Uçuşta Up in the Air Serisi 1

5,5/10  (26 Oy) · 
65 okunma  · 
8 beğeni  · 
1.441 gösterim
Ketum kabin memuru Bianca, milyarder otel sahibi James Cavendish'i gördüğünde zor kazanmış olduğu bütün soğukkanlılığını kaybeder. İlk karşılaşmalarından sonra 7 cm topuklu ayakkabıyla on bin metre yükseklikte bir tepsi şampanyayı rahatça taşıyabilen bir kız için şaşırtıcı bir şekilde dizlerinin bağının çözülmüş olduğunu fark eder. Genelde sakin olan Bianca, onun turkuaz gözlerine bakmaktan kendini alamaz. O gözlerde direnmenin imkânsız olduğu bir meydan okuma, bir vaat var. Oysa o, "hayır" demeye ve bunu gerçekten kastetmeye alışık bir kız.

Bianca, birinci sınıfta görevli bir kabin memuru olarak süper modeller ve film yıldızlarıyla ilgilenmeye alışık ama James Cavendish yakışıklılığıyla hepsini gölgede bırakıyor. Bu dehşet verici adam hakkında karşı konulamaz bulduğu tek şey görünüşü olsaydı, Bianca onu görmezden gelebilirdi. Ama onun hiç olmadığı kadar aklını başından alan şey, tanıştıkları andan itibaren Bianca'nın üzerinde kurduğu hâkimiyet ve onun gözlerinden okuduğu zevk ile acı vaadi.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2014
 • Sayfa Sayısı:
  328
 • ISBN:
  9786055175597
 • Orijinal Adı:
  In Flight
 • Çeviri:
  Melek Elif Eren
 • Yayınevi:
  Aspendos Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Gamze Sel 
22 Tem 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Şiddetli bir çocukluk geçirmiş Bianca, artık 23 yaşına gelmiş bir kabin görevlisidir. En yakın arkadaşı Stephan bir homoseksüeldir ve Bianca'nın sahip olduğu tek ailedir. James ise yaşı belirsiz oteller sahibi milyarder çocuğumuz... O da ailesini 13 yaşında trafik kazasında kaybetmiş. Adam tam bir BDSM'ci. Bunun neden kaynaklandığını da ailesinin ölümünden sonra bakımı için verilen adamdan kaynaklanıyor. Tacize hatta daha ağırına uğramış bir çocuk. Ama bu yinede onun bu sert eğilimleri olmasına neden değil bence. Çünkü söylemeliyim ki erkek karakteri ne zaman okusam aklıma sadece Gideon Cross geldi ve o da küçük yaşta tecavüze uğramış biri ve Allahtan Gideon'umun böyle saçma sapan eğilimleri yok. Hatta bazı yerlere geldiğimde Christian Grey bile gözüme masum göründü hani. Kadına köle tasması yerine geçen bir şey bile taktı yani! Girişi zaten çok hızlı buldum daha ilk satırları okurken hop bir baktım bunlar zaten ilk görüş olayını atlatmış, tanışmışlar bile.. James karakterini başına gelmiş bir iki olay dışında bilmiyoruz. Yani tam olarak kimdir, necidir belli değil.. En azından Bianca hakkında daha fazla bilgi sahibi olduk. Yazarda çok çakal hani kitabın %70'in bizi uyut sonra kitabın bitmesine 30-40 sayfa kala birden daya aksiyonu ve en olmadık yerde de kitabı bitir. Oldu mu yani şimdi? Umarım Aspendos bizi ikinci kitap için çok bekletmez. Gerçi ben sonuna çok sinir oldum birazdan gider İngilizcesini okumaya başlarım eminim.. Kitaptaki en çok sevdiğim şey Bianca ve Stephan'ın dostluğu idi. Herkese öyle bir arkadaş nasip olsun diyorum. Ama gerçi son sayfalarda James'e kayması sinirimi bozmadı da değil. Yani her ne durum olursa olsun hep Bianca ile olup, O'nu ve aldığı kararları desteklemeli. Neyse, okuyun işte :)

"I'm going to ruin you. I"ll be your first, and I'll fuck you so thoroughly that I'll be your last, too. You won't want any other man after I've gotten my hands on you. Every last inch of you."

Up in the Air serinin diğer kitapları:

1. In Flight - Uçuşta
2. Mile High
3. Grounded
4. Mr. Beautiful ( Erkeklerin gözünden anlatılıyor bu kitapta. 2014 diye gösteriyor yayın tarihi ama kesin tarih elimizde yok daha )

Özlem Ekiz 
21 May 20:19 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Grinin Elli Tonu serisinden sonra okuduğum ikinci erotik kitap serisidir Havada serisi.

Aslında ben bu kitabı Elli'den daha fazla sevdim diyebilirim. Elli'ye benzeten çok insan var ama ben bir benzerlik göremedim.

James, Grey'den daha tatlı ve düzgün bir karaktere sahip. İkisi arasındaki tek benzerlik BDSM ilişkiye sıcak bakmaları ama onda bile fark var. Grey geçmişte yaşadıkları yüzünden bu ilişkiyi seçmiş, James de hayatına heyecan katmak ve bu tarzdan daha çok hoşlandığı için seçmiş. Grey, Ana'yı elde etmek için parasını ve sahiplenme huyunu abartı bir biçimde gösterdi. James ise bir yandan sahiplenici bir yandan nazik tavırları sayesinde benden tam puan aldı. Zenginliğini kızın gözüne fazla sokmadı, gerektiği yerlerde kızı ilişkilerinde fazla zorlamamak için onun ne istediğiyle gerçekten ilgilendi.

Burada acı çeken karakter James değil Bianca olarak görülüyor. Onun kararlı duruşu ve mümkün olduğunca karşısındakine az taviz vermeye çalışması -James ve Stephan hariç- ama geçmişteki kötü anılarına rağmen içindeki masumiyet ve iyilik dolu yanı beni benden aldı.

Kitaptan 1 Alıntı