Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

21 Mart Dünya Şiir Günü

Yağmur Kaçağı elimden tut yoksa düşeceğim yoksa bir bir yıldızlar düşecek eğer şairsem beni tanırsan yağmurdan korktuğumu bilirsen gözlerim aklına gelirse elimden tut yoksa düşeceğim yağmur götürecek yoksa beni geceleri bir çarpıntı duyarsan telâş telâş yağmurdan kaçıyorum sarayburnu’ ndan geçiyorum akşamsa eylülse ıslanmışsam beni görsen belki anlayamazsın içlenir gizli gizli ağlarsın eğer ben yalnızsam yanılmışsam elimden tut yoksa düşeceğim yağmur götürecek yoksa beni.
Attila İlhan
Attila İlhan
#dünyaşiirgünü
Bir kavganın, bir mücadelenin, çiçek açan hayatın dilidir şiir.  
Zülfü Livaneli
Zülfü Livaneli
Reklam
Dünya şiir günü imiş...
En güzeli yenilmelerin, Şiire... Mağlup olması ne güzel, Şiire... Gitmesi ve kalması, Şiirde. Ne güzel..
Bugün dünya şiir günü bu yüzden en sevdiğim şiiri bırakıyorum buraya "Ölebilirim bu genç yaşımda, En güzel şiirlerimi söylemeden götürebilirim. Şimdi kavak yelleri esiyorken başımda, Sevgilim, Seni bir akşamüstü düşündürebilirim."
Sıfır Noktasında
Eteklerimden tutuyor yalnızlığım, Bekçileri gecemin dudak kıyılarında. Soğursa göğüm, taşarsa düşüncem, Buz mu keserim ayın ışığında? Boğulur muyum fikrimin sıfır noktasında? Tutuşur muyum yeniden gecenin sabahında, Ya da hiç tütmemiş mi dumanım, Şu gözümü kararttığım delirmek kuytusunda? Ziyanı var, zebili firar; Köhne kalmış her sığınak, Acıya içimde yok durak; Mutluluğa yorgunum. Telaşsızım; heyecansız, uykusuz, yorgunca Ve geçmişim bilindik vaz'lardan. Sesleniyorum duy beni ey yalnızlık! Boğ beni, Kes nefesimi; Soluğum solsun, dudak kıyılarında.
Sayfa 86 - Çıra YayınlarıKitabı okudu
Özlemek için Nazım var, Mavi için Edip. Rakı için Can Yücel Sevda için Ahmed Arif… Bazen özledim diyemezsin, Nazım okuyorum dersin. Ben Nazım okuyorum, sen ne yapıyorsun.?! 💗
Reklam
Az sevme bilmiyorum ben. Çok sevdiğimdendir bu kadar incinmem.
Vasiyetimdir: Dalgınlığınıza gelmek istiyorum Ve kaybolmak o dalgınlıkta
Bazen sevinirim, Sevinmek nedense hep yedi yaşında
120 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.