Profil
Utandığım Şeyler
Bu yıl eskiden utandığım ve sevilmeye değer görmediğim şeyleri artık sevdiğimi hatta keyif aldığımı fark ettiğim,kabullendiğim bir yıla başladım.Sonra bir yerde 20'li yaşların 10'lu yaşlarda utandığımız şeyleri artık utanmadan severek yaptığımızı fark ettiğimiz yaşlar olduğuyla ilgili bir konuşmaya denk geldim(şu an hiçbir şekilde hatırlamıyorum konuşan kişileri yoksa eklemek isterdim isimlerini).Bu da beni hesabımda gördüğünüz romantik,klişe barındıran o kitapları okumaktan çekinmemeye ve sevdiğimi,okurken eğlendiğimi kabullenmeye itti.Evet klasikleri seviyorum ağırlıklı olarak alman ve fransız edebiyatı okuyorum ama bunlar romantik ya da çoğu kişi tarafından 'kalitesiz' kabul edilen şeyleri okumaktan keyif almamam gerektiği,bu ikisini kıyaslamam gerektiği anlamına gelmez diye düşünmeye başladım.Bu durum bende kendimle ilgili bir şeyleri yıkmam gerektiğini fark ettirdi.Tüm bunlar buradaki hesabımı açmaya ve çekinmeden düşüncelerimi yazmanın beni olumlu etkileyeceğine inandırdı ve şimdi buradayım. Eğer sizde benim gibi hissediyorsanız,umarım sizi eğlendiren şeylerle gurur duymanız gerektiğini anlarsınız ve her şeyi mükemmel değil ya da kötü kabul ediliyor diye sevmemek gerektiğini düşünmezsiniz.🩷
İşin hakikatine gelince...
Zaman, ne zaman demekten vaz geçmek zamanıdır. Hemen şimdidir müminin zamanı Zaman müminin önünde bir engel değil, ayakları altındaki araçtır. İşin Hakikatine gelince... ALDANMA GÜCÜNE ; youtu.be/_4IsbemPc0k?si=...
Reklam
Yaz dostum; Herkes akıl verir Kimse akıl almazzz
Fakat sonuçta düşüncelerin de, ne kadar herhangi bir özden yoksunmuş gibi görünürlerse görünsünler, bir destek noktasına ihtiyaçları vardır, aksi takdirde dönmeye ve anlamsız bir biçimde kendi etraflarında çember çizmeye başlarlar; onlar da hiçliğe dayanamazlar.
... eğitim demek, öğrencilerin zihnine merak duygusunun tohumlarını ekmekten ibaretti.
Reklam
Düşüncelerin Dansı mı, Kargaşası mı ?..
Düşüncelerimizin çekmeceleri olmalıdır ki birini açtığımızda diğerlerini kapatalım. O zaman, yoğun bir endişe, mevcut andan alacağımız en küçük zevki mahvedip bütün huzurumuzu kaçıramaz ve bir düşünce diğerini bastıramaz.
Ne mi düşünüyorum? Bazı şeylere kör olmamak lazım...
~ Bir düşüncenin tamamını taşıyacak başı hasta sayıyorlar... ~
Sayfa 136 - ..Ne yalnız düşünce, ne de yalnız dışarılar: Bu yaşama yüküdür..
Hata yapan insanları sevmek insana has bir özelliktir. İnsanların akraban olduğunu, cehaletten ya da istemsizce hata yaptıklarını, kısa bir süre sonra herkesin öleceğini ve hepsinden önemlisi sana hiçbir zarar vermediklerini, çünkü yönetici ilkeni değersizleştirmediklerini ya da öncekinden daha kötü yapmadıklarını düşünürsen onları seveceksin.
Sayfa 68
Reklam
Kişisel Gelişimin ilk yılları :d
''Kim ne derse desin ya da ne yaparsa yapsın, ben rengini yitirmeyen bir zümrüt olacağım.''
Sayfa 67
Özellikle sınava girmeden bir gece önce depresif Dostoyevski, karamsar Schophenhauer, irrasyonel umursamaz Sylvia Plath modlarımın aynı anda açıldığının farkına vardım.
"ben seni tahkir edeceğim, suçlayacağım ama sen bana izah etmek için dahi olsa cevap vermeyeceksin. seni asla dinlemeyeceğim." tavrı, yapan kim olursa olsun tahriktir ve belki de taktiktir..
Mən yaşa dolduqca, heç nəyə yaramadığımı sübut edən dəlillərin sayı çoxalırdı
1.134 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.