Yıldızlara Dönüş

6,6/10  (5 Oy) · 
14 okunma  · 
3 beğeni  · 
596 gösterim
"Tanrıların arabaları" ve "Tanrıların ayak izleriİ" yazan Erich von Daeniken, bu kitabında da çok büyük bir savla karşımıza çıkıyor:

"İnsanlığın cennete gitme düşü gerçekleşecek midir? "Tanrıları" insana yıldızlara dönebileceklerini vaat ettikleri, Tekvin XI, 6'da bu açıkça görülür;

Ve Rab dedi:... Ve yapmaya başladıkları şey budur; ve şimdi yapmaya niyet ettiklerinden hiçbir şey onlara men edilmeyecektir.

Ve öteki gezegenlerdeki akıllı yaratıklarla ilişki kurulduğu gün, Babil Kulesi'nin günlerindeki gibi birbirimizle tek bir dille anlaşabileceğiz...

Yalnız bu nedenden ötürü, görünüşte hayal ürünü olan eski kitapların yorum ve açıklamalarını ve dünyanın dört bucağındaki somut kalıntıları çok büyük bir bilimsel dikkatle incelememiz gerektiğine inanıyorum. 'Tanrılar' tarafından bırakılmış mesajları iyice sindirdiğimiz anda, uzak yıldızlardan gelen astronotlara duyduğumuz korku da silinecektir... Çünkü onlar da (bizim gibi) zamanın belirli bir noktasında yaratılmışlardı."
(Tanıtım Yazısı'ndan)
 • Baskı Tarihi:
  1995
 • Sayfa Sayısı:
  152
 • ISBN:
  9789754342871
 • Orijinal Adı:
  Zurück Zu Den Sternen
 • Çeviri:
  Zeki Okar
 • Yayınevi:
  Cep Kitapları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
13 Kas 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Oldukça güzel bir bilim teknik eseri. Yazar, insanoğlunun zamanla bilim ve teknolojide kat ettiği yolu özetleyerek başlıyor kitaba. Bu bilgi birikiminin kalıtımsal olduğunu ve zamanında dünya dışı varlıkların dünyamızı ziyaret ederek bu bilgileri bize verdiğini anlatıyor. İnsan eli ile zor yapılabilecek bazı yapılardan bahsediyor. Kosta Rika, Peru, Paskalya adaları, Çin ve daha pek çok ülkedeki yapılardan bahsediyor. Ayrıca kutsal kitaplardan özellikle Tevrat'tan pek çok örnek vererek, insan üstü varlıkların dünyamıza geldiğini ve bir tanrı muamelesi gördüğünü ispatlamaya çalışıyor. Hint, Çin eski metinlerinden de örnek veren yazarın kendince bir tutarlılığı var. Ve keyifle okunan bir kitap yazmış.