Yakup Gök

Yakup Gök
@yakupgokx
-İnsanların çoğu bu dünyadan sadece geçerler (sürüdürler), yaşamak denilen şey çok az kişiye mahsustur (gerçeği arayanlara). -Körler ülkesinde görmek hastalık sayılır.
Sabitlenmiş gönderi
"Seni diğerlerinden farksız yapmaya bütün gücüyle gece gündüz çalışan bir dünyada, kendin olarak kalabilmek, dünyanın en zor savaşını vermek demektir. Bu savaş bir başladı mı, artık hiç bitmez!..” e.e.cummings
Reklam
Yakup Gök tekrar paylaştı.
. "Yaşlılık geldiğinde insanların bahsettiğinden daha sempatik buldum. Gençliğimden daha huzurlu, daha rahat... Oysaki bana bahsedilen karanlık, soğuk, dar, karamsar bir yaşlılık idi. Ben ise hiç olmadığım kadar geniş ufuklara sahip oldum. Her şey gözümde daha net... Hiçbir şeye değişmem bu günümü." . Quinet
Sayfa 67 - Ediz YayıneviKitabı okudu
Yakup Gök tekrar paylaştı.
. Vicdan üzerine muhteşem çalışmaları olan Bossuet: "Ani çıkışların büyük düşüşleri olur. Mütevazı, küçük bir tohum gibi basit alışkanlıklar büyük davranışlara dönüşür" der. Doğrusu cesur adam büyük cesaret gerektiren birkaç iş beceren değildir. Hayatın tüm evrelerinde cesurca kararlar alıp icra edendir. Tüm isteksizliğine rağmen kalkıp bilmediği bir kelimenin anlamını sözlükten bakan, tembellik yapma arzusuna rağmen işini tamamlayan, can sıkıcı olsa da o sayfayı okuyup bitiren öğrencidir cesur olan. İrade de bu saymakla bitmeyen, tek başına anlamsız eylemlerin toplamının meyvesidir. .
Sayfa 104 - Ediz YayıneviKitabı okudu

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Yakup Gök tekrar paylaştı.
. Enerjinizi tüketen şeylerle ve cesaretinizi kıran işlerle uğraşmak tamamen zaman kaybıdır. Boş zamanlarda bile zeki arkadaşlarla sohbet etmek gibi işlerle meşgul olmak lazım. .
Sayfa 110 - Ediz YayıneviKitabı okudu
Yakup Gök tekrar paylaştı.
. Tembel, zamanını değersiz, can sıkıcı kıskançlıklara, hırslara harcarken gerçek mutluluk, faydalı meşguliyetlere zaman ayıranların mükafatıdır. Mutluluk, sağlık da getirir. Çalışmak insanlığın temelini oluşturan bir kuraldır ve bunu edinen herkes kalıcı ve yüksek mutluluklara kavuşur. .
Sayfa 116 - Ediz YayıneviKitabı okudu
Reklam
826 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.