Daniel Palmer

Daniel Palmer

Yazar
8.2/10
537 Kişi
·
1.517
Okunma
·
72
Beğeni
·
3.706
Gösterim
Adı:
Daniel Palmer
Unvan:
Yazar
Doğum:
Boston, Massachusetts, ABD, 29 Mayıs 1962
Romancı Michael Palmer'in oğlu. Evli ve iki çocuklu, New Hampshire'da yaşıyor.
456 syf.
·9/10
"İki kayıp zihin.
İki kayıp ruh."

Polisiye severler için akil oyunlarını sevenler için gizem ve merak duygularını uyandıran kitapları sevenler için çok ideal bir eser. Ama herkesin okuyabileceği olay örgüsü içerisinde hapsolacagi bir eser.
Kesinlikle ön yargili yaklaşmayın kitaba..

Flim tadında olmuş resmen, ister bu tarz kitapları sevin ister sevmeyin, yazar sizi olayların içine hapsetmeyi başarıyor.
Bilgi amaçlı olmayan bir kitapta önemli olan yazarın anlattığı olaylari sizinde yazarla birlikte yaşamanız. Daniel Palmer tarafından yazılan akıl oyunları kitabı beklenmedik sürprizlerle zihninizi saran bir olay örgüsüyle beyninizi yoran sizi karmasik beklenmedik sonuçlara götüren güzel bir eser.

Kitabın içeriğine gelirsek :
Kahramanız Charles Giles kariyer bakımından zirveye ulaşmış, başarılı, özgüveni yüksek, kararli bir is adami. Bunun yanında geçmişinden kaçmak isteyen bazı korkuları olan biri.
Olay kendisinin yazmış olduğu ama hatırlamadığı bir yazıyla başlıyor ve bu yazıların arkası kesilmiyor.
Charles kendinden şüphe duymaya başlıyor ve hikayemiz bu şüphe sonucu bizlerle buluşuyor.
Şüphelerinin mahkumu olmaya başlayan kahramanımız aldığı yardım ve desteklerle olayı kendi zekasıyla çözmek için kokularıyla yüzleşmeye başlıyor. Neden sonuç ilişki içerisinde kararsızlık duygusuyla çırpınan Charles ya şizofren olduğunu düşünüyor yada olayin bir kumpas olması gerektiğini..
Ama tüm deliller ve Charles' in ailesindeki şizofrenlik geçmişsinden dolayı kahramanız kendini şizofren olarak görmeye başlıyor.
Bundan sonra gerçeklesen olaylar okuyucuyu derinden sarsarak sürprizlerle dolu bir maceraya sürüklüyor.

Sıkılmadan tek solukta okuyacağız güzel nadide eserlerden biri olmuş.
Özellikle Charles gibi düşünmeye başlamanız onunla birlikte olayları kendinizce çözmeye çalışmanız kitabın en büyük artısı.
Flim tadında bir kitap okumak istiyosanız düşünmeden okumaya baslayin kesinlille pişman olmayacaksınız.


.
520 syf.
·9/10
Daniel Palmer 'in Akıl Oyunları dan sonra okuduğum ikinci kitabı.
Yazarın kalemi çok iyi adam kurgu işinin hakkını veriyor.
Polisiye gerilim kitapları severlere biçilmiş kaftan.
Olay kurgusu size soluksuz bir flim tadı veriyor.
Daniel' in kitapları flim tadında oluyor ve oyle bir kurgu çiziyorki her kesimden okuyucuya hitap ediyor.
Kitap, kahramanımızın(Tom Hawkins) koçluk yaptığı okulda kızının arkadaşıyla arasındaki bir kumpasla başlıyor.
Bu kumpasin çözümü için elinden geleni yapmaya baslayan kahramanımız bizleride olayın içine aliyor.
Şaşırtmacalarla sürprizlerle dolu bir labirentte giriyoruz bu eserde.
Sürükleyici ve ayni zamanda kolay okunan kitabımız olay örgüsü sayesinde sizlerde farklı duygular bırakıyor.
Tom Hawkins'in olaylara yaklaşmasa şekli zekası sizde hayranlık uyandırcak cinsten.
Kitapta kaybolup gidiyorsunuz.
Soluksuz okuyacağınız bir eser.
Merak duygunuzun sizi hapsedeceği, zekanızın sizi şaşırtacağı yazarın kalemine hayran kalacağınız bir eser.
424 syf.
·Puan vermedi
Gerçekten son zamanlarda okuduğum en iyi psikolojik gerilim kitaplarından biri.
John çok sevdiği karısı Ruby 'nin kanser olduğunu öğrenir ve tedavi esnasında sigortasının onun ilaçlarını karşılayamayacak kadar yetersiz olduğunu öğrendiğinde John
"Benim adım John Bodine, yirmi dokuz yaşındayım ve hayatımın aşkıyla evliyim, ne pahasına olursa olsun, ne yapmam gerekirse gereksin, onun ölmesine izin vermeyeceğim. " kafasıyla hareket eder.
John çare olarak başka birinin kimliğini kullanarak evrakta sahtecilik yaparak karısının ilaçlarını alabilme yolunu buldu. Ama kimliğini gizliden kullandığı insan öyle psikopat bir tip çıktı ki bunu ne kadar anlatsam az kalır.
Bu kişi John 'a cinayet mi işletmedi, hırsızlık mı yaptırmadı, fuhuş işlerine mi sokmadı daha neler neler.
Büyük şoku kitabın son 2, 3 sayfasında yaşayacaksınız tüm bunlari yaptıran asıl kişi o zaman açığa çıkıyor.
Gerçekten kitap çok akıcı dili, sürükleyici kurgusu ve dur durak bilmeden devam eden aksiyonlariyla bir çırpıda kendini okutturuyor.
Bu türü seven herkese okumalarını tavsiye ederim. Şimdiden iyi okumalar. Esenle Kalın 🤗
520 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Okuduğum ilk kitabı olmasına rağmen, yazarın müthiş bir kalemi olduğunu söyleyebilirim.
'Panzehir' son zamanlarda okuduğum en etkileyici kurguya sahip bir kitap. Sürükleyici ve kolay ilerlemesine rağmen; bir çok detayla birlikte, karmaşık görünmesinin yanı sıra, anlaşılır ve akla yatkın olay örgüsüne de sahip.
Kitapta yok yok. Yine de 'bu kadar da olmaz' dedirten değil; tüm taşların yerine oturduğu, cevapsız soruların kalmadığı, karakterlerin fazla abartılmadan anlatıldığı, tahmin edilenin yanında sürprizlerin de bulunduğu ve benim de 'kaliteli polisiye' kategorisine yerleştirdiğim bir kitap olmuş.
408 syf.
·10 günde·Beğendi·10/10
Yazarın Akıl Oyunları kitabındaki etkileyiciliği bu kitabında bulamasam da finale yaklaştıkça kitabın işleyişindeki gizem, esrarengiz kurgu size yok artık dedirtmeyi başarabiliyor. Bu romanda kaleme alınmış olan çoğu kişilerin aurası oldukça karanlık. Auraları karanlık olan bu kişilerle tanışmaya hazırsanız esrarengiz karanlık sırları içeren romanları okumayı seviyorsanız bu kitabı da okuyun derim.
424 syf.
·6 günde
Görme Duyma konuşma, şu ana kadar okuduğum en gerilim dolu romandı, işlerim olmasa daha çabuk bitirirdim, kitap sürprizlerle dolu. Psikopatın kim olduğunu yanlış tahmin etmiştim yazar çok kurnaz, zekice yazılmış, çok heyecanlandım okurken ben çok beğendim tavsiye ederim.
456 syf.
·5 günde·Beğendi·7/10
Charlie başarılı, özgüveni yüksek, disiplinli bir iş adamı. Aynı zamanda korkuları ve kaçmak istediği geçmişi olan bir adam. Her şey aslında baş karakterimizin kendinden şüphe etmesiyle başlıyor. Ve ufak desteklemelerle de kendi aklından nasıl şüphe ettiği, kendisini kaçmaya çalıştığı geçmişinin içinde nasıl bulduğunu görüyoruz. Şizofreni ve epilepsi nöbetleri arasında geçen bir çocukluk ve gençlik dönemi daha sonrasında parlak bir üniversite hayatı ve tabiki parlak bir fikirin insanı nereye taşıyabileceğini... Ben kitabı oldukça sürükleyici buldum ve içindeki bulmacayı da oldukça beğendim. Bir amacınız varsa buna ulaşmak için nelerden vazgeçebilirsiniz?
Keyifli okumalar.
456 syf.
·16 günde·Beğendi·7/10
Bir kitabın daha sonuna geldik. Ayrıca Ramazan ayının da... Biraz üzücü ama bir kitaptan sonra nasıl bir kitap daha geliyorsa oruçtan sonra da bayram :)
Bir polisiye romanı olarak biraz uzun kaldı elimde. Kurgusu güzeldi ama sonunu yine bildim hep bir sürpriz bekledim ama olsun. Konusu başarılı bir iş adamının birden altüst olan hayatını içeriyor. Ondan çok ben delirdim okurken. Allah'tan şizofren hastalara acil şifa diliyorum. Ne yaptığını hatırlamamak çok kötü bir şey...
Yine konuyu dağıttım :) Bu hikaye de en sevdiğim aile bağları ve güvenin belirtilmesi... Ben beğendim tavsiye ederim.. İyi okumalar :)
408 syf.
·2 günde·4/10
Yazarın 4 kitabının tamamını okuyan biri olarak bu kitabın benim için tam bir hayal kırıklığı olduğunu söylemeliyim. Kitapta bolca sürekli tekrarlar, gereksiz teknik ayrıntılar var. Olaylar akarken bir sonraki olayın ne olacağını önceden anlıyorsunuz ama yazar ayrıntısıyla yine de anlatmaya devam ediyor. Hatta okur olarak işin rengini, kimlerin karıştığını da anlıyorsunuz ama önemli bir şirkette önemli bir pozisyonda çalışan ana karakterimiz anlamıyor.
İşin özeti bu kitabı tavsiye etmiyorum, yazarın Akıl Oyunları ve Görme Duyma Konuşma kitaplarını okuyun, Aura eksik kalsın.
424 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Baş kahramanımız John Bodine, aşık olduğu kadın ile evli ve mutlu bir adamdır. Ta ki bir gece Ruby’nin ayağının altındaki yarayı fark edene kadar. Ruby kanserdir ve tedavi görmesi gereklidir. Ama sigorta şirketi tedavi masraflarını karşılamaz. John, tedavi masraflarını karşılayacak bir yol bulur. Herşey yolunda ve güzel gidiyordur, ta ki gelen telefonla tehlikeli bir oyun başlayana kadar.

Görme Duyma Konuşma okuduğum farklı bir konuya sahip gerilim dolu bir kitaptı.

Kitap sevdiği uğruna bir adamın neler yapabileceğini anlatıyor. Biz de sevdiklerimize "Seni seviyorum" diyoruz. Ancak sevdiğimizin hayatını kurtarmak için John Bodine'nin  yaptıklarını yapabilir miyiz? Başka hayatlara son verebilir ya da bu hayatlara son verilmesine göz yumar mıyız? Bu kitabı okurken aynı zamanda bu soruları da kendinize sorarken bulacaksınız.
Ben olsam yapar mıydım?

Yazarın biyografisi

Adı:
Daniel Palmer
Unvan:
Yazar
Doğum:
Boston, Massachusetts, ABD, 29 Mayıs 1962
Romancı Michael Palmer'in oğlu. Evli ve iki çocuklu, New Hampshire'da yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 72 okur beğendi.
  • 1.517 okur okudu.
  • 45 okur okuyor.
  • 598 okur okuyacak.
  • 25 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları