Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

3 Mayıs Türkçülük Günü

TAŞ KIRILIR, TUNÇ ERİR AMA TÜRKLÜK EBEDİDİR!
Mustafa Kemal Atatürk
Mustafa Kemal Atatürk
🇦🇿🇹🇷✌️
Kaan

Kaan

@siyahyazar_
·
03 Mayıs 08:24
3 Mayıs Türkçülük Günümüz kutlu olsun..! Türk’üz , ebediyete kadar Türk kalacağız..!🇹🇷🇹🇷
Reklam
VAR OLSUN TÜRKÇÜLÜK 🐺
Türkçülük Günümüz kutlu olsun
🇹🇷 Türk olmanın verdiği gururu tüm hücrelerimizde hissettik. Geçmişten günümüze düşmana korku saldık, mazlumun yanında olduk, bize zararı olmayana dokunmadık, eşitliğe önem verdik, en başta Türklük desekte bizden olmak isteyene kapımızı açtık, kimseyi haddi aşmadığı sürece hiçbir şeyde zorlamadık, kırmadık, cezalandırmadık, hakka, hukuka önem verdik.Her şey vatan için düşüncesiyle, hedef kızılelma oldu. Türk adaleti ile yola çıktık, eğittik, öğrendik, örnek olduk, çağa ayak uydurup zirvede kalmak için uğraştık. Bu yolda çok kayıplar, şehitler verdik. Hepsinin ruhu şad mekanları cennet olsun. Ne mutlu Türk'üm diyene.
3 Mayıs Türkçülük günümüz kutlu olsun. 🇹🇷
Türkçüler günü
Hemen her etnik unsurun yüksek sesle haykırmaya memur gördükleri aidiyetlerini sıra Türk evlatlarına geldiğinde çok görmeleri şaşılacak bir hadise değildir. Nitekim bu topraklarda 1944 Irkçılık- Turancılık Davasıyla "Ben Türk'üm, Türkçüyüm" diyenler sanık sandalyesine oturtulmuş, mahkum edilmiş ve türlü eza ile işkencelere maruz bırakılmışlardır. Bir ülkede hakim ve asli unsurun milli kimliğini akli, zihni ve vicdani muhakeme ile bir fikir ve aksiyon haline getirmesi suç sayılması ne kadar utanç verici ise o utancı en azap verici haliyle gayrımilli idareciler eliyle ülkemize yaşatmışlardır. Bugün gelinen noktada 3 Mayıs 1944'e bir bayram ve şenlik nazarıyla bakmaktan ziyade bu önemli tarihi bir diriliş ve uyanışın miladı olarak görmek gerektiği kanaatindeyim. Bu vesile ile Türkçüler Gününün, Türklüğe ve Türk dünyasına hayırlar getirmesini diliyorum. Başta Nihal Atsız bey olmak üzere davanın bütün sanıklarını rahmetle ve minnetle yad ediyorum.
Reklam
“3 mayıs ruhu ebediyen yaşasın..”
“Benim yaradılışımda bir fevkalâdelik varsa, o da Türk olarak dünyaya gelmemdir. “
Mustafa Kemal Atatürk
Mustafa Kemal Atatürk
“3 Mayıs bir bayram değildir. Milli şuurun ayaklanmasıdır."
Hüseyin Nihal Atsız
Hüseyin Nihal Atsız
“ 3 Mayıs bir bayram değildir. Milli şuurun ayaklanmasıdır." -Hüseyin Nihâl Atsız
160 öğeden 31 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.