Yağmurcu

8,8/10  (4 Oy) · 
11 okunma  · 
3 beğeni  · 
598 gösterim
Rudy Baylor yeni avukat olmuştur. Giderek artan borçlarını ödeyebilmek için elindeki tek davayı kazanmak zorundadır.

Tedavi masraflarını ödemeyerek bir gencin ölümüne neden olan dev bir sigorta şirketine karşı açılan bu davada milyonlarca dolarlık tazminat söz konusudur, ancak bir sorun vardır:

Bu, Rudy'nin gireceği ilk davadır ve karşısında, paranın satın alabileceği en pahalı avukatlar yer almaktadır...
 • Baskı Tarihi:
  2006
 • Sayfa Sayısı:
  454
 • ISBN:
  9789751411327
 • Orijinal Adı:
  Rainmaker
 • Yayınevi:
  Remzi Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Çarli 
11 Tem 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Hukuk gerilim romanı olarak Michael Connelly' nin "Güneşin Karanlığında" adlı eserini okumuştum. Yağmurcu, tarz olarak bu kitaptan epey farklıydı. Akıcı, sürükleyici ve iyi bir kurgusunun olması insana kendini okutturuyor. Kitabın kahramanının (Rudy' nin) yeni bir avukat olması ve çektiği sıkıntılar, gerilim, bunun yanında başka birçok duygu ve his (aşk, öfke, kıskançlık, korku, azim) okuyucuya başarılı bir şekilde kendini hissettiriyor. Yer yer geriliyorken bazen de gülmekten kendinizi alamıyorsunuz -okuyunca ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız- . Bence bu tarz kitaplar arasında kesinlikle okunması gereken bir kitap, henüz filmini izlemedim ama önce kitabını okumanızı tavsiye ederim. Eleştirdiğim bir nokta var; bazen daldan dala atlıyordu, buyüzden olayı kaçırdığım oluyordu. Aslında yazarın tarzı bu sanırım. Belli bir süre okuduktan sonra alışıyorsunuz.

Nuray Durmuş 
28 Şub 17:19 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yazar bu kitabında bir yandan özel sağlık sigortasını eleştirirken, bir yandan da dünyanın en zengin ve “fırsatlar ülkesi” olarak bilinen ABD’nın aslında göründüğü gibi olmadığını, bunların kocaman bir yalandan ibaret olduğunu net bir şekilde gözler önüne sermiş.Halk geçim derdine düşmüş, gelir dağılımındaki eşitsizlik had safhada, çalışma saatleri fazla ve halkın büyük çoğunluğu işsiz.
Yağmurcu, hukuk firmaları için çalışan ve müşterileri ile firmasına "bereket" getiren başarılı bir eleman demekmiş...
Yazarın bir önceki kitapları gibi bu kitabı da çok severek keyifle okudum...

İsmail Altunbüker 
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yağmurcu öyle yağmur duasını falan anlatan bir kitap değil Abilerim Ablalarım :) bu kitap çok güzel bir dava klasiği romanı sizi sıkmıyor hem eğlendiriyor hemde su gibi okutuyor okuyan herkese keyifli okumalar dedirtiyor Türkiye ...