Ali Haydar Zuğurlu

Yazar 8,0/10 · 2 Oy · 5 kitap · 33 okunma ·  4 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

4 okur beğendi.
2 puanlama · 2 alıntı
0 haber · 2.130 gösterim
33 okur kitaplarını okudu.
20 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
0 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Ali Haydar Zuğurlu'nun Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Ali Haydar Zuğurlu'nun Biyografisi

İslam tarihi üzerine araştırmalarıyla Ali Haydar Zuğurlu, özellikle siyer ve sahabe hayatı üzerine çalışmalar yapmaktadır. Eserleri alışagelmiş eserlerden farklı bir uslüp ile hazırlanmıştır. Biyografi, siyer, fikir ve sahabe hayatının roman havasında verilmesi ayrıca iyi kaynak taramasının yapılması okuyucuya ayrı bir güven veriyor.
Ebru Çam, bir alıntı ekledi.
11 Mar 20:52 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Mukaddes bir melek Mus'âb oldu . Onun suretine büründü ve yere düşen sancağı aldı . Şimdi sancak meleğin elinde , Hz. Peygamber(sav)'in önündedir. Hz. Peygamber(sav) hiç şaşırmıyor; doğrusu anlayamıyor : "Gel ey Mus'âb!" diyor. Mukaddes melek gülümsüyor : "Ben Mus'âb değilim ."diyor .

Hz. Peygamber(sav) durup bakıyor . Melek yüzlü Mus'âb'ı meleğin yüzünde arıyor . Onun Mus'âbî yüzlü melek olduğunu anlayınca huşuyla başını öne eğiyor.

Mus'ab bin Umeyr ve Davet, Ali Haydar Zuğurlu (Sayfa 199 - Buruc Yayınları)Mus'ab bin Umeyr ve Davet, Ali Haydar Zuğurlu (Sayfa 199 - Buruc Yayınları)

Ali Haydar Zuğurlu kitap incelemeleri

Hüseyin DEMİR, Bilal Habeşi ve Ahad'ı inceledi.
15 Oca 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Roman okunma yönünden 1 günden rahatlıkla okunacak, akıcı bir kitap. Ama gerçeklerde bazı yerlerde çok uzaklaşmış bu yönden biraz zayıf. Çünkü bazı yerlerde gerçek ile yazarın yorumunu çok ayırt edemiyorsunuz. Kitabın içindeki "Ahad" ve "La ilahe illallah" bölümleri harika yazılmış. Ahad ile ilgili mükemmel düşünceler yer alıyor.

Hüseyin DEMİR, Ammar Bin Yasir ve Sabır'ı inceledi.
15 Oca 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Kitap Ammar bin Yasir’in hayatı çok güze ele almış. Okurken sizi o atmosfere götürebiliyor. O dönemin işkence duygusu çok güzel bir şekilde yansıtılmış. Romanı okuduktan sonra Ammar hakkında gerekli bilginin tümüne sahip olabiliyorsunuz. Ayrıca İslam tarihinin bir özet şeklinde yeniden tekrar edebiliyorsunuz. Birçok yerde Ashab dönemi ile günümüzün karşılaştırılması çok iyi olmuş. Ayrıca yazarın romanda gerçeklere bağlı kalmada son derece titiz davranması insana güven duygusu veriyor. Dili yeterince sade.

Ömer Nas, Bilal Habeşi ve Ahad'ı inceledi.
17 Ara 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

güzel bir kitap. Bilali Habeşi'nin bazı bilinmeyenlerini öğrendim bu kitap sayesinde. Yazarın bu tarz kitaplar yazmasının devamlılığını dilerim.

Ömer Nas, Ka'b Bin Malik ve Tevbe'yi inceledi.
17 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"... Savaştan geri kalan üç kişinin de tövbelerini kabul etti...."
bu kitap okunması gerekir diye düşünüyorum

Bir Ziyaretci, Ka'b Bin Malik ve Tevbe'yi inceledi.
22 Ara 2012 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Tevbe ve doğruluk müslümanın cevheridir. Okumanın bilgiye, bilginin amele dönüşmesini istiyenler. Bu kitap sizin için...