Daniel Palmer

Daniel Palmer

8.0/10
231 Kişi
·
527
Okunma
·
33
Beğeni
·
2.584
Gösterim
Adı:
Daniel Palmer
Unvan:
Yazar
Doğum:
Boston, Massachusetts, ABD, 29 Mayıs 1962
Romancı Michael Palmer'in oğlu. Evli ve iki çocuklu, New Hampshire'da yaşıyor.
"Hiçbir ebeveyn, çocuğunu gömmemeli. Bu hiç adil değil."
Daniel Palmer
Sayfa 437 - Koridor Yayıncılık
Görme Duyma konuşma, şu ana kadar okuduğum en gerilim dolu romandı, işlerim olmasa daha çabuk bitirirdim, kitap sürprizlerle dolu. Psikopatın kim olduğunu yanlış tahmin etmiştim yazar çok kurnaz, zekice yazılmış, çok heyecanlandım okurken ben çok beğendim tavsiye ederim.
Bir kitabın daha sonuna geldik. Ayrıca Ramazan ayının da... Biraz üzücü ama bir kitaptan sonra nasıl bir kitap daha geliyorsa oruçtan sonra da bayram :)
Bir polisiye romanı olarak biraz uzun kaldı elimde. Kurgusu güzeldi ama sonunu yine bildim hep bir sürpriz bekledim ama olsun. Konusu başarılı bir iş adamının birden altüst olan hayatını içeriyor. Ondan çok ben delirdim okurken. Allah'tan şizofren hastalara acil şifa diliyorum. Ne yaptığını hatırlamamak çok kötü bir şey...
Yine konuyu dağıttım :) Bu hikaye de en sevdiğim aile bağları ve güvenin belirtilmesi... Ben beğendim tavsiye ederim.. İyi okumalar :)
DANİEL PALMER; ustaca kalemiyle, zekice olan olay örgüsüyle tam bir profesyonel. Henüz bir tane kitabı olmasına rağmen, sanki yazarlık yolunda yıllarca yürümüş gibi. Yazarın bir tane romanı olduğunu öğrendiğimde çok şaşırdığımı söylemeliyim. Kitabı bitirdiğimde eski bir gerilim türü yazarı olduğunu düşünüyordum hiç abartısız. Çünkü böyle etkileyici, kusursuz, mükemmel, sıra dışı bir romanı ancak yazarlık yolunda senelerce uğraş vermiş yazarların kaleme alabileceğini düşünüyordum. Ta ki DANİEL PALMER ile tanışana kadar... Yazar bu yolda emin adımlarla yürümeye devam etmeli. Kaleme aldığı romanların okuyucu üzerinde adeta bomba bir etki yaratacağına eminim. Siz de gerilim doruklarında gezinmek arzusundaysanız; adresiniz: -DANİEL PALMER- Akıl Oyunları. Elinizden bir dakika bile bırakamayacaksınız. Yazara ve Koridor Yayıncılık'a sonsuz teşekkürler...
Son zamanlarda okuduğum en iyi psikolojik gerilim! Çok sevdiğiniz karınızın kanser olduğunu öğrendiğiniz de ve sigortanızın onun ilaçlarını karşılayamayacak kadar yetersiz olduğunu öğrendiğiniz de ne yapardınız? Ne kadar ileriye gidebilirdiniz? Başka birinin kimliğini kullanarak evrakta sahtecilik, dolandırıcılık ya da belki cinayet? Kitap duygusal bir giriş yapmasına rağmen sizi boğmadan bir gerilimin içine atıyor. Gerilimden payınızı alırken de ahlaki olarak sorgulamalar yaparak, John ve Ruby'nin macerasında oradan oraya savruluyorsunuz. Akıcı dili, sürükleyici kurgusu ve dur durak bilmeden devam eden aksiyonlarıyla bir çırpı da kendini okutan bu romanı, bu türü seven herkese şiddetle tavsiye ederim!
İlk bölümler güzel başladı ve dedim bu güzel bir kitap olacak sonra çok geçmeden işler değişti ve fikrim netliğini kaybetmeye başladı. Kendine yazdığı ve hatırlamadığı notları bulan Charlie bunun nasıl olduğunu anlamaya çalışırken işler büyüyor ve çığırından çıkıyor. Aslında düşünce güzeldi ama işleniş tarzını sevdiğimi çok söyleyemeyeceğim, biraz durgun bir kitaptı ve bir süre sonra artık bir şeyler olsun ya da açığa çıksın demeden edemiyorsunuz
Kitabı 3 günde okudum ve bunun iyi bir etkisi oldu, zamanı uzatsaydım kitaptan sıkılıp konudan kopabilirdim. Son sayfalara doğru kitap hareketlendi ve konu yerini buldu, tam oldu derken kitap bitti :D Yine de son bölümler güzeldi, her şey açığa çıkıyor ve gizemler aydınlanıyor. Aslında o son bölümler de kitabın zekice bir fikir üzerine yazıldığını görüyorsunuz. Kurgu ve anlatım biraz daha iyi olsaydı kitap gerçekten çok güzel olurmuş çünkü fikir güzel ve işlenmeye açık.
Kısa sürede okursanız daha etkileyici hale gelecek, güzel bir fikir üzerine yazılmış güzel bir kitap. Eksikleri yok değil ancak zaman geçirmek için uygun bir kitap.

http://yorumatolyesi.blogspot.com.tr/...er-kitap-yorumu.html
Psikolojik gerilim türündeki kitapları sevdiğimi göz önünde bulunduracak olursam Daniel Palmer'in "Görme, Duyma, Konuşma" adlı kitabını da beğendiğimi söyleyebilirim. Konusu itibarıyla değişik ve sizi okurken gerçekten germeyi başaran bir roman. Yazarın kötü karakteri kitap boyunca çok iyi bir şekilde kamufle etmiş olması kitabın heyecanını her sayfada korumayı başarmış. Oldukça akıcı ve sürükleyici bir üslupla yazılmış olan kitabı gerilim severlere tavsiye ederim. İyi okumalar...
Başlarda pek etkileyici bir roman olduğunu söyleyemiyordum. Oldukça klişe bir romandı desem yeri vardı ilk bölümlerinde... Hatta en baş sayfalarda yazarın üslubu çok basit olduğundan çok sıkıcı bulabilirsiniz Aura romanını. Yazarın Akıl Oyunları kitabındaki etkileyiciliği bu kitabında bulamasam da finale yaklaştıkça kitabın işleyişindeki gizem, esrarengiz kurgu size yok artık dedirtmeyi başarabiliyor. Çevirisi ise bir iki yerde yazım yanlışları var olmasına rağmen o kadar göze batmıyor. Kapak tasarımı da işlenen olay örgüsüne, karakter analizine uygun bir şekilde tasarlanmış. Bu romanda kaleme alınmış olan çoğu kişilerin aurası oldukça karanlık... Auraları karanlık olan bu kişilerle tanışmaya hazır mısınız? Bence esrarengiz karanlık sırları içeren romanları okumayı seviyorsanız bu kitabı da okuyun derim.
Rahat okunan ve aynı zamanda olay örgüsünün gidişatı oldukça etkileyici olan bir romandı. Danıel Palmer'ın okuduğum ikinci romanıydı. Katilin kim olduğu olay örgüleri birleştirilerek bulunuyor olmasına rağmen yanıldığım başka suçlularda vardı birbiriyle bağlantılı olan. Bütün suçları tek bir kişide birleştiriyorsunuz. Ama sayfalarda ilerledikçe olayların esrarengizliği sizi çok şaşırtabilir. Bu kitabı okumaya başladığınız an gerilimi iliklerinize kadar hissedip yeri gelincede şaşkınlık içerisinde bulacaksınız kendinizi. Yazarın olaylara bakış açısı, profesyonelliği, kıvrak zekası sizi bayağı etkileyecek ve bu yazarın bütün kitaplarını okuma ihtiyacı hissetmeniz garanti... Olay örgüsü ve karakterler arasındaki diyaloglar basit ve sıradan gelebilir başlarda ama, siz sayfalarda ilerledikçe yazarın kalemine hayran kalacaksınız ve de romanın finalini merak ederken bulacaksınız kendinizi... Gerilimi ve polisiye tarzı gizemli olan kitapları seviyorsanız bu kitabı okuyun derim.
Panzehirle yazar çok ileri gittiğini düşünüyorum...Danial'ı severim ama çok fena bir kitap.Harika mı desem,muhteşem mi desem,muazzam mı desem ne desem bilemedim haa tamam şimdi buldum::: HEPSİNİ İÇERİYORRR!!!!!!!
psikolojik gerilim türünde okuduğum ilk kitap. Eğer okumadiysaniz bu kitabı şiddetle tavsiye ederim

Kitabın başı biraz sıkıcı gibi geldi ama sonraları sizi geriyor ve bazı bölümlerinde kalbinizin hızla attığını göreceksiniz

Kitabın bazı yerlerinde ben olsam ne yapardım acaba dedirten kitap.


Ve bunuda söylemeden yazıyı bitiremeyeceğim kitabın kötü kahramanını ayırt etmekte çok zorlanacaksınız. Kimin iyi kimin kötü olduğunu az çok tahmin etsenizde kitabın sonunda hayal kırıklıgına ugrayacaksiniz

Yazarın kitapları arasında okuduğum ilk kitabı iyi ki tanışmışım yazarla.

İyi okumalar ..

Yazarın biyografisi

Adı:
Daniel Palmer
Unvan:
Yazar
Doğum:
Boston, Massachusetts, ABD, 29 Mayıs 1962
Romancı Michael Palmer'in oğlu. Evli ve iki çocuklu, New Hampshire'da yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 33 okur beğendi.
  • 527 okur okudu.
  • 19 okur okuyor.
  • 285 okur okuyacak.
  • 13 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları