Profil
Sen bu karanlık ömrümün içine bir sevinç ışığı gibi, kurumaya yüz tutan ekinlere can veren bir nisan yağmuru gibi birdenbire geldin.
Leylim Leylim
"Kendine iyi bak. Bir daha hiç bir ana doğurmaz seni. Bir daha hiç bir cihan bulamaz seni."
Sayfa 9 - Türkiye İş Bankası, Kültür YayınlarıKitabı okuyor
370 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 saatte okudu
Kitabı çok beğendim çok güzeldi mükemmeldi kitabın dilini çok beğendim yazarın kalemini çok sevdim kitap aşırı akıcıydı okurken hiç sıkılmadım okumak isteyenlere tavsiye ederim. Konusu: Platon bu kitabında bir nevi hayatının kısa ama önemli kısmının otobiyografisini yazmış diyebiliriz. En büyük amaçlarından biri olan bir kralın, filozof-kral kimliği kazanması için çabalarını ve yaşadığı zorlukları anlatıyor bu kitapta.
Mektuplar
MektuplarPlaton (Eflatun) · Say Yayınları · 2010399 okunma
Yalnız bir şeyi unutma ki üzüntünün üzerindeki siyah, karanlık, bedbin boyaları kazırsan altından çıkacak olan maden ışıklı, pırıl pırıl bir çelik parçasıdır.
Sayfa 167 - Sözcükler YayınlarıKitabı okudu
Kalbimi bir meyve gibi tüm ağaçların dallarına asmak istiyorum.
Sayfa 212 - Kanguru Yayınları pdfKitabı okudu
…mezarında yatan biri gibi yalnızım, bir sürü acı ve azap veren düşünce ve bir sürü hiç bitmeyecek olan hüzünle.
Sayfa 210 - Kanguru Yayınları pdfKitabı okudu
…ben arkadaşlık ve sevgi gösterişi yapacak biri değilim, neyim varsa kalbimdedir.
Sayfa 210 - Kanguru Yayınları pdfKitabı okudu
139 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
1 saatte okudu
Albert Camus’dan okuduğum ilk kitap ve çok beğendim çok güzeldi kitap aşırı akıcıydı okurken hiç sıkmadı yazarın kalemini çok sevdim okumak isteyenlere tavsiye ederim. Konusu: Albert Camus’nün iki eseri bir arada... Bunlardan ilki Düğün, gençlik dönemi eserlerinden; ama sanatçının “benliğini ve dilini yaşamı boyunca besleyen bir kaynak” aynı zamanda. Gerçekten de Düğün’deki denemeler, Cezayir’i yansıtmasının yanı sıra yalın, duru ve somut anlatımla keskin bakışı, anlama tutkusunu, yaşam ve yeryüzü aşkını ortaya koyuyor yazarın. Bir Alman Dosta Mektuplar ise İkinci Dünya Savaşı döneminin ürünü. Bir yandan dünyayı egemenliği altına almaya kalkan bir ulus ile bağımsızlığını onurla savunan bir başka ulusun tutumunu karşı karşıya getirirken, bir yandan da gerçek yurttaşlığın, gerçek toplumsal ahlakın niteliklerini sergiliyor. Başkaldıran İnsan’ı müjdeleyen küçük boyutlu bir büyük eser.
Düğün - Bir Alman Dosta Mektuplar
Düğün - Bir Alman Dosta MektuplarAlbert Camus · Can Yayınları · 2015495 okunma
dünyada olmak acıdır: öğrendim.
Sayfa 141 - Metis YayınlarıKitabı okudu
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.