Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

21 Mart Dünya Şiir Günü

gönlümü put sanıp da kıran kim
İbrâhîm içimdeki putları devir elindeki baltayla kırılan putların yerine yenilerini koyan kim güneş buzdan evimi yıktı koca buzlar düştü putların boyunları kırıldı ibrâhîm güneşi evime sokan kim asma bahçelerinde dolaşan güzelleri buhtunnasır put yaptı ben ki zamansız bahçeleri kucakladım güzeller bende kaldı ibrâhîm gönlümü put sanıp da kıran kim
Asaf Hâlet Çelebi
Asaf Hâlet Çelebi
Nasıl Olduysa
nasıl olduysa birden adımı unuttum adını unuttuğum o sıcak şehirde yıldız alacası yüzen bir zakkum yanımda o hayal kız ikide birde yolumu gözlerine bakıp bulduğum sahi ben ne hırçın bir çocuktum ele avuca sığmaz aklı fikri şiirde mısra mısra başımı belaya soktum İzmir cezaevi dokuzyüz kırk bir'de kaşla göz arası liseden kovuldum inanmakta geç sevmekte çabuktum bazen yaşadıklarım aklıma gelir de kaç kere umutsuzluğun yolunu tuttum istenmeyen adam hemen her devirde hemen her devirde ateşten bir buluttum binlerce umuttan belki bir umuttum Attila İlhan
Reklam
BİLİYORUM SANA GİDENİ
Biliyorum sana giden yollar kapalı Üstelik sen de hiçbir zaman sevmedin beni Ne kadar yakından ve arada uçurum; İnsanlar, evler, aramızda duvarlar gibi Uyandım uyandım, hep seni düşündüm Yalnız seni, yalnız senin gözlerini
Ara sıra geliyorsun aklıma, bana ne diyorum Benim derdim yeter bana bana ne Alıştım mı yokluğuna Vaz mı geçiyorum, varlığından Tedirginim aslında Ya başkasını seversem İnan o zaman seni hayatım boyunca affetmem.
Desem ki...
Desem ki vakitlerden bir nisan akşamıdır, Rüzgarların en ferahlatıcısı senden esiyor, Sende seyrediyorum denizlerin en mavisini. Ormanların en kuytusunu sende gezmekteyim, Senden kopardım çiçeklerin en solmazını. Toprakların en bereketlisini sende sürdüm, Sende tattım yemişlerin cümlesini. Desem ki sen benim için, Hava kadar lazım, Ekmek kadar
Kızgınlık ya da kırgınlık Ben de bıraktığın tek şey Duygusuzluk
Reklam
Ben, bir şiirin ağlattığı, bir gülün râzı ettiği insanlardanım. Yazmaya o kadar sebebim varki susanlardanim Bazen içimde kor olsada yazdiklarimi yakip isinanlardanim Yazdığım siire bakipta göz yaşları ile kağıti islatanlardanim (..)
120 öğeden 71 ile 80 arasındakiler gösteriliyor.