Uzayda Satranç

8,2/10  (5 Oy) · 
6 okunma  · 
3 beğeni  · 
389 gösterim
Garip şeyler vardı Jerg Algan'ın kafasında. Bildikleri ve bilmedikleri vardı. Ulcinor'daki Püritenlerin inandığı yüksek duvarlı kaleler, Betelgeuse'lilerin görmek istediği şeyler vardı. Zotl içildiğinde görülen garip hayaller vardı.
Problemin çözümü Betelgeuse'de olmalıydı. Belki bu gerçek, arşivlerdeki dev bilgisiyarlarda gizliydi.
Ayrıca altmışdört kareli satranç tahtası vardı. Üzerinde açıklanamayan garip şekiller ve kareleri arasında kurulabilecek sonsuz sayıda kombinezeno içeriyordu. Bu bir sembol olabilir miydi?..
Evrenin sembolü?..
 • Baskı Tarihi:
  1984
 • Sayfa Sayısı:
  141
 • ISBN:
  Yok
 • Orijinal Adı:
  Starmaster Gambit
 • Çeviri:
  Ayşe Taşkın
 • Yayınevi:
  Baskan Yayınları
 • Kitabın Türü:
zafer serce 
 07 Tem 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Edebi okumalardan sıkılıp macerali bilim kurgu ariyosaniz on numara bir kitap, kurgusu guzel insani evren ve uzay hakkinda farkli fikirlere yoneltiyor.

Serdar Poirot 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Güzel bir bilim kurgu romanı daha. Baskan bilim kurgu serisinin 19. Romanı. Jerg Algan adında bir maceraperest dünyada Dark adında bir şehirde yaşamaktadır. Bir gün barda zotl adında bir içki içerken bir adamla karşılaşır ve adam onu içirirken bir şey imzalatır. Bu uzayda araştırmalar yapan bir firma temsilcisidir ve artık Algan onlara çalışacaktır. Bir araştırma için farklı bir gezegene gönderilir. Orada Nogaro adında biri ile tanışır ve bir seyyar satıcıdan bir satranç takımı alır. Bu özel bir takımdır. Çünkü geç de olsa anlamıştır ki bu takımı zotl içerken kullanarak uzayda bilinmeyen yerlere gidebilmektedir. Aynı zamanda insanları kimin ürettiğini de bulur. Bu ölümsüzler ve Püriten gezegenler için tam bir şok olacaktır. Acaba Algan sağ salim bu işten kurtulabilecek midir ve Nogaro ile bir daha karşılaşabilecek midir? Keyifle okunan bir roman.

Kitaptan 1 Alıntı

Muzaffar Pashazade 
16 Oca 10:33 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Aynı şey insanlar için de geçerliydi. Bazı şeyleri biliyorlar, fakat bazılarını bilinçli olarak hatırlamıyorlar ve açıklayamıyorlardı. Sonuç: Çelişki, intihar ya da nevroz.

Uzayda Satranç, Gerald KleinUzayda Satranç, Gerald Klein