Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Gönderi Oluştur

21 Mart Dünya Şiir Günü

Filistinli Enes'in Dersi
Enes’in parmakları tankın altında, Göğsüne bir gül gibi düşmüş sapankayası. İdealini arkadaşlarına, Ruhunu meleklere emanet etmiş.
365 günün tamamını, belirli gün ve haftalar kapsamına almamıza ramak kaldı.. 😆
Reklam
Kesin, dün sevgilisinden ayrılan bir kızın, melankolik ruh hâliyle oluşturduğu bir başlıktır...😆
Dürtme içimdeki narı Üstümde beyaz gömlek var.
Yola çıkarken, biteceğini bilmek Doğumun ölüme gebe olması gibi En güzel düşlerin görüldüğü rüyalardan uyanmak Ve de en güneşli günün katledilmesi, çökünce gece Bu aşık olmaktır. Ölümü sevmek gibi. İnançla. Son nefesin, son bakışın... İnanmaktır başlangıç olmasına. Bu aşktır. Ölümü sevmek gibi. Seni sevmek gibi...
Aşksız ve paramparçaydı yaşam bir inancın yüceliğinde buldum seni bir kavganın güzelliğinde sevdim. bitmedi daha sürüyor o kavga ve sürecek yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek!
Reklam
Ah diyorum, ah'ı bilir misin sen Dünya dedikleri gömgök bir yatır Nerden bilmiş beni röntgeni icat eden Otuz yıl yaşadım elde var sıfır...
... Ne sabahı göreyim, ne sabah görüneyim; Gündüzler size kalsın, verin karanlıkları! Islak bir yorgan gibi, sımsıkı bürüneyim; Örtün, üstüme örtün, serin karanlıkları.
Necip Fazıl Kısakürek
Necip Fazıl Kısakürek
Reklam
Dil
bu toprağın dilinden onu sürüp eken anlar/sen anlamazsın bu demirin dilinden onu söküp döven anlar/ sen anlamazsın çile dedik yüzyıllardır acı dedik ağrı dedik/ sen anlamazsın vurduk başlarımızı taşlara türkülere geldik ta oralardan ta buralara acılar şu gözünde heybemizin/ tatlılar şu umutsa bülbül olmuş ---şakır durur dalımızda --en eski
Lavinia
... Sana gitme demeyeceğim Gene de sen bilirsin Yalanlar istiyorsan yalanlar söyleyeyim İncinirsin Sana gitme demeyeceğim Ama gitme Lavinia Adını gizleyeceğim Sen de bilme Lavinia
Özdemir Asaf
Özdemir Asaf
120 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.