Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Yalnızlar

Yalnızlar

Yaşamak, unutmak demekti bir ölçüde. Mutlu olmayı düşünecek halde olmasa bile, hiç değilse, ayakta kalacak gücü bulabilmeliydi içinde. .
Erhan Bener
Everest yayınları 1. Basım 2015
1
Kokusu burun direklerini kırıyordu bu dünyanın. Her şey pis. Her şey yapışkan. Çıkar düzmeceleri. Kolay zevkler. Baştan başa yalan, düzen dolu bir dünya. Dostluk, arkadaşlık, sevgi diye, mezbelenin önüne yaldızlı bir tahta perde çekmişler; ya kokusu? .
Erhan Bener
Everest yayınları 1. Basım 2015
1
Yanı başında, masal anlatır gibi, içindeki dinmeyen, bitmeyen yalnızlığı anlatan bir adam: "Yaşamak, acı çekmektir," diyor. Uykularını anımsa. Hiç acı duymadığın için yaşadığının farkında olmazsın..." "Yaşamak, acı çekmek..." diye yineliyor içinden....
Erhan Bener
Sayfa 325 - Everest yayınları 1. Basım 2015
Gerçek neredeydi? .. Her şey, belli düzene, kalıba sokulabilir, her türlü istek, her türlü tutku, belli koşullar içinde doyurulabilirdi, kurallara bağlanabilir, kurumlaştırılabilirdi. Sevgi öyle miydi ya? Sevginin sevgi olabilmesi, bütün bu koşullamaların dışında kalabilmesinde değil miydi? .
Erhan Bener
Sayfa 293 - Everest yayınları 1. Basım 2015
Gerçekte yalnız olarak yaratılmış insanoğlu. Herşeyi kendisine göre biçimlemiş, herşeyi kendi isteğine göre yorumlamış. Uzaydaki yerini, toplumdaki yerini, kendine göre biçip şekillendirmiş. Aşk, dostluk, arkadaşlık, yardımlaşma bütün bu güzel şeyler, insanın bunlara kendince bir değer verdiği, belki de bilinçsiz bir çıkar duygusuyla bunlara bağlandığı, inandığı sürece var. .
Erhan Bener
Sayfa 332 - Everest yayınları 1. Basım 2015
23440
398 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.