Yunus Köse'nin Kapak Resmi
Yunus Köse, Bir Solukta Evrenin Resimli Tarihi'yi inceledi.
09 Nis 01:33 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Gayet anlaşılır bir şekilde meselelere yaklaşılmış. Bu konularda temel diyebileceğimiz bilgiler elde etmek isteyenler için ideal. Zaten kısa ve akıcı.

Yunus Köse, bir alıntı ekledi.
18 Şub 19:01 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

“Bazen şiir yazılmaz, şiir uyandırılır. Taze yağmur sonrası yapraklarda kalan su nasıl hiç umulmadık bir şeyi uyandırırsa, öyle…”

Şairin Romanı, Murathan Mungan (Metis Kitap)Şairin Romanı, Murathan Mungan (Metis Kitap)
Yunus Köse, Suskunlar'ı inceledi.
 15 Şub 21:25 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Senin buraya gelmenin sebebi sadece 'Gel' dememiz değil, ayrıca onların sana 'Git' demeleri. Hiç kimseye 'kötüdür' deme. Aslında onlar, bilmeden iyilik eden insanlardır."

İşte böylesine huşu, anlam ve musiki bir yerde. Eflatun'un hülyaları ve inceden duyduğu sedanın aşkıyla düştüğü yollarda karşılaştığı maceralar sizi çok etkileyecek.

Her kitabında olduğu gibi bu kitabında da altı çizilmesi gereken en önemli husus yazarın muhteşem üslubudur. O eski ve muhteşem tat.

Yunus Köse, Fedailerin Kalesi Alamut'u inceledi.
15 Şub 20:54 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Dünyanın ilk terör eylemlerinin mimarı sayılan Hasan Sabbah ve muhteşem bir hikaye. El Tahir, Nizamül Mülk, Ömer Hayyam ekseninde dünya tarihini etkileyen olaylar. Çok severek okuyacağınıza eminim. Bu kitabı sevenlere Harold Lamb'in Hayyam isimli kitabını da öneririm daha farklı bir açıdan bakmak isteyenlere.

Ayrıca Assasin's Creed adlı efsane oyun serisinin ve yakın zamanda aynı isimle çekilen filmin ilham aldığı hikayedir.

Yunus Köse, Hayvan Çiftliği'yi inceledi.
 13 Şub 20:16 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Animalisizim akımıyla tanışın, aslında çok tanıdık bir akım. Yazarın kurgusu ve yapıtın baştan sona derin bir eleştiri kitabı olması çok kıymetli. Hiç sıkılmadan kestirme bir şekilde dünya düzeni için kurtarıcı olarak sunulan "Komünizm"in çarpıcı ve birazda acıklı eleştirisidir. Ha Komünizm kötü diğerleri iyi mi? Elbette değil. Kitap da bu anlama gelmiyor zaten.