Aidin Salih

Aidin Salih

Yazar
9.2/10
181 Kişi
·
366
Okunma
·
161
Beğeni
·
10.903
Gösterim
Adı:
Aidin Salih
Unvan:
Doktor
Lugansk, Ukrayna’da Tıp Fakültesini bitirdi. Sovyetler Birliği’nde yıllarca tıp doktorluğu görevini yürüttü. Daha sonra Taşkent Devlet Üniversitesi’nde Biyoloji bölümünden mezun oldu. Ayrıca Uluslararası Alternatif Tıp Okulu’nu bitirdi.

Biyoloji diploma tezi ‘Yabani Hayvanların Fizyolojisi’ üzerineydi. 30 yılı aşkın bir zamandır aldığı çok yönlü eğitimlerle insan ve hayvan hastalıklarının sebeplerini inceliyor.

İslam Tıbbı, Tıbb-ı Nebevi konusundaki alimlerin ve eski hekimlerin tecrübelerinden ve bilgilerinden yararlanıyor. Tedavileriyle binlerce insanın şifa bulmasına vesile oldu. Bu çerçevede geliştirdiği tıp yaklaşımını anlattığı, birçok dile çevrilen Gerçek Tıp – Yitik Şifanın İzinde isminde bir kitabı bulunuyor.
Yemeğe tuz ile başlayandan Allah 330 çeşit hastalığı uzaklaştırır. Bu hastalıklar delilik, cüzzam, bağırsak rahatsızlığı ve diş ağrısıdır. Kalanı Allah’ın ilminde saklıdır.
Hz. Ömer (r.a.) :
"Sabahın erken vaktinde uyumaktan sakınınız! Zira ağız kokusu, ruhi dengesizlik ve mizacın bozulmasına sebep olur. Uyku, kuşluk vaktinde uyuyana akıl noksanlığı, ikindide uyuyana ise delilik getirir" demiştir.
Güneş doğmadan kalkmak ve güneş batmadan uyumamak çok önemlidir.
Aidin Salih
Sayfa 124 - Sade Hayat Yayıncılık / 2015
Peygamberimiz (sav),"Allah'a en sevimli olanınız, yemesi en az ve bedenen en hafif olanınızdır."
Veba gibi Bazı hastalıklar, vazifesini tamamladığı için Allahu Teala tarafından yeryüzünden kaldırılmıştır. Çünkü "vebadan ölen şehittir" hadisi şerifinde ki Şehitlik mertebesine layık insan hemen hemen kalmamıştır.
Tüp bebek olayı çok ibret verici bir durumdur. Tüp bebek programından önce kadının bütün hormonları baskılanır ve doğal hormonlar yerine sentetik hormonlar verilir.
Tüp bebek programı bu basamakta bile sona erse dünyaya insan değil, şeytan gelir. Bu durumda dünyaya insan gelmesi imkânsızdır. Ama burada bitmez.
Kadının yumurtasi, domuz ve maymun DNAsiyla üretilmiş sentetik hormonlarla büyütülür. Sonra aynı şekilde üretilen hormonla yumurta çatlatılır. Daha sonra ise yumurta alınir ve hormonla sıvı icerisine yerleştirilir.
...(devamı biliniyor zaten)

...Cenab-i Hak normal cenine 120. gününde iki melek gönderir.
O iki melek "şaki" veya "said" diye yazar. Aynı zamanda bebeğin rızkını, amelini ve ecelini yazar ve Allah ona ruh üfler. Ama bu normal durumlar için böyledir. Peki, bahsettiğimiz bu şeytani varlığa
Cenab-ı Hak ruh üfler mi?
Meleklerini gönderir mi? Tabii ki göndermez. Çünkü bu varlık, bir eşya, bir organizmadır. Bu yüzden de hayvandan daha aşağıdır.

Hadiste de geçtiği gibi cinler, siyah olan köpek, kedi ve yılanların
vücutlarını kullanırlar. Bahsettiğimiz durumda da cinin kullandığı
vücut oluşur, başka bir şey değil. Bu yüzden o çocuklar her şeyi
bilirler ve çok zekidirler. Siz "Onlar büyümüş de küçülmüş gibiler."
diyorsunuz ama onlar zaten yaşlıdırlar.
...

Hiçbir tüp bebek normal doğumla dünyaya gelmez. Onlar muhakkak sezeryanla dünyaya gelir...

RÛM﴾41﴿

" İnsanların kendi elleriyle yapıp ettikleri yüzünden karada ve denizde düzen bozuldu; böylece Allah -dönüş yapsınlar diye- işlediklerinin bir kısmını onlara tattırıyor."
Aidin Salih
RÛM﴾41﴿
Ölümden sonraki hayatı bilmemiz imkansızdır, öğrendiğimizde ise çok geç olacaktır.
447 syf.
·11 günde·Beğendi·9/10
Aidin Salih Rusya'da Uluslararası Alternatif Tıp okulunundan mezun olmuş,konusunda uzman bir doktor olarak yaptığı çalışmalarla birçok insana şifa vermiş.Kitabı okurken dehşete kapıldım,dünyada teknolojinin ilerlemesi,faydadan çok insan sağlığı üzerinde ne kadar çok büyük zararlara yol açmış.Bu gelişmeler insan nesli üzerinde ne kadar çok hasar verici,kalıcı hastalıklar meydana getirmiş.bu zararları yok etmek veya en aza indirmek için Aidin Salih bir takım tavsiyelerde bulunmuş,Şu zamanda sağlıklı olarak yaşayabilmek ne derece mümkün,içtiğimiz su.soluduğumuz hava,kullandığımız eşyalar,gıdalar,şehir yaşamı hepsi sağlığımızı tehdit eden sebeplerle dolu......Allah sonumuzu hayreyleye...
447 syf.
·5 günde·8/10
Kitap İslam ile tıbbın birbirinden ayrilamayacağını, hastalıkların tedavilerinin yalnızca Allah'ın Kur'an'da belirttiği esaslara ve verdiği nimetlere göre olacağını, tüm hastalıkların özünde çok yemek yemenin var olduğunu anlatıyor.

Bir yerinde organ nakli konusunda nasıl ki insan öldürmek dinimizce haram ise ölü bir kimsenin organını almak da cinayettir şeklinde bir ifade kullanılmış. Açıkçası bu konuda böyle bir yargıya varması beni şaşırttı. Onun dışında İslam'a ve tıbba ters düşen bir ibare görmedim.

Hastalıklar konusunda genel bir bilgi edinmek isteyen, bazı bitki, meyve ve sebzelerin faydaları hakkında bilgi edinmek isteyenler okuyabilir.
447 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Yazar bu kitapta, Diyanet'le örtüşmeyen çeşitli fikirlerini de hadislerden yola çıkarak desteklemeye çalışmış
Mesela kitlelerin birbirlerine kan bağışını onaylamıyor ve kan nakline dair şöyle bir görüş de sunuyor
Ya kanın alındığı kişi haram lokma yiyen biriyse ne olacak?
Ve yine Diyanet'le örtüşmeyen şöyle bir yer daha var
Yazar diyor ki, siz, size emanet edilen birşeyi nasıl olur da başkasına verirsiniz
Organlarınız size emanettir. Size emanet edilen organlarınızı, başkalarına vererek, emanete hıyanet etmeniz doğru değil
Bu gibi yorumlarının dışında birçok tarif de vermiş yazar,
Çeşitli hastalıklar için bitkisel karışım tarifleri
Sindirim sistemi hastalıkları, iç salgı bezi hastalıkları, akciğer hastalıkları ...
Tabi bu yöntemlerin işe yararlığı yine danışan mektupları ile desteklenmiş
Hastalık halleri ve yazarın tedavisi süreci ve sonrasında nasıl iyileştiklerini mektuplarında dile getirmişler
Son kısımda ise sibernetik tıp, indigo ve kristal çocuklar adlı bir başlık kulanılmış
Tüp bebek vb tedaviler sonucu doğan çocuklarla ilgili.
DNA'larında ve vücutlarında yapısal farklılıklar gözlemlenmektedir demiş yazar ve madde madde açıklamış
Demiş ki, bilim adamlarına göre bugün 10 yaşın altındaki çocukların %90'ı indigo ve kristal çocuklardır. Ayrıca onlara göre, yetişkinlerdeki DNA değişimi 2012 sonuna kadar tamamlanacak, bu tarihten itibaren dünyada 2 kıvrımlı DNA'ya ve 7 renkli auraya sahip insan kalmayacaktır.
Sonra zihin kontrolü konusu ele alınmış ve kitap nanoteknoloji kısmı ile sonlandırılmış
Yazarın nanoteknoloji ile ilgili görüşü ise şöyle
Halbuki son gelişmelerin ve kullanılan cihazların Deccal'e hazırlığın son aşaması olduğunu söylemek yanlış olmaz. Son peygamber (s.a.s): Benden sonra her yenilik bid'attır ve her bid'at delalettir, demiştir. Nanoteknolojinin vaadlerine bakılırsa, bu ilginç iddiaların ilahlık iddiası olduğu açıkça görülmektedir.
Yazarın alternatip tıp okulu mezunu olduğunu göz önüne alarak, tariflere yorumda bulunmak elbette haddim değil. Lakin, genel olarak ele alındığında, bu kitabı tavsiye etmem.
255 syf.
·Beğendi·10/10
Acı bir şekilde söylüyorum: Bitti. Kitap okumayı sevmeyen biri olmama rağmen hiç bitmesini istemediğim bir kitaptı. Yaşam tarzımın tamam yanlış olduğunu anladım. Doğruları bildiğimizi zannediyoruz ama bilmediğimizi bu kitabı okuduktan sonra fark ettim. Bu kitabın yazarı: Aidin Salih hanımefendi tüm gerçekleri korlusuzca anlatmış. Allah ona rahmet etsin! Bu kitapla ilgili sayfalarca görüşümü yazabilirim ama zamanım yok: bu kitabı tekrar okumaya başlayacağım çünkü.
447 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Kitap modern tıbbı eleştirerek, alternatif tıp üzerine değerli bilgilerle dolu olmasına rağmen hiç beklemediğim bir şeyle karşılaştim. Böyle bir kitabın organ nakline karşı olması beni çok şaşırttı. Onun dışında tüm konular başucu kitabı gibi
447 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Neredeyse her hastalığın sebebinin çok ve yanlış beslenmede olduğunu savunan yazar tıp dünyasının geldiği noktaya dikkat çekerek İslamiyetten ayrı düşünülen modern tıppın yanlışlarını ortaya koymuş. Bir müslümanın sünnete uygun beslenmesi durumunda gayet sağlıklı bir hayat süreceğini ifade etmiş ve verdiği şifa reçeteleri ile birçok insanın şifa bulmasına vesile olmuş. Aidin Salihle tanışmak isterdim
255 syf.
·21 günde·Beğendi·10/10
Aidin Salih'le, bir arkadaşımın kendisine böbrek yetmezliğinden tedavi olmaya başlamasıyla tanıştım. Başta insana tuhaf geliyor ama açlık yaparak tedavi oldu ve böbrek yetmezliğinden kurtuldu.Tanıştım diyorum ama yüz yüze görmek nasip omadı. 2014 yılında vefatından sonra beraber çalıştığı asistanıyla tanışma fırsatı buldum. Açlıklar üzerine araştırmalar yaptım. ABD ve Almanya'da ne kadar yaygın olduğunu gördüm. İnsanların gerçekten açlıkla şifa bulduğuna ben kalpten inandım, kendimde de denedim. Maksimum 72 saatlik açlık yapabildim ve bu süredeki açlığın bağışıklık sistemini yeniden kurduğunu bütün yabancı kaynaklardan okuyabilirsiniz. Water fast ( su orucu) olarak bulabilirsiniz. ABD' de bunun için açılan klinikler mevcut. Modern tıp maalesef insanları ilaçların kölesi yaptı. O kadar muhteşem yaratılmış varlıklarız ki kendi kendimizi sadece aç kalarak tamir bile edebiliyoruz. Bu kitap için ve Aidin Salih'in ilk kitabı Yitik Şifanın İzinde kitabı için aslında söyleyecek çok sözüm var. Herkesin okumasını ve gerçekten yöntemlerin işe yaradığını bilmesini isterim. Allah, şifasını vermediği hiç bir hastalığı yaratmamıştır.
447 syf.
·Beğendi·8/10
okunmasi gereken kitaplardan biri de bana göre "Gercek Tip" . Aidin salih i kaybetmeseydik, bilgisinin işigindan daha da yararlanabilirdik diye dusunuyorum.
447 syf.
Deccalden akilli olduğunu sanan insan bugün pençesinden kurtulamayacak hale geldiğini, kendi nefsini şeytana nasıl sattığını gösteren muhteşem bir eser... Allah Aidin Hanımın mekanını cennet eylesin rahîm sıfatının tecellisini yaşaması dileğiyle!
Günümüzde tıp, gıda sektörü ve silikon vadisinin organize bir şekilde deccale çalıştığı birazcık araştıran düşünen beyinler için görülecektir ; içilen haplarda domuzdan veya gen mutasyonlarıyla elde edilenlerden tutunda genetiğinde insan bulunan gıdalarımıza kadar insan- kâmil olanı bile şeytana çeviren, küçücük bebekleri ,sokaklarda dolaşan hayvanları kolaylıkla öldürebilen bir türe dönüştürdüler.

Bugün sentetik veya ambalajlı ürünlerden kaç müslüman olduğunu iddia eden kaçınabiliyor velev ki onları yemiyor 1945de genetiğiyle oynanmış bugünde insan saçından elde edilen katkı maddesi bulunan ekmeği yemeyen kaç müslüman var pekâlâ hadi bunlar bir kenara kola ve gazlı içeceklerde alkol bulunduğunu bilmeyen yoktur neden hala bukadar çok tüketiliyor müslüman ülkelerde ,çocuklarımıza cıva oranı yuksek aşılar zorla yapılırken kimse ses çıkarmıyor otizmli çocuklarımızın sayisi giderek artıyor , estetik veya lazer epilasyonun müslümanlıkla nasıl bağdaştırabiliriz, ha bu arada birileride organ nakli hakkında araştırmadan yazara atıfta bulunuyor organ naklinde kullanilan domuzdan elde edilmiş koruyucuların kullanılmasını kim neden araştırsın ki ne de olsa diyanetin kur'an mealiyle uyutulmaya alıştık, Tv den de hocalar masallarla uyutuyor sonuç bu ...

Müslüman olmak imanlı olmak kolay olsaydı cennet bedava cehennem pahalı safsatası doğru olsaydı onca zengin sahabe malını infak edip karnına taş bağlamazdı çünkü birçoğu zaten cennetle müjdelenmişti ...

Gerçek şu ayetlerdedir :
" Şüphesiz şeytan sizin için bir düşmandır. Öyle ise onu düşman tanıyın. " Fatır suresi 6
"İblis, " Senin şerefine and olsun ki, içlerinden ihlaslı kulların hariç, elbette onların hepsini azdıracağım " dedi." Sad suresi 82-83

"Kur'an ı Kerimin pek çok ayetinde işaret edilen şeytandan ve insanları yoldan çıkarmak için her yolu kullanacağından sözetmek şuurlu müslümanlar arasında bile küçümsenmektedir.
Sanki şeytan Adem (a.s) zamanında yaşamış görevini tamamlamış ve yok olmuştur. Halbuki ayetlerde bildirildiğine göre şeytan "tohumu ve nesli yok etmeye","Allah'ın yarattığını değiştirmeye","sesle yoldan çıkarmaya yemin etmiştir.

İnsanlar en çok aç kalmaktan, hastalanmaktan ve ölümden korkar. Bu nedenle insanoğlunun tüm çabası ölümden kaçmak için yiyecek biriktirmeye ve tedavi aramaya yöneliktir. Şeytanda faaliyetini bu alanlarda yoğunlaştırmıştır.
İhlasla ibadete ve sünnetlere sarılan herşeyin Allahtan geldiğine inanan musibete sabreden, dünyanın cennet değil imtihan yeri olduğunu unutmayan ve dünya kaynaklarından ihtiyacına yetecek kadarını harcayan kurtulur."(age.sf 431)
Bu konularla ilgili olan kardeşlerime tavsiyem kemal özerin kitaplarından da faydalanabilir rabbim ahireti hayal kırıklığı olacak müslümanlıktan korusun inşallah.

Yazarın biyografisi

Adı:
Aidin Salih
Unvan:
Doktor
Lugansk, Ukrayna’da Tıp Fakültesini bitirdi. Sovyetler Birliği’nde yıllarca tıp doktorluğu görevini yürüttü. Daha sonra Taşkent Devlet Üniversitesi’nde Biyoloji bölümünden mezun oldu. Ayrıca Uluslararası Alternatif Tıp Okulu’nu bitirdi.

Biyoloji diploma tezi ‘Yabani Hayvanların Fizyolojisi’ üzerineydi. 30 yılı aşkın bir zamandır aldığı çok yönlü eğitimlerle insan ve hayvan hastalıklarının sebeplerini inceliyor.

İslam Tıbbı, Tıbb-ı Nebevi konusundaki alimlerin ve eski hekimlerin tecrübelerinden ve bilgilerinden yararlanıyor. Tedavileriyle binlerce insanın şifa bulmasına vesile oldu. Bu çerçevede geliştirdiği tıp yaklaşımını anlattığı, birçok dile çevrilen Gerçek Tıp – Yitik Şifanın İzinde isminde bir kitabı bulunuyor.

Yazar istatistikleri

  • 161 okur beğendi.
  • 366 okur okudu.
  • 111 okur okuyor.
  • 688 okur okuyacak.
  • 22 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları