k

Kadın

49 üye · 2 yeni gönderi
“Nasıl ki bir kemeri, köprüyü, kubbeyi ayakta tutan şey kilit taşıdır, toplumların, ailelerin kilit taşı da kadınlardır. Cesur, güçlü, azimli kadınlar…Kilit taşı olmazsa kemer, köprü çöker, kadın olmazsa toplum…”
Sayfa 388 - Alfa YayıncılıkKitabı okudu
Kadın susar sadece
Yani kadınlar akıllarını kaçırıp cinayet işleyemezler mi?
Sayfa 103 - Altın Kitap 9. Basım Mart 2010Kitabı okudu
Reklam
- kapalı / açık
ne kadar örtündüğü ya da ne kadar açtığı özgürlüğünün ölçütü olamaz hiçbir zaman
Sayfa 230Kitabı okudu
•Kadınlarla iyi geçinin. (Nisa 19) •Kendinizi ve ailenizi cehennem ateşinden koruyun. (Tahrim 6) •Kadın kaburga kemiği gibidir. Onu doğrultmaya kalkarsan kırarsın. Kadınlara karşı iyiliksever olun. (Buhari Nikah 79) •Bir kimse karısına kin beslemesin. Onun bir huyunu beğenmezse, bir başka huyunu beğenir. (Müslim Rada 61) •Ashabım! Kadınlara iyi
İçgüdü
İçgüdü; bir türe özgü, doğuştan gelen, ortak, otomatik davranışlardır. Yani annelik içgüdüsü yoktur! Zaman zaman eleştirdiğim yerler olsa da çok güzel bir kitap..
Meğer Ben Feministmişim
Meğer Ben Feministmişim
Filozoflardan ve düşüncelerden söz ederken hep erkekleri kastettim aslında. Çünkü felsefe tarihi de erkeklerin damgasını taşıyor. Bunun nedeni de, kadının hem kadın hem de düşünen bir varlık olarak insanlık tarihi boyunca hep ezilmiş, baskı altında tutulmuş olması. Kötü bir şey bu, çünkü birçok önemli deneyimin yitip gitmesine neden oluyor.
Reklam
1.000 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.