7,8/10  (4 Oy) · 
14 okunma  · 
2 beğeni  · 
472 gösterim
2010 To Hell with Prizes ÖdülüHiçbir şey yapmamak bazen her şeyi değiştir.

Belki de haklıdır. İnsana mucizevi bir kalp verip, sonra da onu milyonlarca ufak parçaya ayıran bu şey, hayat mı? Beklemeniz söylenen hiçbir şeyin gerçekleşmemesi? Eğer hayat buysa, yataktan çıkmaya değer mi?

"Yıllardır okuduğum en iyi roman"
-Guardian-

"Sersemletici, yenilikçi ve gözlerinizi yaşartacak kadar güzel" -Esquire-

Mal Ede olağanüstü bir çocuk. Yerinde duramayan, kuralları umursamayan, merakı asla tükenmek bilmeyen özel bir ruh o. Hayatı yudumlamak değil, kana kana içmek istiyor.

Büyüdüğünde inanılmaz biri olacağı her halinden belli. Oluyor da aslında; sadece herkesin tahmin ettiği şekilde değil: Mal yirmi beşinci yaş gününde yatağa giriyor ve bir daha hiç çıkmıyor.

Takip eden yirmi yıllık destansı hareketsizlik Mal'i dünyanın en şişman insanına dönüştürürken, bu metamorfoza günbegün tanık olan annesi, babası, küçük erkek kardeşi ve kız arkadaşı bambaşka insanlara dönüşüyorlar.

Anlatıcılığını Mal'in kardeşinin üstlendiği Yatak, sıra dışı bir adamın daha da sıra dışı dönüşüm hikayesi üstünden, sevmenin, kaybetmenin ve ailenin insan hayatındaki etkilerini sorguluyor.

Barındırdığı kara mizah ve sersemleten öyküsüyle Yatak, İngiltere'nin son yıllarda çıkardığı en etkileyici kalemlerden David Whitehouse'un ilk romanı.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2011
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9786056260407
 • Çeviri:
  Berrak Göçer
 • Yayınevi:
  Domingo Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Utku 
13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

İlk olarak bahsetmek gerekirse şu ana kadar okuduğum kitaplar arasında en fazla betimleme içeren kitap diyebilirim.Beni rahatsız etmese de bu kadar çok betimleme kullanması ister istemez göze batıyor.

Konusuyla ilginizi çekebilecek bir kitap.Sebebi neydi ki dediğiniz anda kitabı bitirmiş oluyorsunuz.Bu sebeple her ne kadar sürükleyici gibi görünse de arada durağan olduğu yerler de var.

zeynep demir 
20 Şub 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Anlatımı ne kadar sıkıcı olsada konusu ilgi çekici

Kitaptan 2 Alıntı

Nevra Yıldız 
22 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Onunla benimki hep yanımda taşıdığım, beni ağırlaştıran fotoğraf. Onu o kadar uzun süredir seviyorum ki...

Yatak, David WhitehouseYatak, David Whitehouse