Şeyda'nın Kapak Resmi
Şeyda, bir alıntı ekledi.
01 Ara 16:18 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İnsanları kötülüğe yönlendirdikten ve onlara daha çocukken ihtiyaç duydukları düzgün eğitimi veremedikten sonra , yetişkinliklerinde işledikleri suçtan dolayı cezalandırmanın ne faydası var ?

Ütopya, Thomas More (Sayfa 105 - librum kitap)Ütopya, Thomas More (Sayfa 105 - librum kitap)
Şeyda, bir alıntı ekledi.
01 Ara 16:02 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"...Tarihte yeni topraklar uğruna yürütülen tüm savaşların , eninde sonunda devlet hazinesini boşalttığını ; halkı sefil bir duruma düşürdüğünü ; içte de huzursuzluklara neden olduğunu ; bir kralın elindeki topraklarla yetinmesini bunu geliştirmesini, halkıyla bütünleşmesini , sertliklerden kaçınmasını ve kendisine her şeyi ile hizmet eden topraklarının ona yettiğini ve diğer ülkeler ile uğraşmamasını söylesem bunlar beni nereleri ile dinlerlerdi acaba ?..."

Ütopya, Thomas More (Sayfa 118 - librum kitap)Ütopya, Thomas More (Sayfa 118 - librum kitap)
Şeyda, bir alıntı ekledi.
01 Ara 15:53 · Kitabı okudu · 10/10 puan

...Sıradan bir hırsızlık olayı kelleyi kaybedecek kadar büyük bir suç değildir.Ayrıca hiçbir yasa , günlük yiyecek ihtiyacını karşılayamayacak kadar çaresiz durumdaki bir insanı hırsızlıktan alıkoyamaz.Bu konuda yalnız siz İngilizler değil dünyanın bir çoğunluğuda yanlış bir uygulama içinde. Siz çocuğunuzu eğitmektense dövmeyi tercih ediyorsunuz...

Ütopya, Thomas More (Sayfa 97 - librum kitap)Ütopya, Thomas More (Sayfa 97 - librum kitap)
Şeyda, bir alıntı ekledi.
22 Kas 07:20 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"...Küçük adam ; onlar senden de küçük adamlar .Çünkü senin çaresizliğini kendi yaşantısından bilip bu bilgiyle yinede seni daha da iyi daha da sert ezmek için epeyce bir küçüklük gerekir..."

Dinle Küçük Adam, Wilhelm Reich (Cem yayınları)Dinle Küçük Adam, Wilhelm Reich (Cem yayınları)
Şeyda, bir alıntı ekledi.
22 Kas 07:13 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Masallar sadece çocuklar için yazılmaz , aksine onlar en çok yetişkinler okusunlar ve onlardan ders çıkarsınlar diye yazılır.Çünkü çocukları eğiten onlardır ve en çok onların hayallere , fanteziye ve geleceğe dair umuda ihtiyacı vardır.

Ütopya ve Masalbilim, Sadık UstaÜtopya ve Masalbilim, Sadık Usta
Şeyda tekrar paylaştı. 22 Kas 07:09

Gözler kitap okumaktan yorulunca, kitaba değilse bile kitabın içeriğini hayallere taşıyan Radyo Tiyatrosu'na sarabilirsiniz. Seksenli, doksanlı yıllarda radyodan sık sık dinlenirmiş. Bu sesli kitap değil, bir tür tiyatro. Adı üstünde Radyo Tiyatrosu. Agatha Christie'den Jules Verne'e, Alfred Hitchcock'tan Gogol'a, Dostoyevskiye, Çehov'a, nice polisiye, gerilim türünden, yahut dünya klasiklerinden eseri usta isimler seslendirmiş. Az önce Jules Verne'den Ay'a Yolculuk'u açtım, albay'ı kim seslendirmiş dersiniz: Şener Şen. Buyur buradan yakın:

http://www.radyotiyatrosu.net

Keyifli okum.. şey.. dinlemeler..