1000Kitap Logosu

Türklük

1 Takipçi
TAKİP ET
Gökçe Birgen
bir alıntı ekledi.
Ah, ne kadar özledik, ne kadar bekledik..
"Evet, Burhıçın-tögüm diyarı bu devrede kocaman bir pota gibiydi ve bu potanın içinde kaynaşan bu insanları eritip birbirlerine bağlanmaları için kocaman bir ateş gerekiyordu. Bilmeyerekten bu kabileler bu ateşi bekliyor, bu ateşi özlüyordu."
Cengiz Dağcı
Sayfa 51 - Orta Asya'dan Türkistandan Büyük Türk yurdundan söz ediyor yani Turandan)
6
Atamızın Türklük sevdası...
*2100 sene sonra Mete'yi, 1500 sene sonra Atilla'yı, 1150 sene sonra Bilge Kağan'ı, 1000 sene sonra Alparslan'ı asla unutmadı.. *Bastırdığı kağıt paranın üzerine Bozkurt koydu.. *Yakın arkadaşlarına, ‘Bozok, Bozkurt’ gibi soy isimler koydu.. *Manevi kızına ‘Ülkü’ adını verdi.. *Türk Tarih Kurumu, Türk Dil Kurumu'nu kurdu.. *Asırlar sonra Türk adını vererek Türkiye Cumhuriyeti'ni kurdu.. *Türk Tarih Tezi'ni hazırlattı.. *Anadolu da kazı çalışmaları yaptırıp, Türklüğün izlerini buldurdu.. * Petrol Ofisine Göktürk simgesi Bozkurt logosunu koydu.. * Bozkurt isminde sigara çıkarttı.. * Her konuşmasında Türklük vurgusu yaptı.. * Anadolu'nun 7 bin yıldır Türk Beşiği olduğunu hep vurguladı.. * Türklüğün ebedî olduğunu haykırdı.. * Türk devrimlerini Osmanlının son döneminde unutulan Türklük özüne dönerek yaptı.. * Türk'ü Türk yönetmelidir dedi.. * Türk kültürünü yaşamın her alanında hakim kılmak için çalışmalar yaptı.. * Anadolu'da, unutulmuş, sinmiş, hor görülmüş Türklüğü şahlandırdı.. *"Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur!.." diyerek unutulmuş Türklüğü hatırlattı.. * “Bir Türk dünyaya bedeldir!”..dedi. (57 Yıl kitabından📖📕) Türklüğü yücelten Mustafa Kemal Atatürk ‘e minnetle. 🇹🇷∞🇹🇷
3
83
Gökçe Birgen
bir alıntı ekledi.
Okuyan Türk olur da nasıl duygulanmaz
"Mecit Ayıtbayoğlu'nun <Abılay Destanı> adındaki kitabını iyi anlayarak ve düşünürek okuyan bir kimsenin gözlerine yaş almaması ve Türkistanın şimdi içinde bulunduğu durum ile geçmişi göz önüne getirerek üzüntü duymaması imkansız."
2
Gökçe Birgen
bir alıntı ekledi.
"KANATBAY'ın mecmuası halis Türkçü, Rus düşmanıdır. <TÜRKELİ> dergisinin geçen Eylül ayında çıkan ilk sayısının baş makalesi Rus milleti ile anlaşmanın imkansızlığını ifade ederek ∆Ya o, ya biz∆ başlığını taşımaktadır."
8