Nasipten öte yol yok bu hayatta
payımıza düşen en güzeli değil
en HAYIRLISI olsun ...

Onur Özkan, bir alıntı ekledi.
11 dk.

"Ne olursa olsun, hayat yine de güzel!
Daha yapacak, okunacak, öğrenecek
ne çok şey var... "

Günlükler, Stefan Zweig (Can Yayınları)Günlükler, Stefan Zweig (Can Yayınları)

İslam davetiniz Kur an ve sahih sünnette davet olsun .
Hasan El Benna

Malın bir kısmı ile davaya katıl, üzerine farz olan zekatını yoksullara ver .Gelirin ne kadar az olursa olsun , ondan fakir ve yoksullaradır hak ayır.
( Hasan El benna )

Serhat Şahiner, bir alıntı ekledi.
25 dk. · Kitabı okuyor

"Ben sizinle önemli meseleler konuşurken, siz beni dikkate almıyorsanız, öyle olsun, yalvaracak değilim. Benim yeraltım bana yeter."

Yeraltından Notlar, Dostoyevski (Sayfa 50 - Tutku Yayınları)Yeraltından Notlar, Dostoyevski (Sayfa 50 - Tutku Yayınları)

Her şeyi kontrol etmeyi bırak.Her ne olacaksa olsun. Bırak olsun.

Rüzgarın kemanını çaldığı,damlaların cama vurduğu bir pencerede yatağına uzanıp da keşke dediğin tüm güzellikler gerçek olsun

Pagos35, bir alıntı ekledi.
33 dk. · Kitabı okuyor

Tarzım çok yalındı ve her istediğimi söylüyordum. Kitaplar hemen tükendi. Kansas City fahişeleri ve Harvard profesörleri anlıyorlardı beni. Daha ne olsun?

Pis Moruk İtiraf Ediyor, Charles Bukowski (Sayfa 107 - Parantez Yayınları)Pis Moruk İtiraf Ediyor, Charles Bukowski (Sayfa 107 - Parantez Yayınları)
Resul, bir alıntı ekledi.
39 dk. · Kitabı okuyor

... Eğer medeniyet, böyle haysiyet kırıcı tecavüzlere ve nifak verici iftiralara ve insafsızcasına intikam fikirlerine ve şeytancasına mugalâtalara ve diyanette lâübalicesine hareketlere müsait bir zemin ise herkes şahid olsun ki; o saadet  -  saray-ı medeniyet tesmiye olunan böyle mahall-i ağrâza bedel, Vilayat-ı Şarkıyenin hürriyet-i mutlakanın meydanı olan yüksek dağlarındaki bedeviyet ve vahşet çadırlarını tercih ediyorum.

Zira bu mimsiz medeniyette görmediğim hürriyet-i fikir ve serbesti-i kelâm ve hüsn-ü niyet ve selâmet-i kalb, şarkî Anadolunun dağlarında tam mânasıyla hükümfermâdır.

Tarihçe-i Hayat, Bediüzzaman Said Nursî (Sayfa 73 - Sözler Neşriyat. San. Tic. A.Ş)Tarihçe-i Hayat, Bediüzzaman Said Nursî (Sayfa 73 - Sözler Neşriyat. San. Tic. A.Ş)