Ömer Topuz

Ömer Topuz
@omertopuz
öte yakasıyım dünyanın, öte yakanın sâkiniyim.
Ömer Topuz tekrar paylaştı.
"Sanaaa sitem ettiyseeem, siteeem sevgiden dooğaaar."
Sayfa 271Kitabı okudu
Reklam
Tıkanmış insanlığın utancı gezmez vicdan içinde.
Ömer Topuz tekrar paylaştı.
"Biz insanlar, daima bir aşinalıkla bağlı olduğumuz varlıklara doğru yaklaşmak arzusu hissederiz. Elimi sürdüğüm şu toprak, okşadığım bu yeşilliklerle benim aramda da kuvvetli bir yakınlık, ceddi ve ezeli bir anlaşma yok mu? Tabiata yaklaşmak istemekle kendime yaklaşmak istediğimin belki de farkında değilim."

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Ömer Topuz tekrar paylaştı.
- Kızım, her ceviz yuvarlaktır, fakat her yuvarlak, ceviz değildir. Herkes insandır, fakat her gördüğün insan, insan değildir.
Ömer Topuz tekrar paylaştı.
Sen de beşeriyet şerefini bulmuş bir avuç toprak değil misin?
- Görmüyor musun, toprağın her cüz'ü¹ akıl oldu, deha oldu, ruh oldu. Sen de beşeriyet şerefini bulmuş bir avuç toprak değil misin? Fakat beşeriyet, insanlığın çocukluk yaşıdır. Her fert, reşit bir insan değildir. Maamâfih oku kızım, oku... kanadı biten kuş, anasının yuvaya getireceği nafakayı beklemez, her gördüğü lokmaya gagasını uzatır.
Reklam
Ömer Topuz tekrar paylaştı.
Garbın, asaletsiz ve kalp tezgahlarının zevkimizi istila eden sıra mallarına tenezzül edecek kadar seni kim şaşırttı, büyüledi? Evimize giren hırsız, keşki malımızı çalsaydı da, zevkimize, o bin bir düğümle canımıza bağlı olan zevkimize el uzatmasaydı...
Ömer Topuz tekrar paylaştı.
Sevdiğin için ağla, sevilmediğin için değil.
"Aşk âlemine, menfaat, riyâ ve yalan sığmaz. Orada ikiliğe yer yoktur. Sev, fakat bir şey bekleme. Sevdiğin için ağla, sevilmediğin için değil."
Sayfa 164Kitabı okudu
Ömer Topuz tekrar paylaştı.
"Bu harap ömrümden maksut sen, yalnız sensin..."
Ömer Topuz tekrar paylaştı.
birdenbire uyanan bir mâzînin haşmetli istîlâsiyle böyle tâkatsiz... meğer sükûtun, sözden beliğ olduğu anlar da varmış..
Sayfa 92 - Kubbealtı Neşriyâtı
Ömer Topuz tekrar paylaştı.
hayâtın bitmez tükenmez çile ve cefâsına karşı sarsılmaz bir mânevi güçlülük ve dayanıklılık gösterebilecek miyim?.
Sayfa 80 - Kubbealtı Neşriyâtı
Reklam
Sürekli eskinin güzel olduğunu söyleyen yaşlılar gibi olduk.
İnsanız, yorulabiliriz. Şu ben her şeye yetişirim mottosunu kim icat etti anlamıyorum. İnsan bazen her şeye yetişemiyor, ayrıca her şeye yetişmek zorunda da değiliz.
Alnımda mı yazıyor her darbeye dayanır diye..
Eskiden böyle değildim ben daha bi vardı neşem. Renksiz, solgun, siyah beyaz bir kopyası gibiyim kendimin. Daha bi kaybetmiş gördüm kendimi. Yine hangi ıssız sokaklara düştü gölgem, bilmem. Bir şeyleri yapmak ne kolay ne zor geliyor. Her şey iyiye de gitse kötüye de gitse oralı olmuyorum öyle hissizleştim her şeye. Bir gün kendimi bulur muyum? Bilmiyorum, hiç bilmiyorum. Ki artık aramıyorum.
Ömer Topuz tekrar paylaştı.
biz insanların tashih olmayan yanlışımız, aşktan şifâ ümit etmemizdir; gerçi onun bir şifâ olduğu muhakkak. fakat çeşnisine bakanı zehirleyip öldüren bir şifâ..
Sayfa 146 - Kubbealtı Neşriyâtı
788 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.