Giriş Yap
288 syf.
·
5 günde okudu
·
Beğendi
·
10/10 puan
Ikinci beynimiz
Serkan Karaismailoğlu
ile tanışmam
Pia Mater
üçlemesi ile olmuştu. Ilk iki kitabı art arda okuduktan sonra üçüncüyü beklerken diğer kitaplarına da fırsat vermek isteyip okumuştum. Şu sıralar yine bir gözden geçirmek iyi geldi. Sağlık bilgilerini sıkılmadan, eğlenceli bir şekilde okutabilmek herkesin yapabileceği iş değil gerçekten. Içindeki resimler de ayrı bir sevimli, güzellik katmış bölümlere. Herkesin bildiği, klâsik konular da olsa arada kendimize hatırlatmamız gerekiyor. Başucu kitabı olmayı hak ediyor.
Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum
8.7/10 · 5bin okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Savaşların tarihi her zaman işbirliği anlatılarından daha göz kamaştırıcıdır. Veba, kolera ve sarı [humma] romanlarda, sahnede ve ekranda kendine yer bulmuştur ama bağırsaklarda ya da midedeki mikropların oynadığı yararlı rolden bir başarı öyküsü çıkaran olmamıştır.
Sayfa 45 - Domingo
Yüksek karbonhidratlı beslenme sitilinin Bağırsaklarda kısa zincirli yağ asitlerinin üretimini arttırdığı ve bunların dolaşıma katılarak, otistik davranışlara benzer davranışlara neden olabileceği yönünde görüşler de bulunmaktadır.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Prebiyotiklerle beslenen kişilerin pozitif duygulara daha fazla ilgi gösterdiği ve kortizol seviyelerinin düştüğü görülmüştür.
Yapılan bir fare deneyin de farenin beyni, vücudu ve diğer yapıları değişmeden, sadece içinde yaşayan bakterilerin değişmesi ile cesaret ve korku durumun şekillenmesi bilimsel olarak önemli bir bulgudur.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
5
41 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14