Profil
Nuriye R. İlhan Hocahanim sohbeti
Üç beyinsiz kafanın derdine, üç milyon halk Bak nasıl doğranıyor? Kalk, baba, kabrinden kalk!!
Mehmet Akif Ersoy
Mehmet Akif Ersoy
Reklam
Nuriye R. İlhan Hocahanim
Allah'ım ben namaz kilmayan demiyorum namaz kılanların şerrinden sana sığınırım.. Hz. Hüseyin'i öldüren namaz kılanlardı. Hz Ali'yi öldüren Ramazanda itikaftaydı. Hz.Osman'ı öldüren Kabe'de namaz kılındı.. Bunlar agnostik değildi, ateist değildi hepsi namaz kılandı...
Nuriye R. İlhan Hocahanim
Sen ki davana canından vazgeçecek kadar sadıksan sen olmuşsundur evladım hangimizde bu cesaret var? Nefesinizi yoklayin az mert olun nefsinize sorun ne diyor size..?
Nuriye R. İlhan Hocahanim
Kürdün atası şeriat için dar ağacına çıkandır. Şeyh Said ruhuna el-fatiha
Ey yüreği Aksa dolu dostlar, Kudüs'e doğrulun.. Kudüs Ümmet'in fecridir..
Reklam
Kudüs’ün hüznü ümmetin hüznüdür, Kudüs kırınca zincirlerini ümmet özgürdür. Mahzun bırakmamak için Kudüs’ü “Yürü kardeşim/Ayaklarına bir Kudüs gücü gelsin” diyerek zulmün üstüne yürümektir Kudüs.
Muhammed Emin hocam, Allah; kalbine, diline kuvvet, ömrüne bereket versin.
Mescid-i Aksa'nın gölgesine toplanmış kardeşlerimin avuçlarında sessizce edilen duaların bir pırıltısı var. “Allah'ım, kardeşlerim gelmiyor mu, zulmün ortasındaki bu gül toplayıcılarının etrafındaki iblis bahçıvanları görmüyor mu?” deme. Duyuyorum seni, görüyorum. Yüreğimizde aşk ilhamlarının sırrıyla geliyoruz. Biz, asırlardır akan medeniyet çeşmelerinde abdestimizi tazeledik, çınar göğsüne yuva yapan kuşların kanatları olduk. Medeniyetimizin tertemiz geçmişini bakraçlarımıza doldurduk ey emanetim. Bekle bizi, kırbalarda gül şerbetinin buğuları kurumadan geliyoruz. Sevgilim, tahammülümüz kalmadı, ellerimizde güneşten kandillerle yırtarak geliyoruz şerlilerin ördüğü karanlığı. "Allah’ım, her türlü noksan sıfatlardan münezzehsin. Şüphesiz ki her şeyi hakkıyla işiten, hakkıyla gören sensin." Rabbim, Filistin göğünde uçurtmalar sıkışıp kalmış, rüzgâr gönder. Rabbim, Süleyman diliyle konuşan kuşların dalları kırılmış, baharlar gönder. Allah’ım, toparla bizi, kavileştir kalbimizi saf saf. Amin."
youtu.be/4NzeaD-N0NA?si=... bak adamlar davasına nasıl sahip çıkıyor.Sorsalar çocuğuna böyle çatır çatır cevap verebilir mi?Daha savaş olduğunu bilmeyen çocuklar var hatta psikolojisi bozulur diye ortamda savaş konusu konuşulunca konuyu kapattıran annelere şahit oldum.Niye senin canın canda orda ölen çocukların canı yok mu!Her müslüman çocuğun senin çocuğun gibi bir kıymeti yok mu!"Mallarınız ve çocuklarınız sizin için ancak bir imtihandır; büyük mükâfat ise Allah’ın katındadır." [Tegâbün Suresi 15.Ayet] İşte evladını herşeyin önüne koyarsan imtihanın çetin olacak demektir.
Reklam
Sırtımda ıslak bir çul, göğsüm mutmain. Yürüyorum soyutça, istikamet şark. Ey Allah’ım görüyorsun;kalbimde ismin, Bu davayı bize celbettir, yada bizi eyle gark! Zeyneb
KUDÜS...
"Kudüs, gökyüzünde kurulmuş, yeryüzüne konulmuş şehirdir." #Sezai Karakoç
502 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.