2

2024 Okumalarım

1 üye
176 syf.
·
Puan vermedi
BURAYI OKUYUN Bu kitabin tüm telif gelirleri yazar tarafından İstanbul Vakfının kız çocuklarının eğitimi için burs desteği sağladığı "Büyüt Hayallerini" projesine bağışlanmıştir. Doğarken kimi altın tepside,kimi de zalim bir ailenin içine doğar.Zeliha ile başlıyor hikayemiz,sevmek,masumluğunu kaybetmek olmamalı.Düğünde karşılaştığı
Fanusa Sıkışmış Hayatlar
Fanusa Sıkışmış HayatlarMurat Gürvardar · Yediveren Yayınları · 20235 okunma
232 syf.
9/10 puan verdi
Bugün sizlere kalemini ilk kez okuduğum @soner_gedik kitabi ile geldim.Kalemi gayet akıcı ,dil sade ve anlaşılır. Dünyanın her geçen gün ne kadar karmaşık hale geldiğini görüyoruz.Oysa dünya kötülüklerden kurtulmuş olsa,infazlar,bombalı saldırılar,ölümlerin olmadığı zaman diliminde olsak.Yardımlaşmanin ve iyiliğin kol gezdiği bir dünyada yaşasak,işsizlik,açlık,kaos olmasa kulağa ne kadar #ütopik geliyor değil mi? İşte kitabimizda Lili ve Osiris teknoloji ve bilim adına kabiliyetini ortaya koyan ,dahi iki genç ve birbirlerime aşık.Osiris #avrupabirliginin İnternet güvenliğini sağlayan bir uzmandir.Lili ise annesini terör saldırısında kaybetmiş babasından öğrendiği gibi kendi ütopyasi olan ve o ütopya da yaşayan bir #hacker dır.Yaptiklari araştırmalar ile tehlikenin içine adım adım yürüyorlar.Osiris sanata olan düşkünlüğü kendinisini geliştirerek insanların iyi mi kötümü olduğunu keşfedecek bir #aura geliştirir. Siyah aura kötülüğü içi de olanları gün yüzüne çıkaracaktır. Bir de #kizilaura vardır.Lili ve Osiris bu #ütopya nin etrafında yolları kesişiyor.Keşfettikleri programı uygulamaya koymaya karar verirler.Bu Aura sayesinde izlerini kaydettirmeleri yaşanan olayların dünyayı şaşkına çevirmesi kimlerin yaptığını,neler olduğunu bilemezler.Soluk soluğa okuyacağınız bir kitabı sizlere bırakıyorum.Ben çok sevdim tekrar okuyacağım kitaplar arasında yerini aldı.Kötülüğün son bulduğu bir dünya da yaşamak dilegi ile...
Kızıl Aura
Kızıl AuraSoner Gedik · Doğan Kitap Yayınları · 011 okunma
Reklam
Ah, bu dünyanın acıları hiçbir şeye benzemez, hemen anlaşılır.
Can YayınlarıKitabı okudu
88 syf.
·
Puan vermedi
İnsanların hayatlarina çeşit çeşit öyküler ile Renklerle tanıklık ediyoruz. Pembe ile başlıyor hikayemiz... Daha çocukken tarla işçisi oldugu zamanlar da sırtından akan ter,çocuk gelin,kuma olduğunda sırtında sopayla,karnın da sıpaya dönüşüyor.Talihsiz Pembe çareyi sevdiğine kaçmakta bulur.Tam huzuru buldum derken sevdiği için savaşmak derdine derman olmak için çiçek satmakta bulur çareyi... En çok dedikodu nerede yapılır?Evet doğru tahmin kuaför de peki Manikürcü Ayşe evinize gelirse ne olur. Tabi ki bir çoğunuzun sırrı onda,onun sırrı ise kendinde olur.Herkes öyle diyorlar döner.Sonra bir bakmışsınız manikürcü Ayşe kendine lüks bir ev ve kuaför salonu açmıştır.Hayati renklendirmek tek bir lafa bakıyor yani... Minicik elleri ile annesine çiçek getiren ama ona sarilmayan dijital koşan Yeşer. Annesinin garip isteklerini anlamıyor sevgi hapı yutabilecegini düşünüyordu... Şefika değişimi beklemek yerine eylem kararı alan ve tarihte ilk kez kendi ile evlemek için başvuran kadın...Evet yanlış duymadınız. Atamasını bekleyen Mine öğretmen ile #empati falcı kafeye gidiyoruz. Böyle böyle 13 tane öykü ile renkli,duygulu,güzel kokulu ,sarı,mor,yeşil,kırmızı çiçekler ile yolculuğumuz devam ediyor.Kimi hikaye tam hayatımızın orta yerinde evimize, kimi ise komşumuza konuk oluyor. Siz de hayatınıza #renkliçiçeklerimvar misafir etmelisiniz. Heray
Her Ay Okuyanlar Kulübü
Her Ay Okuyanlar Kulübü
Renkli Çiçeklerim Var
Renkli Çiçeklerim VarÖzge Doğar · Ters Kule Yayınları · 202416 okunma
184 syf.
10/10 puan verdi
·
16 saatte okudu
Malala, başına gelenler, yaptıkları ve yapacakları olarak benim uzun süredir bildiğim ve takip ettiğim bir figürdü. Açıkçası çoğu zulmün aktarılması konusunda elindeki medya gücünü kullanmaya çalıştığını görüyorum. Bunu yapmaya bilirdi, vazgeçebilirdi yada ben kurtuldum iyi bir hayatım var diyebilirdi ama bunların çoğunu yapmayı reddederek
Yersiz Yurtsuz
Yersiz YurtsuzMalala Yusufzay · Epsilon Yayınevi · 201987 okunma
İnsanlar da yaşamak için savaşır, ölmek için değil,
Reklam
21 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.