Nesrin'in Kapak Resmi
Nesrin tekrar paylaştı. 6 saat önce
Fatmanur Tali, bir alıntı ekledi.
03 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yaşlanmak, artık geçmişten korkmamaktan başka nedir ki.

Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat, Stefan ZweigBir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat, Stefan Zweig
Nesrin, bir alıntı ekledi.
6 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi

"İnsandaki çocuk vicdanı, tohumdaki öz gibidir. Ve o öz olmadan tohum filizlenemez, gelişemez. Yer yüzünde bizi neler beklerse beklesin, insanoğlu doğdukça ve öldükçe, insanoğlu yaşadıkça, hak ve doğruluk denen şey de var olacaktır."

Beyaz Gemi / Toprak Ana / Deve Gözü / İlk Öğretmenim, Cengiz Aytmatov (Sayfa 162 - Cem)Beyaz Gemi / Toprak Ana / Deve Gözü / İlk Öğretmenim, Cengiz Aytmatov (Sayfa 162 - Cem)
Nesrin, bir alıntı ekledi.
14 Oca 22:59 · Kitabı okuyor · Beğendi

"İşte, oğlum,paranın sözünün geçtiği, tatlı sözün değerini yitirdiği yerde güzelliğin anlamı kalmaz."

Beyaz Gemi / Toprak Ana / Deve Gözü / İlk Öğretmenim, Cengiz Aytmatov (Sayfa 60 - Cem)Beyaz Gemi / Toprak Ana / Deve Gözü / İlk Öğretmenim, Cengiz Aytmatov (Sayfa 60 - Cem)
Nesrin, bir alıntı ekledi.
 14 Oca 22:57 · Kitabı okuyor · Beğendi

"İşte oğlum,atalarımız ; zenginliğin sonunda kendini beğenme, kendini beğenmenin sonunda da çılgınlık gelir, derlerdi."

Beyaz Gemi / Toprak Ana / Deve Gözü / İlk Öğretmenim, Cengiz Aytmatov (Sayfa 60 - Cem)Beyaz Gemi / Toprak Ana / Deve Gözü / İlk Öğretmenim, Cengiz Aytmatov (Sayfa 60 - Cem)
Nesrin, bir alıntı ekledi.
14 Oca 22:55 · Kitabı okuyor · Beğendi

"Aman, oğlum, insan aklıyla değil, zenginliğiyle göz kamaştırmaya çalışırsa sonu kötüdür."

Beyaz Gemi / Toprak Ana / Deve Gözü / İlk Öğretmenim, Cengiz Aytmatov (Sayfa 59 - Cem)Beyaz Gemi / Toprak Ana / Deve Gözü / İlk Öğretmenim, Cengiz Aytmatov (Sayfa 59 - Cem)
Nesrin, bir alıntı ekledi.
14 Oca 21:33 · Kitabı okuyor · Beğendi

İnsanı dünyaya getirip yetiştirmek zordur ama, öldürmek de o derece kolaydır..

Beyaz Gemi / Toprak Ana / Deve Gözü / İlk Öğretmenim, Cengiz Aytmatov (Sayfa 51 - Cem yayınevi)Beyaz Gemi / Toprak Ana / Deve Gözü / İlk Öğretmenim, Cengiz Aytmatov (Sayfa 51 - Cem yayınevi)
Nesrin, Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat'ı inceledi.
14 Oca 17:36 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bir grup tatilcinin kaldığı otelde başlayan hikaye... Stefan Zweig yoğun duygularla yazdığı 80 sayfalık bu kitapta bir kadını ve duygularının nasıl hızla değişebileceğini harika betimlemeler ile anlatıyor. Keşke Zweig intihar etmeseydi de daha nice eserler yazabilseydi
Oteldeki yakışıklı bir genç, evli iki çocuklu asil hanım Madam Henriette ile kaçar. Herkes 24 saatir tanıdığı bu Fransız gençle kaçtığı için Madam Henriette'e söylenmedik laf bırakmaz, yargılar ve kınarlar. Anlatıcı onun aşk için yaptığını, aşkının peşinden koştuğu için ayıplanmaması gerektiğini söyler Madam Henriette'i savunur. Savunması gruptaki 60 yaşındaki Mrs. C nin dikkatini çeker ona bir gece hayatından bir 24 saati anlatmak istediğini söyler. Mrs. C ' nin kimseye anlatmadığı bir sırrı vardır. Çünkü dul bir burjuva kadını olan Mrs C geçmişte kocasının ölümünden sonra kumarhanede tanıdığı bir bujuva gence karşı yoğun duygu, tutku ve arzu hissetmiş ve onunla kaçmak istemiş fakat gerçekleştirememiştir. Dolayısıyla Mrs. C hayatındaki 24 saat içinde gelişen bu olayları ve sonrasında yaşadığı pişmanlıkları anlatıcımıza itiraf eder.