Uçan Tabut

8,1/10  (38 Oy) · 
54 okunma  · 
31 beğeni  · 
1.462 gösterim
“İnanmak ve bilmek aynı şey değildir. Hiçbir zaman da olmamıştır. Bütün zulümler bu ayrıntıdan ürer.”

New York’tan yurda getirilen bir cenazenin ekseninde gelişen olaylarda, bir diğerinin hayatını bilmeden bir meteor çarpmışçasına etkileyen bir dizi insanın hikâyesi UÇAN TABUT. Birbirine dokundukça uyanan, uyandıkça birbirine dokunan insanların hikâyesi…

Herkesin biricik bir hikâyesi vardır.

Kendine uyanış hikâyesi.

‘O’ hikâyesi.

Senin yok mu?

Olacaktır.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2017
 • Sayfa Sayısı:
  120
 • ISBN:
  9786059352840
 • Yayınevi:
  Karina Yayınevi
 • Kitabın Türü:
İbrahim 
01 Oca 22:43 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 7/10 puan

Bir arkadaşım Ayşe Armanın yazısından sonra bu kitabı almış. Bende ondan aldım:) fakat Ayşe hanımın yazısını okumadım. Sanırım, bu yazıdan sonra kitabın bahtı açılmış...
Eserde, kahramanların hayatı birbirine ilginç ve akla pek gelmeyecek şekilde bağlanmış. Okurken sürekli bir merak içinde kalıyorsunuz. Konusu zaten kitap tanıtımında olduğu için değinmeyeceğim. Sayfa sayısı az olan ve isterseniz bir gün içinde bitirebileceğiniz bu kitap, ona ayırdığınız zamana değer. İyi okumalar.

rabia duru 
19 Eki 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

intihar mektubuyla başlayan ve birbiriyle bağlantılı öykülerden meydana gelen b kitap. 1 gün gibi kısa bir sürede okunabilen ve insanı derinden etkileyen bi eser oldu benim için. daha önce duyduğum ya da bildiğim bi yazar değildi lakin Ayşe Arman'ın köşedinde yer verdiği röportajı da okuyunaca dahada anlam kazandı.

morella 
 06 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Vücudumuzda ki birbirine bağlı çalışan müthiş sistem gibiyiz. Birbirimizden bağımsız sandığımız hayatlar ile nasıl da fark etmeden zinciri devam ettiriyoruz. Bildiğim halde, yaşarken en sık unuttuğum bu mesajı bir kez de Uçan Tabut' tan aldım.
Uyanamadıkça, yeryüzündeki bir tabut muyum? Fikrini yaşatan kitabın adının Uçan Tabut olması kitabın ironisi sayılabilir.
Pınar Eğilmez 9 kısa öykü ile birbirine dokunan insanların öz seyrini yazmış. Okurken elimden tutup, İçimi hoş bir su içirip, yüzüme su vurur gibi uyandırdı.Okunması gereken bir kitap.

Kısa, ilginç ve etkileyici kitaplar arasında.. Her kahramanın hayatı ayrı ayrı ele alınıyor. Kitapta hayatta herseyin bir bütün olduğu, her parçanın birbirini nasıl tamamladığı ve nasıl hepimizin aslında bir zincirin halkaları olduğumuz vurgulanıyor. Ozellikle iç sesinize olan bakış açınız değişiyor. Durup kendimizi sorgulamadan paldır küldür yaşayıp nelere sebep olduğumuzu sorgulatiyor. Ne kadar dışardan kendimize bakabiliyoruz? Yaşadıklarımız tesadüf mü? Empati ne ? Neye inanıyoruz? Hepsini tek tek sorguluyorsunuz.

Burcu Bergen 
10 Eki 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Kitabı nasıl beğendim tarifi yok. Tavsiye isteyenlere önereceğim bir kitap Uçan Tabut. Garip bir intihar mektubuyla başlayan ve kişileri birbirleriyle bağlayan bir olaylar silsilesi. Hayatta hiç tanımadığımız insanların bile bizimle bir bağının olduğunu dünya denilen bu garip rüyada tabiki yaşadığımız yerde geçiyor. Kitap ve karekterler inanılmaz güzeldi ve bizdendi. Kitabı bitirdiğimde "ne kadar normal bir hayatım var" dedim açıkçası. Normalliğin bile kişiden kişiye değişeceğini unutarak. Hatta gerçek empatiyi hiç kurabildim mi şu yaşamımda diye hayıflanarak. E! Pınar Eğilmez ne zaman yeni kitap yazacak?

Merve Fikir 
25 Oca 08:03 · Kitabı okudu · 1 günde

Kısa bir kitap olmasına merakımı kaybetmeden sonuna kadar okudum. Yazarın ilk kitabının olması, 9 farklı karakteri inceden inceden birbirine bağlaması ve her karakterde de merak uyandıran olayların yaşanması kitabı biraz daha okunur kılmış.

Karakterlerin hayatlarını okurken, bu karakter de diğer karakterle mi alakalıymış dediğim noktalar oldu. Karakterlerin yaşam hikayeleri sanki onlarla karşılıklı konuşuyormuşsunuz izlenimi veriyor insana.

Herkesin kendince ders çıkartacağı, düşüncelere dalacağı noktalar olacaktır.

Kübra Keskin 
 23 Oca 14:05 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Dokuz farklı karakterin ağzından dokuz farklı hikaye ama hepsi birbiriyle bir şekilde bağlantılı. Ve bu bağlantılar o kadar ustaca şekillendirilmiş ki hikaye akışı hiç bozulmuyor. Pınar EĞİLMEZ'in kalemi oldukça içten, sanırım bu yüzden okurken tüm karakterlerin gerçekten hayatımdan geçtiği hissine kapıldım. Okurken keyif alacağınızı düşünüyorum.

emel aytaç 
 21 Ara 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 10/10 puan

Kurgular karakterler çok güzel, her karakterden sonra onu iyice anlamak için kitaba biraz ara veriyorsunuz. Yazarın ilk romanı olması itibari ile kısa tutulmuş, bence gayet başarılı işlerde göreceğiz yazarımızı. Güzel bir kitap.

Derya Karakaş 
09 Kas 2017 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 9/10 puan

Olay bütününe bilerek bilmeyerek katılan kişilere tek tek anlatmış. Çok keyif aldım. Herkesin hayatından bir pay çıkarmak duygulanmak iyi geldi bana

gülçin çakır 
26 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Arkadaşımın tavsiyesiyle haberdar olduğum, aldıktan sonra Ayşe Arman'ın sosyal medya üzerinden meşhur ettiğini öğrendiğim, işyerinde elime aldığımda öğlen arasında bitirmek için canhıraş okuduğum kitap. Uçan tabut bu kadar mı akıcı bu kadar mı güzel olur bir hikaye

2 /

Kitaptan 15 Alıntı

morella 
07 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

''Aşk ölmezse egon ölür sevgilim. Dava büyük.''

Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 9)Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 9)
morella 
 06 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

''Kardeş olmanın kendisi zaten manyak bir ilişki biçimi aslında. Aynı rahimde şekil alıp, aynı anne baba tarafından büyütülen yabancılarız çoğumuz.''

Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 36 - Karina yayınevi)Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 36 - Karina yayınevi)
morella 
07 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

''İnanmak ile bilmek aynı şey değildir. Hiçbir zaman da olmamıştır. Bütün zulümler, bu ayrıntıdan ürer.''

Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 33)Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 33)
ÖZBULMAYA 
18 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gençlik öyle uçarı öyle çakırkeyif bir iklimdir ki dünyanın hakimi sensin. Senden öncesi yalan, senden sonrası latügüzaf.

Uçan Tabut, Pınar EğilmezUçan Tabut, Pınar Eğilmez

Kurtulmaya çalışma acından.
Olduğu gibi hoş gör. Kabul et onu.
Sana ne anlatmak istiyorsa duymaya çalış.
Feveran etme ki acının sesini duyabilesin. 

Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 58 - Karina Yayınevi)Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 58 - Karina Yayınevi)

Sessiz ol. Çok sessiz.
Dikkatle kendi içine bak.
Kendi kendini aşağı çekmekten, engellemekten, yormaktan beslendiğini göreceksin.
Şaşıracaksın. Şaşır. Bu iyidir.

Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 49 - Karina Yayınevi)Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 49 - Karina Yayınevi)
Pelin 
04 Şub 18:59 · Kitabı okudu · 9/10 puan

“Hiç”, “yok”tan iyidir. Ama senin düşündüğün anlamda değil. “Hiç”, çok görkemli, çok çoşkuludur. Çok büyük ve çok güzeldir. Aslında “hiç”, tüm bu sıfatların birine bile ihtiyaç duymaz.

Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 80)Uçan Tabut, Pınar Eğilmez (Sayfa 80)
ÖZBULMAYA 
17 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Daha gencecikken nasıl da sıkıcı gelirdi bana, tüm gün camın önünde oturan yaşlılar. Ne zaman onlardan birine dönüştüm hayret ediyorum.

Uçan Tabut, Pınar EğilmezUçan Tabut, Pınar Eğilmez
2 /