İnsan ve Seçimleri

Profil
Çok şeye sahip olmanıza gerek yok veya çok bir şey bilmenize de gerek yok. Sevginin, emeğin, çabanın ve en önemlisi yanınızdaki vefalı dostların kıymetini bilin yeter.
Reklam
Sadakat
Benim sevilmemekle bir derdim yok. Sonuçta ilişkiler böyle.. Sen birinden hoşlanacaksın ama onun ilgisini çekmeyecek. Birileri de senin için rüzgar estirecek, ama sende yaprak kımıldamayacak. Bu açıdan herkes sevilmeme gerçeğiyle baş edebilir. Ama sevildiğini sanmak, o fena işte! Birinin seni buna inandırması, ona güvenip yaslanman ve onun çekilmesiyle düşmen.. Böyle bir düşüş en güçlüsünü bile dibe batırır. Yani tam Dünyadan sıyrılıp böyle " artık burda yaşayayım " derken evsiz kalmak.. Bu bambaşka bir köksüzlük.. O yüzden, bu hayattaki en önemli şey, hayatını kiminle paylaşacağını doğru seçebilmek. Neşet Ertaş diyor ya, "Sessizliğini duymayan birine sevdanı verme, göynün incinir " diye. Uykularının kaçmaması için evini doğru yere inşa etmen lazım. Yoksa en büyük acıların aşk uğruna çekilmesi ya da en güzel romanların aşk üstüne yazılması tesadüf değil.. tâbi.
Aklıma Gelenler ...
● Bazen İslam diyarlarının bazılarında dindar, cemaatlere mensup kişiler seçim meydanlarında oylarını liderlerinin belirttiği partilere verirler. Bu partiler ise; Allah'ın şeriatini kabul etmeyip reddeden, İslam'a davet edenlerle alay eden, Allah'ın hükümleriyle dalga geçen kişilerdir. İslâm'a şeriat'a ve inanca davet eden, İslam'ın hayat düsturu olması için uğraşanlara oylarını vermezler. Çünkü bu insanlar fikir ve görüş olarak kendilerinden farklı düşünürler. İslam'ın kabul ettiği benimsediği bu düşünceye muhalif davrananların perde arkasındaki niyetleri düşmanlıktır.
Sayfa 150Kitabı okudu
● Camına, Türklüğün - İslamlığın - Nizâmı âlemin üç hilalini asmış olan bir haneyi it köpek seviciler taşlamış, nasıl gidiyor Erdoğan cezalandırma seansları ? ● Ey İslam'ın müdafii'leri; Menzile giden ödenekleri kesen belediye başkanı'na öylece bakacaksınız. Nasıl ama ? ● Etimesgut Turgut Özal köprüsündeki Resûlullah'ın hadisinin üzerine - Teşekküler Etimesgut pankartı asıp kapatan Erdal Beşikcioğlun'a gidip Nizâmı âlem için can veren ülkücüleri arkadaşlarınızı anlatsanıza ? - Söyledik, Türkiye konum ve önemi açısından - bi de şunu deneyelim - lüksüne sahip bir memleket değildir !
Alp Eren YILDIRIM
Alp Eren YILDIRIM
Reklam
Her sağlıkçının tıpa gelmesinde sevdiği şahsı kurtarma çabası vardır
Daniel decided to study medicine when he saw his sister smashed to bits in a bed in the intensive care unit, and chose psychiatry because she asked him to. Daniel, kız kardeşinin yoğun bakım ünitesinde yatakta paramparça olduğunu görünce tıp okumaya karar verdi ve kız kardeşi istediği için psikiyatriyi seçti.
Sayfa 255Kitabı okudu
İyilik etmek saflık, aptallık, zayıflık değildir
Eğer iyiliği seçen birileri varsa çevrenizde, bilin ki sizden daha kötü olmayı biliyordur.
Kaybeden olmaz, Değişim olur
Seçim Sonuçları Halkım, Devletim, Vatanım için hayırlı uğurlu olsun • Her şey Vatan için! Şeyh Adabalı Damadı Osmn beye : Ey oğul! Sabretmesini bil. Vaktinden önce çiçek açmaz. Şunu da unutma, insanı yaşat ki devlet yaşasın! Nasihatini yapar. Eğer siz "Devletin başında, Partim yaşasında; Halkım nasıl olsa yaşar! derseniz, Her zaman kaybeden siz olursunuz. gl_cn
Kader
Kadere olan rızamız Yazara olan sevdamızdandır
Reklam
İnsan sorumlu olsa da seçtiğinden Mutlu olabilir mi zorunlu olarak
İnsan seçimlerinden sorumlu ve mutlu
Allah'ım bu insanlara akıl fikir ihsan eyle yarabbim 🤲
Halinizden memnun musunuz?
Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir. Demokrasi bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da DİKTATÖRLER çıkar. #platon
Muhsin Yazıcıoğlu
Muhsin Yazıcıoğlu
"SEÇİMLER BİR KAVGA ARACI OLMAMALI... SEL GİDER KUMU KALIR. BU SEÇİM DE GİDECEK AMA SİZ KOMŞU OLARAK, AKRABA OLARAK, HEMŞEHRİ OLARAK YAŞAMAYA DEVAM EDECEKSİNİZ... HİÇBİR ZAMAN ÜSLUP YÜZ YÜZE BAKMAYI ENGELLEYECEK KADAR SERT OLMAMALI... RAKİBİYLE KARŞILAŞACAK ARKADAŞLAR, ELİNİ UZATIP TOKALAŞACAK KADAR ARADA MUTLAKA NEZAKET BIRAKMALI" Mekarı Cennet Olsun.
245 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.