıntıdan ürer.”

New York’tan yurda getirilen bir cenazenin ekseninde gelişen olaylarda, bir diğerinin hayatını bilmeden bir meteor çarpmışçasına etkileyen bir dizi insanın hikâyesi UÇAN TABUT. Birbirine dokundukça uyanan, uyandıkça birbirine dokunan insanların hikâyesi…

Herkesin biricik bir hikâyesi vardır.

Kendine uyanış hikâyesi.

‘O’ hikâyesi.

Senin yok mu?

Olacaktır.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2017
 • Sayfa Sayısı:
  120
 • ISBN:
  9786059352840
 • Yayınevi:
  Karina Yayınevi
 • Kitabın Türü:
İbrahim 
01 Oca 22:43 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 7/10 puan

Bir arkadaşım Ayşe Armanın yazısından sonra bu kitabı almış. Bende ondan aldım:) fakat Ayşe hanımın yazısını okumadım. Sanırım, bu yazıdan sonra kitabın bahtı açılmış...
Eserde, kahramanların hayatı birbirine ilginç ve akla pek gelmeyecek şekilde bağlanmış. Okurken sürekli bir merak içinde kalıyorsunuz. Konusu zaten kitap tanıtımında olduğu için değinmeyeceğim. Sayfa sayısı az olan ve isterseniz bir gün içinde bitirebileceğiniz bu kitap, ona ayırdığınız zamana değer. İyi okumalar.

Esra Kılıç 
29 Mar 17:26 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hikaye Bora ve Selin aşkı ile başlıyor ve hemen peşinden Bora’nın intihar mektubu damgasını vuruyor. Çevresindeki kişilerin de hayatları zincirleme olarak tek tek anlatılarak devam ediyor. Ben çok beğendim. Yazarın dili, anlatımı, seçili sözleri bulması ve o sözlerin olaylara cuk oturması gerçekten çok iyiydi. Bazı yerlerde okurken, kendinizi de sorgularken buluyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Son sayfalara kadar kitabın isminin neden ‘Uçan Tabut’ olduğunu anlayamamıştım ama sonunda üzülerek anladım.

İrem Mıhalıçlı 
12 Nis 16:03 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bir grup insanın belli bir sonuç üzerinde hayatlarının belli noktalarının nasıl kesiştiği hakkında bir roman. Okuması müthiş rahat, yazarın üslubu çok naif ve hikaye çok çarpıcı. Okurken ve okuduktan sonra insanı çok etkileyen bir kitap. Okunulması gereken bir yazar. Kitapla kalın...

morella 
 06 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Vücudumuzda ki birbirine bağlı çalışan müthiş sistem gibiyiz. Birbirimizden bağımsız sandığımız hayatlar ile nasıl da fark etmeden zinciri devam ettiriyoruz. Bildiğim halde, yaşarken en sık unuttuğum bu mesajı bir kez de Uçan Tabut' tan aldım.
Uyanamadıkça, yeryüzündeki bir tabut muyum? Fikrini yaşatan kitabın adının Uçan Tabut olması kitabın ironisi sayılabilir.
Pınar Eğilmez 9 kısa öykü ile birbirine dokunan insanların öz seyrini yazmış. Okurken elimden tutup, İçimi hoş bir su içirip, yüzüme su vurur gibi uyandırdı.Okunması gereken bir kitap.

Kısa, ilginç ve etkileyici kitaplar arasında.. Her kahramanın hayatı ayrı ayrı ele alınıyor. Kitapta hayatta herseyin bir bütün olduğu, her parçanın birbirini nasıl tamamladığı ve nasıl hepimizin aslında bir zincirin halkaları olduğumuz vurgulanıyor. Ozellikle iç sesinize olan bakış açınız değişiyor. Durup kendimizi sorgulamadan paldır küldür yaşayıp nelere sebep olduğumuzu sorgulatiyor. Ne kadar dışardan kendimize bakabiliyoruz? Yaşadıklarımız tesadüf mü? Empati ne ? Neye inanıyoruz? Hepsini tek tek sorguluyorsunuz.

rabia duru 
19 Eki 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

intihar mektubuyla başlayan ve birbiriyle bağlantılı öykülerden meydana gelen b kitap. 1 gün gibi kısa bir sürede okunabilen ve insanı derinden etkileyen bi eser oldu benim için. daha önce duyduğum ya da bildiğim bi yazar değildi lakin Ayşe Arman'ın köşedinde yer verdiği röportajı da okuyunaca dahada anlam kazandı.

Sevim Çeliker 
09 Mar 00:13 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İnanmak ve bilmek aynı şey değildir. Hiç bir zaman da olmamıştır. Bütün zulümler bu ayrıntıda ürer ... uçan tabut "birbirine dokundukça uyanan ,uyandıkça birbirine dokunan insanların hikayesi "

Burcu Bergen 
10 Eki 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Kitabı nasıl beğendim tarifi yok. Tavsiye isteyenlere önereceğim bir kitap Uçan Tabut. Garip bir intihar mektubuyla başlayan ve kişileri birbirleriyle bağlayan bir olaylar silsilesi. Hayatta hiç tanımadığımız insanların bile bizimle bir bağının olduğunu dünya denilen bu garip rüyada tabiki yaşadığımız yerde geçiyor. Kitap ve karekterler inanılmaz güzeldi ve bizdendi. Kitabı bitirdiğimde "ne kadar normal bir hayatım var" dedim açıkçası. Normalliğin bile kişiden kişiye değişeceğini unutarak. Hatta gerçek empatiyi hiç kurabildim mi şu yaşamımda diye hayıflanarak. E! Pınar Eğilmez ne zaman yeni kitap yazacak?

Merve Fikir 
25 Oca 08:03 · Kitabı okudu · 1 günde

Kısa bir kitap olmasına merakımı kaybetmeden sonuna kadar okudum. Yazarın ilk kitabının olması, 9 farklı karakteri inceden inceden birbirine bağlaması ve her karakterde de merak uyandıran olayların yaşanması kitabı biraz daha okunur kılmış.

Karakterlerin hayatlarını okurken, bu karakter de diğer karakterle mi alakalıymış dediğim noktalar oldu. Karakterlerin yaşam hikayeleri sanki onlarla karşılıklı konuşuyormuşsunuz izlenimi veriyor insana.

Herkesin kendince ders çıkartacağı, düşüncelere dalacağı noktalar olacaktır.

Kübra Keskin 
 23 Oca 14:05 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Dokuz farklı karakterin ağzından dokuz farklı hikaye ama hepsi birbiriyle bir şekilde bağlantılı. Ve bu bağlantılar o kadar ustaca şekillendirilmiş ki hikaye akışı hiç bozulmuyor. Pınar EĞİLMEZ'in kalemi oldukça içten, sanırım bu yüzden okurken tüm karakterlerin gerçekten hayatımdan geçtiği hissine kapıldım. Okurken keyif alacağınızı düşünüyorum.

2 /

Kitaptan 22 Alıntı

fatma ronahi kubad 
11 Mar 09:32 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bekle dedi gitti ben beklemedim,o da gelmedi... Ölüm gibi bir şey oldu ama kimse ölmedi..."

Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 36 - Karina)Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 36 - Karina)
fatma ronahi kubad 
 11 Mar 09:44 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Derdin ki:"sen beni sevdiğin sürece hayatimdaki her şeyin iyi gideceğine inanıyorum. "
Seni hala çok seviyorum bil istedim

Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 25 - Karina)Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 25 - Karina)
fatma ronahi kubad 
11 Mar 09:41 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnanmak ile bilmek ayni seyi değildir. Hiçbir zaman da olmamıştır.
Bütün zulümler ,bu ayrıntıdan ürer.
Bence yani!

Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 33 - Karina)Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 33 - Karina)
fatma ronahi kubad 
11 Mar 10:21 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Herkesin biricik bir hikayesi vardır.
Kendine uyanış hikâyesi,
"O"hikayesi.
Senin yok mu?
Olacaktır

Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 5 - Karina)Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 5 - Karina)
M. ϜϓſϞ ^-^ 
05 May 22:15 · Kitabı okudu · 2/10 puan

Bana hiçbir şey, ölmeyi başarmaktan daha büyük bir haz veremez.

Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 10)Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 10)
morella 
07 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

''Aşk ölmezse egon ölür sevgilim. Dava büyük.''

Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 9)Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 9)
morella 
 06 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

''Kardeş olmanın kendisi zaten manyak bir ilişki biçimi aslında. Aynı rahimde şekil alıp, aynı anne baba tarafından büyütülen yabancılarız çoğumuz.''

Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 36 - Karina yayınevi)Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 36 - Karina yayınevi)
morella 
07 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

''İnanmak ile bilmek aynı şey değildir. Hiçbir zaman da olmamıştır. Bütün zulümler, bu ayrıntıdan ürer.''

Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 33)Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 33)
3 /