Yetenek Yedi Krallık Üçlemesi - 1. Kitap (Ciltli)

7,2/10  (21 Oy) · 
48 okunma  · 
13 beğeni  · 
1.051 gösterim
Ölümcül Bir Yetenek Yedi Krallığı Yıkabilecek Bir Sır

Sıradışı hünerlerle doğan insanlardan korkulan ama aynı zamanda güçlerinin sömürüldüğü bir dünyada Katsa, kendisinin bile tiksindiği bir yeteneğe sahiptir: Öldürme yeteneği. Middluns Kralı olan amcası Randa'nın buyruğu altında yaşayan genç kız ayrıcalıklı bir hayat sürmek yerine onun kirli işlerini yapmak, Kral'ın keyfini kaçıranları cezalandırıp onlara işkence etmek zorunda bırakılmıştır.

Savaşma yeteneği olan Prens Po'yla tanıştığındaysa hayatının tamamen değişeceğinden habersizdir.

Kendi yeteneğine dair yeni bir gerçeğin açığa çıkacağını ve çok uzaklarda, dehşet verici bir tehlikenin kol gezdiğini ise aklından dahi geçirmiyordur...

"İnce bir tutku ve yabani bir zarafet, gerçekçi kahramanlıklar ve sade bir güzellikle dolu bu öyküde hiçbir yenilgi kesin değil ve tüm zaferlerin bir bedeli var. Her anlamıyla yetenek dolu."
-Kirkus Reviews-

"Yetenek, insanın içini titretecek bir romantizme sahip."
-LA Times-

"Bu sürükleyici kitapla Cashore, çıtayı inanılmaz derecede yükseltmiş."
-Publishers Weekly-

"Etkileyici bir roman. Okurlar bu incelikle yazılmış, muhteşem fantastik romanı okumaya doyamayacak."
-Booklist-

"İşte harika bir kitap! Katsa'nın askerlerle, fırtınalarla ve kendi doğasıyla ettiği mücadele sırasında insanlığı öğrenmesi...
Büyük bir hevesle okudum."
-Tamora Pierce-

"Olağanüstü bir hikâye; heyecan verici, çarpıcı ve rahat okunuyor. Hem fantastik hem de romans okurları bu kitaba bayılacaklar."
-SLJ-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  472
 • ISBN:
  9786053431701
 • Orijinal Adı:
  Graceling
 • Çeviri:
  İlker Şahin
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
angelsbooks 
30 Oca 16:16 · Kitabı okudu · 11 günde · 7/10 puan

Normalde doğaüstü gücü olan kişiler böyle el üstünde tutulur, onlara hayran olunur filan ya hani. Bu seride durum bunun tam tersi. Özel güç bahşedilenlerdenseniz dışlanıyorsunuz, çevrenizde kimse olmuyor, arkadaş bulmanız çok zor vs.

Ana karakterimiz Katsa da bu yetenekli insanlardan biri. Yeteneği yüzünden kralı tarafından yıllarca kullanılmış, bir çok insanı öldürmek zorunda kaldığı için kendini cani biri olarak gören, buna rağmen içten içe ruhunu korumayı başarabilmiş bir karakter.

Kitap yarıya kadar çok yavaş ilerliyor. Yarıdan sonra güzelce açılıyor. Sonlara doğru tekrar yavaşlıyor. Okuma niyetiniz varsa dolu dolu aksiyon beklemeyin. Yazarın güzel, doyurucu hamleleri var ama keşke bu hamlelerden daha fazla yapabilseymiş. Çoğunlukla olan olay öyle aheste aheste oluyor ki, beklemeseniz de şaşıramıyorsunuz.

Ama ben kitabı sevdim. Devam etmeye de niyetliyim. Katsa'nın kendinden emin bir karakter olmasının bunda payı büyük sanırım.

Büşra T. 
27 Oca 15:37 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Uzun zamandır böyle bir kitap arıyordum.Hem güçleri yani yetenekleri olan insanlar hem de eski krallık çağlarında geçen bir hikaye. Anlatım şekli oldukça kusursuz. Bazen 1. tekil kişi yani ben gittim ben geldim derken bazen de onlar gitti, o yaptı tarzında anlatıyor olması kitabı dengelemiş.

Kitabın konusuna gelirsek bazı çocuklar yetenekli doğuyorlar ve bu yetenekli çocukların iki göz renkleri farklı oluyor. Örneğin gümüş ile altın sarısı veya mavi ve yeşil. Bu iki örneği vermemin nedeni kitabın ana karakterlerinin göz renkleri olması. Yani Po ve Katsa... Lienid Prensi Po ve Mıddluns Prensesi Katsa... Kusursuz iki yetenek...

Po büyükbabasını ararken tesadüfen katsa ile karşılaşır ve ardından Katsa onu kendi kalesinde bulur. Hiç tahmin edemeyeceği bir arkadaşlığa doğru ilerlerken çeşitli olaylar yaşayacak bir çift. Katil leydi ve mükemmel dövüşçü Prens... Beraber Po nun büyükbabasının güvenliğini sağladıktan sonra kendilerine daha önemli bir görev verirler: Neden yaşlı adamı kaçırmışlardı? Kendilerini bu nedeni ararken daha çok soru ve sorun bulurlar ve işler içinden çıkılamayacak bir durum almaya başlar. Her hareketleri tahmin edilemez başka bir olaya neden olur

Berfin Arzu 
20 May 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kapağına aldanıp aldığım bir kitap oldu. O kadar etkilenmiştimki kasada hemen almadan önce arkasını okumuştum. Bitirmek için çok çabaladığım sonunda etkilendiğim iyiki almışım dediğim bir kitaptı. Ama şimdi aradan yaklaşık bir sene geçmişken keşke almasaydım dediğim bir roman oldu. Serinin ikinci kitabını da aldım ama son kitabı almayı düşünmüyorum. Zaten birbirine çok bağlı bir seri değil. Baş kahramanlar değişiyor sürekli. Çok merak uyandırmayan, normal bir kitap. Baktiniz bolsa ben sıkılmam diyorsanız alın okuyun.

zeynep 
24 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Aşırı uzuuuuuuun . Hele orman sahnesi hiç bitmeyecek sandım yahu ! Tamam güzel başladı haksızlık etmeyeyim ama devamı cidden baydı . Sonunda başrollere olan olaylar da güzeldi klişe değildi . Ama işte olmadı olamadı

özgür doğan 
04 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kapağından etkilenerek aldığım nadir kitaplardan birisi olarak görebilirsiniz. Pişman olmadım ama vaktimi daha iyi bir şeyler için harcayabilirdim.

Kitaptan 2 Alıntı

Yedi krallıktan oluşan bir diyar. Yedi krallık ve ne yapacağı öngörülemeyen yedi kral.

Yetenek, Kristin Cashore (Sayfa 23 - Pegasus Yayınları)Yetenek, Kristin Cashore (Sayfa 23 - Pegasus Yayınları)
angelsbooks 
18 Oca 21:02 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Kitap
"Bu yalnızca su," dedi Katsa.
"Bunu bir de boğulan bir adama söylesene," dedi Giddon.

Yetenek, Kristin Cashore (Sayfa 50 - Pegasus Yayınları)Yetenek, Kristin Cashore (Sayfa 50 - Pegasus Yayınları)