Murat Ç, bir alıntı ekledi.
10 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi

"Savaş sarayın/sultanın değil, tamamen milletin eseriydi. Millet artık tek adamlara; sultanlara/padişahlara güvenemezdi. "

Atatürk açıkça uyarıyordu;

"Millet yalnız kendi kolları ve kendi kanı ile kazandığı egemenliğini ve bağımsızlığını son felakete kadar büyük bir saflık ve tedbirsizlikle kendisine önder tanıdığı ve derin bir bağlılıkla hayatının koruyucusu saydığı kişilere ve yönetimlere artık güvenemez.

Millet bundan sonra hayatına, bağımsızlığına ve bütün varlığına bizzat kendisi koruyucu olacak ve bütün vatanda yine yalnız kendisi ve kendi yönetimi hüküm sürecektir."

Atatürk, tek adamlara değil, millete kendine güvenmeyi öğretti..

Yüzyılın Kitabı-Yüzyılın Lideri, Sinan Meydan (Sayfa 62 - İnkılâp 91.Yıl, Sarayın Değil Meclisin Eseri)Yüzyılın Kitabı-Yüzyılın Lideri, Sinan Meydan (Sayfa 62 - İnkılâp 91.Yıl, Sarayın Değil Meclisin Eseri)
Darri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü inceledi.
23 saat önce · Kitabı okudu · 13 günde · 10/10 puan

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ele alan bu biyografik eser, İlber Ortaylı'nın kaleminde usta işi bir eser halini almış. Ülkemizin kurucusu, milletimizi en zor döneminde büyük bir yıkımın içinden çıkarmış , modern bir devletin temellerini atmış bir kahraman olarak Mustafa Kemal, bu ülkenin en büyük değerlerinden biri. Mustafa Kemal' i hayatıyla, düşüncesiyle, ortaya koyduğu başarılarıyla, cumhuriyet öncesi-sonrası yaşananlarıyla tarafsız bir şekilde anlatan bu eser özellikle yaşadığımız şu çalkantılı yıllarda Mustafa Kemal'in büyük vizyonunu hatırlatması bakımından önemli bir görevi ifa ediyor. Bu ülkenin fertleri olarak Kurtuluş Savaşını vermiş nesle, Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına, şehitlerimize büyük minnet borçluyuz. İlber Ortaylı hangi dönemlerden geçerek bu günlere geldiğimizi Mustafa Kemal'in şahsında önümüze koyuyor. Daima hatırlamamızı, unutmamamızı istiyor.

Hayaller Hep Önder Gider.
Ama Her Zaman
Gerçekler Kazanır....!!!!!!

Elifcan, bir alıntı ekledi.
18 Mar 23:33 · Kitabı okuyor

(Resûlüm! Bu,) kendisiyle (insanları) uyarman ve inananların da düşünüp öğüt alması (ve irşadlarına vesile olması) için sana indirilen bir kitaptır. Bundan dolayı yüreğinde bir sıkıntı/bir şüphe olmasın.
(Ey insanlar!) Rabbinizden size indirilen (Kur’ân-ı Kerîm’)e uyun, onun dışında/onsuz birtakım velîlere/‘önder ve dostlara’ uyup peşlerinden gitmeyin. Ne az öğüt alıyorsunuz! -A'raf suresi/2,3

Feyzü'l Furkan Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Hasan Tahsin FeyizliFeyzü'l Furkan Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Hasan Tahsin Feyizli

18 Mart Çanakkale Zaferi
Her zaman gönIümüzde yaşayacak aziz şehitIerimiz ve gaziIerimizin kahramanIıkIarIa doIu hatıraIarı, Büyük Önder Mustafa KemaI Atatürk’ün bizIere emanet ettiği Cumhuriyetimizin yaşatıImasının en büyük teminatı oIacaktır.
ÇanakkaIe Zaferimiz kutIu olsun.

18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi
“ Ben size taarruz emretmiyorum ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman içinde yerimize başka kuvvetler ve kumandanlar gelebilir. ”

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

''Komutanım benim tüfek bozulmuş tetik basmıyor diyen askere.
Yüzbaşı; tüfek sağlam oğlum! senin parmağın kopmuş!'' denilen bir kahramanlık destanıdır. Çanakkale!

18 Mart 1915 Şanlı Zaferimizin 103. Yılında Başta Ulu Önder Atatürk ve Tüm Şehitlerimizi Rahmetle Anıyorum.

Çanakkale Destanı
18 Mart Çanakkale Destanı anısına tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun.
Böyle güzel bir ülkenin kurulmasını sağlayan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı sevgi ve rahmetle bir kez daha anıyorum
Allah hiç kimseyi senin çizdiğin özgürlük ve laiklik çizgisinden çıkartmasın.
Bizler için dökülen her damla kanın karşılığını verebiliriz umarım uğruna savaştığınız özgür demokratik Türkiye Cumhuriyet’ine her daim sahip çıkarak