Yalan Radarı

10,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
2 beğeni  · 
14 gösterim
Günümüzde “konuşurken karşınızdakinin eli kulağına gitmişse ya da birisi gözlerini kaçırıyorsa yalan söylüyordur” tarzı mitler, yalan tespitini içinden çıkılmaz bir hale dönüştürebiliyor. İletişim uzmanı ve araştırmacı Oğuz Benlioğlu, tüm bu karmaşa içinde gerçek ile yalanı ayırt edebileceğimiz bir yol haritasına ihtiyaç olduğunu fark ederek Yalan Radarı’nı yazdı. Benlioğlu, “Yalan yakalamak ciddi bir iştir. Konunun o kadar da kolay olmadığını kitabı okurken anlayacak, ancak kitap bittiğinde artık bir radarınız olduğunu göreceksiniz. İnsanlar size yalan söylediğinde gerçeği bilmenin konforunu yaşayacaksınız. O yüzden rahat olun ve gerçeklerin bilimine kendinizi bırakın...” diyor.• Duygusal Performans Nasıl Gözlemlenir?

• CIA’in Dokuzlu Karakter Tespiti Nedir?

• Yüksek Sesle Konuşmak Neyin Belirtisidir?

• Kadınlar mı Daha İyi Yalan Yakalar, Yoksa Erkekler mi?Bu kitapta yer alan bilgileri, yöneticiden satış elemanına, öğretmenden öğrenciye, insan kaynakları çalışanından, gazeteci ve ebeveynlere kadar günlük hayatta herkes rahatlıkla kullanabilir. Yalan Radarı’nın yöntemlerini takip ederek, yalan yakalamayı öğrendiğinizde, sadece insanları okumakla kalmayacak, ayrıca kendi dünyanızı daha derinlemesine gözlemleme şansı bulacaksınız.(Tanıtım Bülteninden)
Mehtap CANDAN 
10 Ara 2017 · Beğendi

Benden Diline dair insanların size ne söylediğini, nasıl mesajlar gönderdiğini öğrenmek ister misiniz? Hayatınızı kolaylaştıracak bu kitaba sahip olmalısınız o zaman.