1000Kitap Logosu
Sesli Kitap
TAKİP ET
Sesli Kitap
@seslikitap1453
189 okur puanı
28 Kas 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Bir Hint masalına göre; Kedi korkusundan, endişe içinde yaşayan bir fare vardır. Büyücü biri fareye acır ve onu bir kediye dönüştürür. Fare, kedi olmaktan son derece mutlu olacağı yerde bu kez de köpekten korkmaya başlar. Büyücü bu kez onu bir kaplana dönüştürür. Kaplan olan fare, sevineceği yerde avcıdan korkmaya baslar. Büyücü bakar ki, ne yaparsa yapsın farenin korkusunu yenmeye imkan yok. Onu eski haline döndürür.. Ve der ki, "Sen cesaretsiz ve korkak birisin. Sende sadece bir farenin yüreği var. O yüzden ben sana yardim edemem." Ünlü yazar Shakespeare, bu konuda söyle diyor: "İnsanların çoğu kaybetmekten korktuğu için sevmekten korkuyor... Düşünmekten korkuyor, sorumluluk getireceği için. Konuşmaktan korkuyor, eleştirilmekten korktuğu için. Yaslanmaktan korkuyor, gençliğin kıymetini bilmediği için. Unutulmaktan korkuyor, dünyaya iyi bir şey vermediği için. Ve ölmekten korkuyor, aslında yaşamayı bilmediği için."   
Dinlemelisiniz
Hadi gel beni bana döndür Yani gel beni sana döndür Açamam, çiçeğe kıyamam Yine sen beni bana vurdurma Yavuz Bingöl - Gökyüzü
Sesli Kitap
tekrar paylaştı.
Bütün insanların eşitliğini kabul eden yeni bir dinî öğreti ortaya çıkar çıkmaz, eşitsizlikten kazanç sağlayanlar hemen bu temel özelliği örtmeye çalışmışlar, böylece gerçek akideye yanlış anlamlar yüklemişlerdir.
Sesli Kitap
tekrar paylaştı.
İlkeler şunlardır: Bir Allah vardır ve herşeyin menşei Odur; herkeste bu ilâhî menşeden bir unsur vardır ve o kişi kendi hayat tarzıyla bu unsuru büyültebilir de, küçültebilir de; bu kaynağı çoğaltmak için tutkularını dizginlemeli ve içindeki sevgiyi çoğaltmalıdır; bunu gerçekleştirmenin vesilesi, size nasıl davranmalarını istiyorsanız başkalarına öyle davranmanızdır. Bütün bu ortak ilkeler Brahmanizmde, İbranilikte, Konfiçyüsçülükte, Taoculukta, Budizmde, Hıristiyanlık ve İslâmiyette bulunmaktadır. (Budizm bir Tanrı tanımı getirmiyorsa da, insanın Nirvana'ya ulaşınca birleştiği ve kaynaştığı şeyden sözedilmektedir. Bu da diğer dinlerin Tann saydığı aynı menşedir.)
26 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.