Profil
"Olanlar oldu Tanrım. Bütün bu olanların ağırlığından beni kolla!"
Çok şey öğrendim geçen üç yıl boyunca Balkona yorgun çamaşırlar asmayı Ki uçlarından çile damlardı.
Reklam
Çiçekli şiirler yazmama kızıyorsunuz bayım Bilmiyorsunuz. Darmadağın gövdemi Çiçekli perdelerin arkasında saklıyorum..
Zehir aşkı bilir oysa bayım!
Süt içtim acım hafiflesin diye Çikolata yedim bir köşeye çekilip Zehrimi alsın diye Sizin hiç bilmediğiniz, bilmeyeceğiniz İlahiler öğrendim. Siz zehir nedir bilmezsiniz Zehir aşkı bilir oysa bayım!
Uzaklar seni ister, bak uzaklar da aşktan anlar bayım!
Çok şey öğrendim geçen üç yıl boyunca Balkona yorgun çamaşırlar asmay Ki uçlarından çile damlardı. Güneşte nane kurutmayı Ben acılarımın başını evcimen telaşlarla okşadım bayım. Bir pardösüm bile oldu içinde kaybolduğum. İnsan kaybolmayı ister mi? Ben işte istedim bayım. Uzaklara gittim Uzaklar sana gelmez, sen uzaklara gidersin Uzaklar seni ister, bak uzaklar da aşktan anlar bayım!
Siz aşk'tan n'anlarsınız bayım?
Çok şey öğrendim geçen üç yıl boyunca Alt katında uyumayı bir ranzanın Üst katında çocukluğum... Kâğıttan gemiler yaptım kalbimden Ki hiçbiri karşıya ulaşmazdı. Aşk diyorsunuz, limanı olanın aşkı olmaz ki bayım!
Reklam
"Şimdi aramıza duvarlar örsen, ben kalkıp senin sevdiğin renge boyarım 💟🩷"
"Ne bileyim işte. Şimdi aramıza duvar örsen, yine kalkıp senin sevdiğin renge boyarım."
Birileri mutsuzsa, mutsuzlara nergis yolla, Bir kırmızı battaniye, Onlara bir mutluluk çadırı yolla, Sonra belki, ben de gelirim.
Didem Madak
Didem Madak
Reklam
·
Puan vermedi
Kitabın şiirleri beni yazara götürdü. Bu inceleme ona armağan..
• Hikayesi bir Füsun'la başlayıp bir Füsun'la biten kadın. Annesi Füsun hanım otuzsekiz yaşında kanserden hayatını kaybetti ve o küçük kız daha onikili yaşlardaydı. Bu ölüm ruhunu öyle bir yaraladı ki annesini ve ölümünün her detayını şiirlerine dökmeye başladı: "Derdimi annemin fotoğrafına anlattım. Annem ki beyaz bir kadındır,
Ah'lar Ağacı
Ah'lar AğacıDidem Madak · Metis Yayıncılık · 202120,5bin okunma
76 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
2 saatte okudu
Ah
Herkese Merhaba Edebiyatımza üç tane güzel şiir kitabı bırakan Didem Madak ile karşınızdayım. Şairimizin şiir kitapları Grapon Kağıtları, Ah'lar Ağacı ve son eseri olan Pulbiber Mahallesi'dir. Şairin diğer eserleri de kıymetli olmakla birlikte en sevdiğim eseri Grapon Kağıtları oldu. Bunun yanında şairimizin şiirlerinde daha çok anne, anne özlemi, ölüm, ayrılık ve günlük yaşamdaki nesne ve kavramlar yer almaktadır. Diğer taraftan şiirinin kara mizah ve trajedi taşıdığını da söyleyebilirim. Didem Madak benim sevdiğim şairlerden bir tanesi oldu. Peki siz Didem Madak hakkında ne düşünüyorsunuz? #didemmadak #ahlarağacı #metisyayınları #şiir #poem #izmir #madak #graponkağıtları #alıntı #kitap #kitapönerisi #şiirler #türkşair
Ah'lar Ağacı
Ah'lar AğacıDidem Madak · Metis Yayıncılık · 202120,5bin okunma
324 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.