Şeyma

Sabitlenmiş gönderi
Umutsuzluk yok!
O mübarek Peygamberin ümmetleri umutsuzluğa düşmemeli.
Reklam
Şeyma

Şeyma

, bir kitabı okumaya başladı
Hamas
Abdullah Azzam
9.2/10 · 128 okunma
Şeyma tekrar paylaştı.
Günahlarla düştüğünüz yerden tövbelerle kalkmasını bilin. Besmele ile doğrulun, istiğfarla yenilenin, namazla tazelenin, Kur'an'la ferahlayın, zikirle dirilin. Değişin ve değiştirin.

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Şeyma tekrar paylaştı.
Yapacağınız ilk hayır şerri terk etmek olsun
Yapabileceğiniz en büyük hata Rabbinizin merhametinden ümidinizi kesmektir. Böyle gelmiş böyle gider demektir. Pes etmektir. Şeytana teslim olmaktır. Ya da nasıl olsa Rabbim beni affeder deyip tövbeyi sürekli ertelemek ve bir günahtan başka bir günaha koşmaktır. Bilin ki, bu da şeytanın en büyük tuzaklarından biridir. Şimdi yeniden bir besmele çekin, yeniden başlayın, ümidinizi tazeleyin, heyecanınızı yenileyin. Şeytana ve nefse karşı sesinizi yükseltin. Yumruğunuzu sıkın. Bir plan yapın. Bir salih amel işleyin. Bir dua alın. Bir hayra öncülük edin. Bir kötülüğü önleyin. Bir zulme karşı çıkın. Bir hakkı teslim edin. Ama muhakkak bir şey yapın! Ve yapacağınız ilk hayır şerri terk etmek olsun.
Şeyma tekrar paylaştı.
Belaları İstiğfar ile def edin! Nimetleri İstiğfar ile talep edin! İstiğfar, hem günahların affını hem de Allah'ın rahmetini talep etmek demektir. Çünkü Allah, yaptığı hatalardan pişman olan ve nereye yönelip af dilemesi gerektiğini bilen kullarına rahmet, bereket ve mağfiret kapılarını sonuna kadar açar. İstiğfar her nimetin anahtardır: Birisi Hasan'ı Basri'ye kuraklıktan şikayet etti. Ona: Allah'tan mağfiret dile, dedi. Bir diğeri ona fakirlikten şikâyet etti, ona da: Allah'tan mağfiret dile, dedi. Bir başka kişi ona: Allah'a dua et de bana bir oğul ihsan etsin dedi, ona da: Allah'tan mağfiret dile, dedi. Bir başkası bahçesinde- ki kuraklıktan ona şikâyet etti, ona da: Allah'tan mağfiret dile, dedi. Etrafındakiler neden her gelene istiğfarı tavsiye ediyorsun diye sorduklarında: Ben kendiliğimden bir şey söylemedim, çünkü yüce Allah Nuh Sûresi'nde: "Rabbinizden bağışlanma dileyin/istiğfar edin çünkü O çok bağışlayıcıdır. (İstiğfar edin ki) Üzerinize gökten sağanak (bol miktarda yağmur/rahmet/bereket) yağdırsın. (İstiğfar edin ki) Sizi mallar ve oğullarla güçlendirsin. (İstiğfar edin ki) Size bağlar, bahçeler, ırmaklar versin." diye buyurmaktadır der.
Reklam
5,2bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.