1000Kitap Logosu
Emine Tavuz

Emine Tavuz

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.3
2.113 Kişi
5,5bin
Okunma
321
Beğeni
8,9bin
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
null, 3 Mayıs 1998
Ölüm
null
Yaşamı
Emine Tavuz, 3 Mayıs 1998’de dünyaya gelmiştir ve İstanbul’da yaşamaktadır. Üniversitede Sosyal Hizmetler okumaktadır. Yazmanın hissetmekten geçtiğine inanan yazar, yazarlık serüvenine Çürük Vişne adlı eseriyle başlamıştır.
608 syf.
·
1/10 puan
Bomboş.
İlahlaştırılmış yakışıklı bir oğlan. Eziklenmiş güzel bir kız. Şaşırdık mı? Hayır. Nasıl oluyor bilmem ama sığdıramadık bir insanoğlunu yerlere göklere. İstediği zaman, istediği kişiye, istediği şeyi yapabileceğini sanıyor kendisi. Ha, kimsenin ona bir şey yapamayacağını da iddia ediyor. Bunun popişini kim kaldırdı göklere diyeceğim ama cevabı biliyorum gerçi. Dünyanın en güzel kızlarına taş çıkaran, zayıflıktan ölecek ama yinede büyük göğüslü ve büyük kalçalı ( Allah Allah, o nasıl oluyor ya?) ama kendi okulunda çöp muamelesi gören kızımız. Neyse, devam ediyorum. Kızımız babası tarafından eziyet gördüğünden, oğlanımız da kimsesi yok zaten diye sahipleniverdi yavrucağı. Aa, insan sahiplenilir mi hiç hocam? Evet, bu aslında Wattpad'ten çıkmış bad boy kitaplarının özeti. Ama konumuz bu değil. Hiçbir eksik yok. Örneğin, Türk dizilerinin olmazsa olmazı tecavüz ve kadına şiddet. Demiştim hiçbir eksik yok diye. Devam ediyorum, kızımıza da maşallah. Ağzı var ama yok. Ne olursa olsun o suçlu. Sinirlenmeye bile hakkı yok. Bir ara ağzı açılıyor ama bir ara. Oğlan bile kız kendini savununca mutlu oluyor. Bir de kelebek var kanatları kırılan. Durun, anlatayım. Oğlan 'bir daha bu kadar güzel olma' diyor ve gidiyor. O ara kırılıyor kelebeğin kanatları. Bence kelebek sizin zekânıza dayanamayıp intihar etti ama neyse. Yazarım çok güzel yazmışsın bir daha olmasın.
Çürük Vişne - Veca
7.7/10
· 1.175 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
18
224 syf.
·
7 günde
·
10/10 puan
"Sanki dünya bizi kurtarmak için hiçbir şey yapmıyormuş gibi hissediyorum." Uzun zamandır duyup okumaya vakit bulamadığım bir kitaptı ve okuduğumda tek kelimeyle beni mahvetti. Sayfaları çevirirken, "Ben ne okuyorum böyle," diye kendimi sorguladığım çok oldu o yüzden hiç uzatmadan konuya giriş yapıyorum. Bestegül her zamanki gibi okuluna gitmek için evinden çıkıp metroya biner. Olacaklardan habersiz okula gitmeyi beklerken bir sarsıntı meydana gelir ve yeraltında metroda olan 13 kişiyle mahsur kalır. Önce bu olay pek umursanmaz ama saatler ilerledikçe iş ciddiye biner. Bestegül'ün şansına metroda kalan12 kişiyi de az çok tanımasıdır. Hem de biri sevdiği olan Oğuz'dur. Az yiyecek ve suyla yeraltında bir savaş mücadalesi verirler. Bu sırada sırlar, gerçekler ortaya çıkar. Herkes çıkmayı beklerken hiçbir şey bekledikleri gibi gitmez. Sayıları azalırken tek düşündükleri hayatta kalmaktır. Sonu.. Sonu içimi yaktı diyebilirim. Sadece neden diyesim var. Buraya kadar gelmişken neden? Bazen ölümlerin sadece öldürmek için yapıldığını düşünüyorum. Bu son da bana bunu kanıtladı. Daha fazla üzülmeden ve spoiler vermeden bu incelemeyi sonlandırmak istiyorum.. `Şarkı bazıları için bitti. Ama herkes dans etmeyi bıraktı.`
Yere Yakın Yıldızlara Uzak
Okuyacaklarıma Ekle
4
50
224 syf.
·
55 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
“Her kalp atışının bir hikâyesi vardı.” Bestegül her sabah yaptığı gibi, o sabah da okula gitmek için evden ayrıldığında, kaderinin on üç diğer insanla birleşeceğini henüz bilmiyordu. O sabah metroya bindi ve son durağa kadar seyahat etti fakat son duraktan çıkamadı. Onunla beraber diğer on üç kişide metro istasyonunda mahsur kaldı ve o an ortak hikâyelerinin ilk kalp atışı kulakları sağır etmeye başladı.Enkaz altında mücadele etmeleri gereken şeyler vardı.Açlık, susuzluk, özlem, keder, hüzün, ölüm... Kalpleri korkuyla çarparken ansızın aralarından biri öldü ve diğerleri de ilginç sebeplerle onu bir bir takip etti. Tüm bu ölümler kalplerinde ve beyinlerinde derin izler bırakırken, yapabildikleri tek şey enkaz altından kurtarılmayı beklemek oldu. Kitabın konusu ve kapağı oldukça güzel. Emine Tavuz'dan okuduğum ilk kitaptı. Kalemi gerçekten güzeldi. Okurken hiç sıkılmadım. Final kısmını aslında tahmin etmiştim ama böyle bitmesini istemezdim. Eğer çerezlik bir kitap arıyorsanız Yere yakın yıldızlara uzak kitabını okuyabilirsiniz.
Yere Yakın Yıldızlara Uzak
Okuyacaklarıma Ekle
111