elif bingül, bir alıntı ekledi.
4 dk. · Kitabı okuyor

Altından kupa da olsa kuru çeşmeden su dolmaz;kişi ne olursa olsun düşerse dostu olmaz.

Her Şeyin Başı Merkür, Ayşe Balıbey Tanıl (Sayfa 181)Her Şeyin Başı Merkür, Ayşe Balıbey Tanıl (Sayfa 181)

Yatağına yatınca yüreğinin sesinden uyuyamıyorsan, anla ki yalnızsın.
Yanında kim olursa olsun...

-Aziz Nesin

Tuğba Leyla Aydgn, bir alıntı ekledi.
51 dk.

Vermeye Dair
Sanki alıkoyabileceğiniz bir şey mi var? Tüm sahip olduklarınız bir gün verilecek. Öyleyse şimdiden verin de, size ait olsun verme mevsimi, mirasçılarınıza kalmasın.

Ermiş, Halil Cibran (Sayfa 11)Ermiş, Halil Cibran (Sayfa 11)
Karanlık, bir alıntı ekledi.
52 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

Seyahat ne kadar rahat ve eğlenceli olursa olsun yine için için anlaşılmaz bir endişe tohumu taşır. En iptidai ve ağır kervan yürüyüşlerinden en süslü ekspres ve en mutantan vapur seyahatlerine kadar yolculuğun bütün çeşitlerini tecrübe ettim, hepsinde de aynı gizli acının içimi ısırdığını duydum.

Bize Göre, Ahmet HaşimBize Göre, Ahmet Haşim

EY İNSANLIK.! ŞİKAYETİM VAR.!
Kaç sene önceydi hatırlamıyorum Antalyalı. "terbiyesiz bir heykel " halkı tahrik ettiği ve kötü örnek olduğu gerekçesiyle kaldırılmıştı. Sonra bir tane daha... Bir daha.. Bir daha...
Kaç heykel ve kaç resim böyle kaybedildi kim bilir.? Kaç ressam kaç heykeltraş öldü belli değil bu eserler yüzünden. Bugün gördüm ve kabullenmekte zorlandım gözlerim yanılmış olsun dedim bir duyarlı ileti bir duyarlı inceleme.. Demekki gerçekti İP taciri hüseyin cengiz NE saçmalamış öyle. Bu kitap nasıl vergilendirilmiş acaba hangi vicdan bu kirli sayfaları beyaz kağıda geçebilmiş.
Heykellerin cinsel organlarını kesen "zihniyet" göğsü açık resmedilmiş resimleri yakan "zihniyet"...
Ah Yılmaz Odabaşı ne haklıydın sen şu satırlarda.
""Hayvanları seviyorlar; gezegenimizde birçok hayvanın nesli tükenmek üzere. İnsanlığın gereksinimleri için her gün dünyada milyonlarca hayvan boğazlanıyor. Etini yiyemediklerinin sütünü içiyor, sütünü içemediklerinin yumurtasını yiyor, hiçbir işlerine yaramayanların ise ya derilerini yüzüyor ya da kafeslere kapatıyorlar. Karada, denizde, havada ne bulurlarsa hınçla avlıyorlar. Bazı hayvanları ise ehlileştirerek onları doğalarına yabancılaştırılıyorlar; artık papağanlar uçmaz, köpekler havlamaz, kanaryalar ötmez oluyorlar."""
Ne demeli bilmiyorum artk sadece TİKSİNİYORUM...

Sana yolculuk yapmak istiyorum. Kes yüreğine giden bir bilet, ''Cam'' kenarı değil ; ''Can'' kenarı olsun...