1000Kitap Logosu
Resim
Radikalizmin Mistik Önderi
TAKİP ET
Radikalizmin Mistik Önderi
@radikalaycan
Kütüphaneci
"Krallar dönemi bitiyor. Yıkılmaz denilenler yıkılacak, bitmez denilenler bitecek, yenilmez denilenler yenilenecek. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak." Nilay Dinç
T.C.
68, 12 Haziran 2002
162 kütüphaneci puanı (Geçen ay: 3)
5233 okur puanı
09 Ağu 2018 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
256 syf.
·
3 günde
Ben Türk'üm arkadaş! Urus ittir.
Men bu yerde yaşalmadım Yaşlığıma toyalmadım Vatanıma hasret boldum Ey Güzel Kırım Wuhan da olsan, Hitler de, Stalin de olsan; zalimsin. Zelametin adı değişmez azizim. Filler tepişirken olan çimenlere olurmuş. Nazi - Sovyet çatışması arasında olan Türklere oldu. Cengiz Dağcı, iyi bir kalem.
Okuyacaklarıma Ekle
112 syf.
·
1 günde
Sorgulanmamış bir vicdan diktatörlerin en büyük silahıdır.
'Yüreğe dokunmuyorsa bir şeyler, sızlatmıyorsa içimizi ve dökmüyorsa gözlerden inci tanelerini eksik kalanlar sorgulanmalı.'
Kemal Sayar
Ne güzel söylemiş Camus, 'Umutsuzluk susar. Kaldı ki susmak bile, eğer gözler konuşuyorsa bir anlam taşır.' Hayattaki adımlarımızı umutla atarız. Bu adımlarda bir kere bile karamsarlığa kapılırsak, o an yere düşeriz. Tekrar çabalarsak kurtulabiliriz. Aynen çağdaş insanların yaptığı gibi. Unutmayın karanlık bir dünyayı bir ışık, bin umut kurtarır!
Ahmet Kaya
'nın da dediği gibi, 'Bizi zaman yenecek.' Genel olarak apolitik, liberal, yoz bir düzende kanunlara yabancı bir mahkumun üzerinden düzen insanları anlatılıyor diyebiliriz. İyi bir vicdan muhakemesi hakim, hatta duygulandırıcı da.
Reading Zindanı Baladı
'na benzettim biraz da. Yazar bana çok güzel bir soru sordurttu: 'Annemin ölümüne ağlamamışsam annemin katiliyle eş mi sayılırım?' Tıpkı bu vahşi, kapitalist, yoz düzene ses çıkarmayanlar gibi.
Yabancı
8.1/10 · 88,7bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
264 syf.
·
11 günde
Laikliğe sıkı sıkı sarılın. Bizim Atatürk'ten başka limanımız yok.
Metastaz'ın terim anlamını biliyorsunuz. Vücudun belirli bir bölgesinde oluşan urun, tümörün diğer organlara nüfus etmesi, sıçramasına "metastaz" denir. Ülkemizdeki cemaat-paralel yapılanması da aynen bu şekilde büyümüştür. Ve devletin en önemli makamlarına sızmışlardır. Benim bu kitaptan tek çıkarımım "çakallar avlanırken değil paylaşırken kavga ederlermiş."
Metastaz
8.4/10 · 3.292 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
420 syf.
·
5 günde
Babalar evlatlarını terk ederse evlat evladı öldürür.
+başka babalar sahip çıkar. Bi PKK militanının gözünden anlatılanlar. Afgan militan Rastin de bir yan karakter. Terör sorununa, mülteci sorununa, işçi sorununa, kadın ve çocuk haklarına kısacası toplumun kanayan yaralarına parmak basan çok güzel bir eser. Konu Günday olunca şaşırmadım doğrusu. Böyle mükemmel bir eser ancak onun kaleminden çıkabilirdi. Bunun yanı sıra Deniz Gezmiş'e ve Madımak Katliamı'na gönderme yapmış. Kitap, mükemmelin ötesiydi. Sonu dehşet ötesi. DAHA fazla söze ihtiyaç duymuyorum. Kutlu esenlikler dilerim.
Daha
8.7/10 · 10,5bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
158 syf.
·
16 günde
Zamanında milletvekilliği yapmış bir adamın sonradan sersefil bir hâle dönmesini, fakirliği - adından da anlaşılacağı üzere - AÇLIĞI anlatan bir kitap. Kapitalist ülkelerde şahit olamayacağınız bir yaşam öyküsü. Çünkü bizim ülkede açlık çekenler milletvekili kısmından çıkmıyor.
Açlık
8.1/10 · 19,9bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
2
3
4
...
36
356 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.