Şeyda'nın Kapak Resmi
Şeyda, bir alıntı ekledi.
Dün 14:58 · Kitabı okudu · 6/10 puan

"...Fakat kendi irademe rağmen gideceğim , onların güçlerinin korkunçluğu da bu değil mi zaten ; insanın kendi iradesine , kendi inancına rağmen onlara hizmet etmesi değil mi korkunç olan ? "

Mecburiyet, Stefan ZweigMecburiyet, Stefan Zweig
Şeyda, bir alıntı ekledi.
Dün 14:55 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bu mektubu görmezden gelebilirim , bir damlanın ağaçtan toprağa düşmesinden daha hızlı, yırtıp atabilirim. İçinde ne olduğu ancak istersem öğrenebileceğim bu yaprak nasıl beni huzursuz edebilir ?

Mecburiyet, Stefan ZweigMecburiyet, Stefan Zweig
Şeyda, bir alıntı ekledi.
 12 Eki 18:55 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sorun önyargıların aşılması , bağışlanabilir bir düşüncesizlik veya basit anlamda bir hata olsaydı ; ah, sorun keşke böyle bir şey olsaydı ! Yersiz kuşkulara kapılmayan sen, her şeyi anlayan ve hissedebilen sen, bu yüzden hayatımdan kaybolup gitmezdin. Fakat durum bu değil ve yine de bu: Uzun süreli bir yoldan sapma beni ciddi ve eksiksiz bir sevgi için yetersiz hale getirdi..

Arayışlar, Lou Andreas-SaloméArayışlar, Lou Andreas-Salomé
Şeyda, bir alıntı ekledi.
23 Eyl 07:03 · Kitabı okudu · Puan vermedi

...Gerçekten bize ait olan , er veya geç bizim olur. Bu yüzden,senindi benimdi cinsinden bütün hasisçe kaygılar değersizdir. Yapmamız gereken tek şey yolumuza devam etmektir;bize ait olan birlikte gelir, bizimle yürümeyeninse bizi durdurmasına izin vermemeliyiz.

Arayışlar, Lou Andreas-Salomé (Sayfa 50)Arayışlar, Lou Andreas-Salomé (Sayfa 50)
Şeyda, bir alıntı ekledi.
10 Eyl 13:03 · Kitabı okudu · Puan vermedi

En temel sorun , en temel farklılık buydu. Sadece erkeklerin rol aldığı , kadınların eve kapatıldığı ya da örtüler altında gizlendiği bir toplumda uygarlık kurulamıyordu.

Elia İle Yolculuk, Zülfü LivaneliElia İle Yolculuk, Zülfü Livaneli