Giriş Yap
Komiser Zeze
@komiser_zeze
Yurtsuz ve pasaportsuz
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi TARİH
Muğla/Bodrum
Göçmen, 29 Ekim 1923
429 okur puanı
http://instagram/komiser_zeze
22 Şub 2019 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
400 syf.
·
3 günde okudu
·
Beğendi
·
10/10 puan
Konuşan Kurt
Kurt, konuşurmu? Bu kitapta konuşuyor. Bir kurdun gözünden göreceksiniz bozkırı, yaşamı, çocuk sevgisini, doğanın dengesini. Bir dağ başında da olsan haset insanları, dedikoyu, hırsı, bürokrasinin kıyımını bu kitapta göreceksin. Keşke ıssık gölünün maviliğini yüreğimizde saklayabilseydik...
Bilimin kişioğlunun yaşamında en önemli, en güzel, en gerekli şey olduğuna, onun şimdide dek sevginin en yuce belirtisi olduğuna, şimdiden sonra da olacağına, kişioğlunun doğayı da, kendini de yalnızca onunla yenebileceğine olan inancımı son soluğumu verirken bile sürdüreceğim!
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Kadın erkek ilişkilerinin yüz kızartıcılığı üzerine anlatılanların yarısından çoğunun yalan olduğunu bu öyküleri uyduranların, ellerinden gelse, seve seve aynı günahları işleyeceklerini biliyordu. Boyle insanlardan nefret ederdi.
Günahtan nefret ediyorum. Ama ne yaptığımı kendim de bilmiyorum. Öğrenim görmemiş kişiler "Şeytan kandırdı." derler. Benim de şeytanın kandırdığını söylemekten başka yapacak bir şeyim yok şu anda.
Toprağın işlenmesinden önce özel mülkiyet yoktu; o dönemler uyum ve kardeşliğin altın çağıydı. Özel mülkiyetin gelişmesiyle birlikte her şey kimin neye sahip olduğuna göre belirlenir oldu.
Arkadaşının yazarlık yeteneği vardı, sahne yeteneği, resim yeteneği vardı, oysa onun yeteneği bambaşka bir yetenekti; İnsanlik yeteneği.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
363
3.623 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17