Giriş Yap
Bir güzele güzelliğini hatırlatmak isterdim Aynalardan evvel. Muzaffer Tayyip Uslu
Reklam
·
Reklamlar hakkında
80 syf.
·
4/10 puan
Yazarın, şair bir arkadaşı ile aynı kaderi paylaşıp, veremden ötürü, 24 yaşında hayatını kaybetmesi oldukça üzücü o yüzden şiirlerini okurken şu dizeleri oldukça yürek burktu . Biliyorum bir gün gelir de ölürsem Omuzlarınızda gidecek cenazem Size teşekkür ederim şimdiden. . "Kelebeğin rüyası" adlı Yılmaz Erdoğan filmi de yazarın ve arkadaşının yaşamından esinlenerek çekilmiş. Bunu da kitap sayesinde öğrenmiş oldum.
Şimdilik
8.6/10 · 768 okunma
80 syf.
·
12 saatte okudu
·
10/10 puan
yarınını düşleyen bir kelebek
Genç yaşında veremden hayatını kaybeden çok büyük potansiyellere sahip bir şair, Muzaffer Tayyip Uslu. Kendisini Yılmaz Erdoğan'ın yönettiği Kelebeğin Rüyası filmiyle tanıdım ilk kez ardından kitabını alıp okumam gerektiğini hissettim. Filmi beni öylesine etkilemişti ki şiirlerini hayal bile edemiyordum. Düşündüğüm gibi de oldu, ömrü gibi kısa kısa şiirleriyle ruhuma dokundu. Dünyaya bakış açısı, ölümüne bakış açısı eşsiz. Yeni şiiri sonuna kadar savunduğunu düşünüyorum. Ayrıca kendisi İstanbul hakkında politiklikten olabildiğince uzak, masumane şiirler yazmış nadir şairlerden kanımca. Herkesin okuması gerektiğini ayrıca Kelebeğin Rüyası filmini de izlemesi gerektiğini düşünüyorum.
Şimdilik
8.6/10 · 768 okunma
Öldükten Sonra
Diyecekler ki arkamdan Ben öldükten sonra O, yalnız şiir yazardı Ve yağmurlu gecelerde Elleri cebinde gezerdi Yazık diyecek Hatıra defterimi okuyan Ne talihsiz adammış İmanı gevremiş parasızlıktan
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Gurbet
Aşıksın işte Ne diye saklarsın Söylediğin şarkıdan belli Sevdiğin kız seni sevmez Üstelik. Bir de gurbettesin Mektup beklersin Gelmez.
2
251
2.508 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14