Giriş Yap
Yağmur
@portakalhanim_
“yaşamak, bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine!”
Hemşire
Lisans
İstanbul
3 Eylül
2111 okur puanı
28 Mar 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
kötülüklerin büsbütün egemen olduğu namussuz bir çağ bu biliyorsun
Üvercinka, Cemal SüreyaSayfa 22 - yky
·
4 yorumun tümünü gör
“Hiçbir yasanın olmadığı, yalnızca gittikçe yaklaşan bu korkunç yıkımın –Imorh’un– olduğu bir dünyada, bu yıkımın o dünyayı karartması kaçınılmaz bir şey. Gene de –neden bilmiyorum– bu yıkımın yaklaşması ve hiç durmadan ummadığım yönlerden darbe yemek acı veriyor.”
Reklam
-“Biliyor musun... akıl hastası olmanın en kötü yanı, hayatta kalabilmek için ağır bir bedel ödenmesi.” -“Hiç değilse kaçık olmak belli bir yerde olmak demek.” -“Kesinlikle öyle, ama gene de bir topluluk içinde, başka insanlarla birlikte oluyor bu.” -“Hayır! Hayır!” -“Korkunç bir bedel ödeyerek, ait oluyorsun.”
Gerçeklik, şarkı söyleyen annesiyle neşe saçan babasının olduğu bu arabanın içinde değil, boşalttığı yağmurla kendini tüketen, bulutlu ve karanlık gökyüzündeydi. Birden, bu karanlığın o anda olduğu gibi sonsuza değin de yaşamının rengini oluşturacağını düşünmüştü.

Okur takip önerileri

Çalıkuşu
@calikusu_okur_Yağmur ile benzer
Yeşim
@yesim__ekerYağmur ile benzer
sıla
@soIandisYağmur ile benzer
Daha fazla göster
“Bir keresinde, kendine korkunç işkenceler yapan bir hastam olmuştu. Ona neden böyle şeyler yaptığını sorduğum zaman, ‘Bunları bana dünya yapmasın diye,’ karşılığını vermişti. Sonra, ‘Dünyanın neler yapacağını görmek için biraz beklesenize,’ demiştim. O da, ‘Anlamıyor musunuz? Eninde sonunda oluyor bunlar, bu şekilde hiç olmazsa kendi yıkımımı kendim yönetiyorum,’ diye yanıt vermişti.”
Reklam
2
424
4.238 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42