özlem, Mavi Kadar'ı inceledi.
17 Mar 13:45 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Çok sevdiğim bir ablamın kitabı diyerek başlamak istiyorum incelemeye. Deniz benim için çok özel bir isimdi. Bu kitabı ilk elime aldığımda o ismi görünce kitap artık daha özeldi benim için. Sonra okudukça benim denizim ile benzerliklerini gördükçe üzüldüm, ağladım. Ama sonunun bizimkiden farklı bitmesine çok sevindim. Fazlasıyla sevdiğim saf bir dili var kitabın. İçinize dokunacak sayısız cümlesi ve anı var. Mavi Kadar seviyorum sözü artık benim için çok özel oldu. İyi okumalar..

Halil Özel, Mavi Kadar'ı inceledi.
13 Şub 21:52 · Kitabı okudu · 22 günde · Beğendi · 10/10 puan

Mükemmel bir kitap ellerinize sağlık. Roman okumaya beni alıştırdığınız için Teşekkür ederim. Yeni eserlerinizi merakla bekliyor olacağım :)

DİLEK ŞAHİN, Mavi Kadar'ı inceledi.
08 Şub 11:04 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sevgili dostum, aynı zamanda da mektup arkadaşım Meyrem Karadeniz’in ilk göz ağrısı olan bu güzel romanını bana ilk mektubuyla adıma imzalı olarak göndermişti. Mavi oldum olası ben de hep güzel hisler çağrıştırmıştır zaten, kitabı ilk elime aldığımda da yine aynı hissiyat oluştu. Ve bittikten sonra da yine aynı hissiyatla yüzümde ki tebessüme sebep oldu..
Mavi Kadar aslında bir gençlik aşkı romanı, gençlik diyorum çünkü olay örgüsü kahramanların üniversite yıllarında geçiyor. Güzel bir tesadüfle birbirlerinin hayatlarına dahil olan iki genç yürek. Miranaz ve Deniz’in hikayesi kimi bölümlerde hayli heyecanlı ve duygusal seyretse de, kimi bölümlerde de hayli dramatikleşiyor. Okuyucuya bir çok duyguyu aynı anda yükleyebilen güzel bir aşk romanı. Okurken bol bol altını çizebileceğiniz nokta atışı diyebileceğim sözlerle karşılaşacaksınız, bu sebeptendir ki yanınızdan kaleminizi eksik etmemenizi öneririm..
Hemen hemen hepimizin bir dönem başından geçmiş birbirini takip eden duygular silsilesini öyle ustaca harmanlamış ki sevgili dostum, hayranlıkla ve keyifle okudum satırlarını. Bu arada roman diyoruz ama 142 sayfadan oluşuyor kitabımız, yağmurlu bir akşam zihninizi rahatlatmak ya da ruhunuzu hafifletmek için, belki de unuttuğunuz dibe ittiğiniz o hisleri tekrardan anımsamak adına bir çırpıda okuyup bitirebileceğiniz, hafızanızda farklı bir hissiyat bırakacak güzel bir eser..
Bu arada hikayenin büyük bir kısmı Ankara’da geçiyor, hazır kış aylarındayken Ankara’nın o keskin ayazından nasibini almış, evinde ya da bir kafe de sıcak bir çayın buğusunda kendinizden izler bulacağınız bu güzel kitabı okumayı ihmal etmeyin derim sevgili Ankara bebeleri 
Açıkçası ben kitabı beğendim, yazarı dostunuz olunca daha da bir içinize işliyor satırlar. Peki torpil mi yapıyorsun arkadaşına hiç eleştirilecek yanı yok mu diyorsanız da; bu konuda babamın oğlu olsa tanımam diyor ve tek öz eleştirim olan ve çokça karşılaştığım editör kaynaklı yazım hatalarından başka beni rahatsız eden bir şey göremedim doğrusu. 
Velhasıl tavsiye ederim efendim, tam mevsimindeyken şimdi, o kalın kalın kitaplarınıza bir mola vermek isterseniz şayet, size dinginlik verip zihninizi rahatlatacak bu minik romanı okuyunuz. Miranaz ve Deniz’in aşkı sizi kuşatsın ve bir akşam üstü unuttuklarınızı hatırlatsın derim..

Meyrem KARADENİZ, bir alıntı ekledi.
24 Oca 09:34 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Çok nadir insana, neredeyse tamamen görülmek kısmet olmuştur. Sizi gerçekten dinlemiş, size gerçekten bakmıştır o insanlar. Adım atmadan tercih edeceğiniz yolu bilen, sesiniz söze dönmeden cümlelerinizi yakalayan; size, ruhunuza erişmeyi başaran nadir insanlardır onlar."

Meyrem KARADENİZ

Kalender Dergisi Sayı 4, Komisyon (Sayfa 54)Kalender Dergisi Sayı 4, Komisyon (Sayfa 54)
Yakup, bir alıntı ekledi.
23 Oca 12:19 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Acılar geride kaldığında, hayatta sevgiden daha değerli bir şey olmadığını anlayacaksın.

Mavi Kadar, Meyrem Karadeniz (Sayfa 131)Mavi Kadar, Meyrem Karadeniz (Sayfa 131)
- Aslı -, bir alıntı ekledi.
07 Ara 2017

"Tecrübe, hayatta aldığın acı ya da tatlı derslerin diğer adıdır..."

Mavi Kadar, Meyrem KaradenizMavi Kadar, Meyrem Karadeniz
Tek Umut Barış, Mavi Kadar'ı inceledi.
27 Kas 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kaderin ağlarını örmesi sonucu şans eseri şahsen de tanışma fırsatı bulduğum Meyrem Karadeniz Hanımın ilk kitabı.Sade, akıcı ve insanı sıkmadan birçoğumuzun yaşadığı hayatı anlatırken, hayata dair önemli dönüm noktalarının altının çizildiği bir kitap. Özellikle üniversite hayatına yeni başlayacak kişilere tavsiye ederim. Hayata bir adım önde başlamanızı sağlayacaktır.

Tek Umut Barış, bir alıntı ekledi.
25 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Duygularını göstermenin zamanlamasını yanlış yaptığında, karşındaki insanı kazanmadan kaybedebiliyordun.

Mavi Kadar, Meyrem Karadeniz (Sayfa 49)Mavi Kadar, Meyrem Karadeniz (Sayfa 49)
Tek Umut Barış, bir alıntı ekledi.
25 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Kelimeler yaşadıklarını anlatmak için kolay çıkıyor ağızdan ama kolay yaşanmıyor.

Mavi Kadar, Meyrem Karadeniz (Sayfa 49)Mavi Kadar, Meyrem Karadeniz (Sayfa 49)