Visal..., Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti'yi inceledi.
08 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitap iki şairin şiirlerinden oluşuyor. Sevgili Demet Delikanlı ve Sevil Kıran Arslanoğlu'nun duygulu ve içten dizeleri yüreğe ince ince işliyor. Şiirlerde bütün duygular var. Aşk, hüzün, sevda,acı ve mutluluk... Mürekkebin emekle aktığı dizeler için şairlerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Ayrıca adıma imzalı olarak hediye edildiği için kendilerine teşekkür ederim.

Visal..., bir alıntı ekledi.
08 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Bin yerinden vurulur, bin kere yeniden doğarsın.

Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti, Demet Delikanlı (Sayfa 8 - Tilki kitap)Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti, Demet Delikanlı (Sayfa 8 - Tilki kitap)
Visal..., bir alıntı ekledi.
08 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Kalp
Kalp ki her vakit sızlayan
Kalp ki her vakit aşka susayan

Aşk
Aşk-ı sükut
Aşk-ı çember
Aşk-ı hasret
Aşk-ıyangın
Ve bunlarda yalnız sen varsın

Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti, Demet Delikanlı (Sayfa 23 - Tilki kitap)Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti, Demet Delikanlı (Sayfa 23 - Tilki kitap)
Emine irge, Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti'yi inceledi.
 28 Nis 2017 · Kitabı okudu · 31 günde · Puan vermedi

Çok kötüydü. 1000kitap' ta beğenilmesine şaşırdım. Berbattı. Eskiden şiir okuyamama kabuslarımdan biriydi böyle şiirlerle karşılaşmak. Aklıma gelen başıma geldi. En azından iki kitap çıkarmayarak bana bir iyilik etmiş oldu şiirin sadece aşk la mı yazılabilir olduğunu söyleyen kadın :)

Yazarın Kitap Ayracı, Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti'yi inceledi.
10 Nis 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap okumak bir hobimdir. Roman, hikaye, şiir vs. Okuduğum her kitap beni başka diyarlara, farklı duygulara, yeni hayatlara götürüyor... Şiirin bende başka bir yeri vardır. Okuduğum bu şiir kitabınında benim için ayrı yeri var. İki yazarın iki kitabını okumaktan zevk duydum. Okuduğumda beni farklı duygularla sardı her iki kitap . Yazarların mürekkebi ancak bu kadar güzel akar dedim kendi kendime ve kitapların imzalı olması bambaşka bir duygu ve heyecan verdi. Herkesin okuması gereken bir kitaplar diye düşünüyorum. Yazarların emeğine sağlık diyorum dua ve selametle ...

Mehmet Aldemir, Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti'yi inceledi.
 09 Nis 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

İki ayrı şiir kitabı birleştirilmiş; ama isim olarak güzel bir uyum sağlanmış "Yar Hüznüyle Geldi, Vedasız Gitti…"
"Yakınlar uzaklaştıkça", "olmayan sevgiliye gelme" diyecek kırgınlıklar yaşandığında, "dil sessizlik mührüne vurulduğunda", "akıldaki kelimeler gönle ağır geldiğinde" bu şiirler dökülüyor demek ki yürekten... Ayrılık, yalnızlık, hüzün ve bazen mutluluk içeren şiirleriyle Demet Delikanlı'ya; ve hayat üzerine kısa - öz nasihatler içeren, aşk, özlem, sevgi duygularını yürekten bize yansıtan Sevil Kıran Arslanoğlu'na bir okur olarak teşekkür ediyorum. Tüm şiir severlere tavsiye edebileceğim eserlerinin devamının gelmesi dileklerimle...