Şeyma
mesaj-gonder
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
TAKİP ET
Şeyma
@kustasiseyma
"Ne kadar yalnız insanız biz. Bizi anlamazlar, kumaşımız başka" • instagram.com/kustasiseyma
egitim
Ege üniversitesi
harita
İZMİR
dogum-gunu
Erzurum, 30 Haziran 1996
v3_profil_bos
2964 okur puanı
gecmis
20 Eyl 2019 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
pin
Sabitlenmiş gönderi
Şeyma
ucnokta_yatay-1
Rica...
"Üstadın böyle bir sözü yoktur. Lütfen ismini silip öyle paylaşın" diye uyarıda bulunduğum bazı kişiler çareyi beni engellemekte buluyor!.. Burayı tamamen Facebook yapmak niyetinde olan, kitaplardan, yazarlardan, şairlerden bir haber olan tiplerin burada caka satmasından aşırı rahatsızım. Ben gördükçe uyarıyorum, lütfen sizde uyarın vee böylelerine prim vermeyin, paylaşımlarına beğeni yapmayın. Daha önce de dediğim gibi burayı amacına uygun kullanırsak verimli olur. Esselâmualeykum.
Şeyma
@kustasiseyma
Lütfen!!! Bu uygulamayı amacına riayet ederek kullanalım...
Bu sitede bile uydurma ve atfedilen sözler paylaşılacaksa bu uygulamanın tadı kaçar. Sürekli Üstad
Necip Fazıl Kısakürek
Necip Fazıl Kısakürek
'e atfedilen sözlerin paylaşıldığını görüyorum. Okumadığınız kitaplardan! Sözler paylasmak istiyorsanız twitter, instagram facebook vs. Paylaşım yapabilirsiniz(oralar bu konuda cümbüş yeri maalesef). Aşağıya bırakacağım linkte Üstada atfedilmiş sözlerin listesi mevcut. Bu liste Büyük Doğu Yayınları tarafından onaylanmıştır. n-f-k.com/nfkforum/topic/1403... ikrardergi.com/ustada-atfedilen-as...
Gönderiye Git
v4_retweet_dolu
Şeyma
tekrar paylaştı.
Şeyma
Din
·
7s
·
Okuyor
ucnokta_yatay-1
Peygamberimiz (s.a.v) buyuruyor ki; "Sen mutlaka takva sahibinin yemeğini ye ve senin yemeğini de takva sahibi olanlardan başkası yemesin." Çünkü takva sahibi, vereceğin zekâtı yolunda kullanır ve ona bu yolda yardımcı olduğun için sen de onun ibadetine ortak olursun. Alimlerden biri sadakalarını sadece tarikat ehli olan fakirlere verirdi. Ona "İyiliklerini bütün fakirlere dağıtırsan daha iyi olmaz mi?" diye sordular. O da şu cevabı verdi; "Hayır, sizin dediğinizi yapmam daha iyi olmaz. Çünkü bunlar olanca gayretlerini Allah için harcayan kimselerdir. Herhangi biri bir sıkıntı ile karşılaşınca gayreti gevşeyebilir. "Bir kişinin gayretini Allah uğruna yöneltmek, bana, amacı dünya olan bin kişiye yardım etmekten daha iyidir." Bu cevap Cüneyd el-Bağdadi'ye nakledilince sözü beğenerek sahibi hakkında "O, mutlaka Allah'ın velilerinden biridir. Çoktandır bu kadar güzel bir söz duymamıştım." dedi.
Reklam
v4_retweet_dolu
Şeyma
tekrar paylaştı.
Şeyma
Din
·
7s
·
Okuyor
ucnokta_yatay-1
"Özürsüz olarak üç Cuma terk edenin kalbini Allah mühürler." Başka bir rivâyete göre, hadisin son kısmı "...O kimse İslâm'ı arkasına atmış olur" şeklindedir.
İmam Gazali
Sayfa 514 - Nesäi, Kübra 1657, İbn Huzeyme, Sahih 1856; Taberanî, Evsat 273
Reklam
2.503 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.