Uzak Ülke

7,1/10  (7 Oy) · 
24 okunma  · 
3 beğeni  · 
614 gösterim
Gözlerinizi kapatın ve hiç cep telefonu kullanmamış, kot pantolon giymemiş, sinemaya gitmemiş, 16 yaşında bir genç kız hayal edin. İşte karşınızda Eliza Miller. Ama artık Eliza'nın, kendisinin de bir üyesi olduğu Amish topluluğundan uzaklaşıp hayatına yön verme zamanı gelmiştir.
Rumspringa döneminde, Chicago'nun banliyölerinden birinde, dadı olarak çalışma imkânı yakalayan Eliza, modern dünya ile tanışmak üzere ailesinin yanından ayrılır. Evden ayrılan Eliza, kendisini nelerin beklediğini görmek için sabırsızlanmaktadır. Gittiği yerde, kaderi Josh isimli bir gençle kesişen Eliza, bu genç sayesinde müzikle, filmlerle ve yepyeni arkadaşlarla tanışarak kendisi için büyülü bir dünyanın kapısını aralar. Ama bir karar vermek zorundadır. Arkasında bıraktığı Amish topluluğunu ve ailesini ebediyen terk mi edecektir? Yoksa modern hayatın getirilerini elinin tersiyle itmesine gerek kalmadan, aşkının yanında kalmayı mı tercih edecektir? Yalnızca 16 yaşında, yüreği dolup taşan bir genç kız, hayatının geri kalanında neyi isteyip istemediğine nasıl karar verecektir?
'Bu naif roman kalplerinizi ısıtacak.'
-Kirkus Review (2012 Yılı, En İyi Gençlik Romanları)-

'Nancy Grossman'in hikâyesi, Amishlerin yaşam tarzını tüm yönleriyle gözler önüne sererken, aynı zamanda bu kendi kabuğundan dışarıya çıkmayı reddeden, sıra dışı toplumun dış dünyaya karşı gösterdiği reaksiyonu da başarıyla tasvir ediyor.'
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  435
 • ISBN:
  9786055034085
 • Çeviri:
  Songül Doğru Getir
 • Yayınevi:
  Parodi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sevcan TO 
24 May 22:19 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Farklı kültürlerle ve yaşam biçimlerine ilgi duyuyorsanız, kesinlikle okumalısınız. Yazarın anlatımı sade ve akıcı. Kitaplarda Amish'ler denilen bir kabileden bahsediliyor. Buradaki genç bir kızın, daha doğrusu hayatında hiç kot pantolon giymemiş, makyaj yapmamış, telefon görmemiş ve müzik dinlememiş bir genç kızın hayatından bahsediliyor. Eğlenceli ve öğretici bir kitap.

Gaye 
25 May 02:34 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bir amish kızının , amish halkının hayatını anlatıyordu. Bayağı uzun bir zaman önce okumuştum ama kitabı beğendiğimi hatırlıyorum. Tavsiye edebilirim. 10 üzerinden puan verecek olursam 6