Adı:
Panzehir
Baskı tarihi:
Mayıs 2015
Sayfa sayısı:
520
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054629893
Kitabın türü:
Çeviri:
Dilan Toplu
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Koridor Yayıncılık
Bir sesle uyanırsınız. Hissettiğiniz ilk şey acıdır, duyduğunuz ilk söz: Katil. Hayatınızda kaç gizemli boşluk olabilir?

Eski karınız öldürülüyor. Kızınızın en yakın arkadaşı sizin tarafınızdan yollanan mesajlar alıyor ve sıradaki kurban kızınız. Bir numaralı şüpheli sizsiniz. Avukatınız olmasını istediğiniz eski bir arkadaşınız tam sizin lehinize bir ipucu yakalamışken öldürülüyor. Her adımınızı izleyen biri... Sizi hafızanızla gerilim dolu bir oyuna sürüklüyor.

Tom Hawkins, kızının okuduğu okulda çalışan bir lise öğretmenidir. Polis onu şüpheliler listesinde ilk sırada gösterdiğinde hayatı tuhaf çözülmelerle karmaşık bir hal alır. Tom artık gizli bir pencereden hayatına bakacak ve on yıl önce gözden kaçırdığı bir gizemin onu nasıl da sarmaşık gibi ele geçirdiğini görecektir.

"Sizi şaşırtmacalarla dolu bir labirentin koridorlarında gezdirecek kadar gerilimli. Palmer benzersiz üslubu ve gerçekçi karakterler yaratmadaki ustalığıyla, uykusuz bir geceyi garantiliyor."
-Associated Press-

"Palmer'ın yeni romanı sırtınızda öyle bir ürperti yaratıyor ki bu başka hiçbir şeyle kıyaslanamaz."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)
520 syf.
·9/10 puan
Daniel Palmer 'in Akıl Oyunları dan sonra okuduğum ikinci kitabı.
Yazarın kalemi çok iyi adam kurgu işinin hakkını veriyor.
Polisiye gerilim kitapları severlere biçilmiş kaftan.
Olay kurgusu size soluksuz bir flim tadı veriyor.
Daniel' in kitapları flim tadında oluyor ve oyle bir kurgu çiziyorki her kesimden okuyucuya hitap ediyor.
Kitap, kahramanımızın(Tom Hawkins) koçluk yaptığı okulda kızının arkadaşıyla arasındaki bir kumpasla başlıyor.
Bu kumpasin çözümü için elinden geleni yapmaya baslayan kahramanımız bizleride olayın içine aliyor.
Şaşırtmacalarla sürprizlerle dolu bir labirentte giriyoruz bu eserde.
Sürükleyici ve ayni zamanda kolay okunan kitabımız olay örgüsü sayesinde sizlerde farklı duygular bırakıyor.
Tom Hawkins'in olaylara yaklaşmasa şekli zekası sizde hayranlık uyandırcak cinsten.
Kitapta kaybolup gidiyorsunuz.
Soluksuz okuyacağınız bir eser.
Merak duygunuzun sizi hapsedeceği, zekanızın sizi şaşırtacağı yazarın kalemine hayran kalacağınız bir eser.
520 syf.
·8/10 puan
Eski karınız öldürülüyor. Kızınızın en yakın arkadaşı ile ilişkiniz olduğu iddia ediliyor. Öğretmen ve okul takımının koçu olduğunuz için bu iddialar işinizi kaybetmenize sebep oluyor. Bu kayıplar can acıtıyor ama kızınızın güvenini kaybetme endişesi hepsine üstün geliyor . Daniel Palmer'in bu kitabını da severek okudum.
520 syf.
·8 günde·Beğendi·7/10 puan·Ne Okusam'dan
Okulda koçluk yapan, saygı duyulan, sevilen, başarılı bir SEAL. Sanırım bizdeki SAT komandosu ile aynı şey oluyor, çok bilmiyorum. Kısaca eski bir asker diyelim. Eski karısının gizemli ölümünden sonra, bütün oklar ona çevriliyor, üzerine hiç yapmadığı şeyler üzerinden yargılanıyor. Bir yerinde durup düşündüm, acaba adam yaptığı şeyleri hatırlamıyor olabilir mi? Psikolojik rahatsızlığı yüzünden işlediği cinayetleri hatırlamayan birini konu alan bir kitap daha okumuştum. Neyse ki olaylar öyle gelişmiyor. Anlatım, çok iyi, tam bu son bölüm dediğim anda öyle bir yerde bitiyor ki bölüm devam etmek istiyorsunuz. Akıcılık zaten ortada. Ama bende şöyle bir şey oldu, bu yazarın daha önce Akıl Oyunları kitabını okumuştum. Orada çıta o kadar yükseldi ki bende bu kitap pek tatmin etmedi. Daha farklı bir son bekliyordum. Yavaş yavaş tahmin edilebilir bir son olduğundan bir yerden sonra o heyecanla diğer bölüme geçme olayı bitiyor. Kötü bir kitap değil lakin tavsiye edecek olsam yazarın bu kitabını değil de "Akıl Oyunları"nı tavsiye ederim. Tabii konusu ilginizi çektiyse okuyun ama çok da beklentiye girmeyin. Toparlamak gerekirse, ortalama bir kitap. Biraz uzun gelebilir bu kurguya göre, 520 sayfaydı. Karakterlerle bağ kuruyorsunuz ve kitabı asıl okutan şey bu.
520 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10 puan
Okuduğum ilk kitabı olmasına rağmen, yazarın müthiş bir kalemi olduğunu söyleyebilirim.
'Panzehir' son zamanlarda okuduğum en etkileyici kurguya sahip bir kitap. Sürükleyici ve kolay ilerlemesine rağmen; bir çok detayla birlikte, karmaşık görünmesinin yanı sıra, anlaşılır ve akla yatkın olay örgüsüne de sahip.
Kitapta yok yok. Yine de 'bu kadar da olmaz' dedirten değil; tüm taşların yerine oturduğu, cevapsız soruların kalmadığı, karakterlerin fazla abartılmadan anlatıldığı, tahmin edilenin yanında sürprizlerin de bulunduğu ve benim de 'kaliteli polisiye' kategorisine yerleştirdiğim bir kitap olmuş.
520 syf.
·8 günde·Beğendi·9/10 puan
Sıkılmadan merakla okuduğum ve ilerledikçe yazarın kalemine hayran kaldığım güzel bir kitap oldu ve de sonunda ne olacak diye merak ederken buldum kendimi.. Kitabın son sayfalarına doğru, sürekli olan gerilim daha da arttığı anlarda adeta ters köşeye uğramış buldum kendimi. Kitabı okurken suçları tek kişiye bağlamıştım o konuda şaşkınlığa uğradım..
Yazarın olaylara bakış açısı, profesyonelliği, kıvrak zekası, olayların esrarengizliği sizleri oldukça etkileyebilir..
520 syf.
Bir sesle uyanırsınız. Hissettiğiniz ilk şey acıdır, duyduğunuz ilk söz: Katil.

Okurken içinde kaybolup gidiyorsunuz. Soluksuz okuyacak, sonunda şaşırıp kalacaksınız. Suçluyu bulduğumu sandığım anda yanıldığımı da anladım. Akıl Oyunları'nı bile geride bıraktı benim için.
520 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Yazar karakter oluşturma konusunda oldukça başarılı olay örgüsü hiç sıkmıyor hatta elinizden bırakamıyorsunuz bir süre sonra, film tadında denilir kitabımıza.
Baş karakterimiz Tom Hawkins kızına yakın olabilmek için okuduğu okulda koçluk yapar bu süreçte başarıları oldukça yüksektir eski eşinin ölümü ile olaylar zinciri başlıyor, üzerine atılan ağır suçlamaların altından arkadaşı ve aynı zamanda avukatının gayretleri içerisinde aklanıyor. Bu süreçte kızı ile arasındaki bağları kuvvetlendirmeye çalışan Tom sabreden derviş muradına ermiş dizesini kanıtlıyor bizlere ve kızı ile kitabın sonunda güzel bir görüntü bırakıyor hafızada. Kitabın sonu demişken olaylar bambaşka bir yerde bitiyor; aa sen mi hazırladın bunca kurguyu vay be, dedirtiyor.
Sonuç olarak harika bir kitaptı kesinlikle tavsiye edilir olay örgüsü, anlatım hepsi mükemmeldi. Aklınızda soru işareti kalmıyor bu ne idi nasıl oldu dedirtmiyor beyninizde oluşan bütün sorulara cevap veriyor yazar. Panzehir
Not: çeviri de harika
520 syf.
·14 günde·3/10 puan
Çok beğenilen bir romandan sonra gelen ikinci romanın niteliği düşer bana göre.
Yazar da aynı şeyi yaşamış. Kurgu fazla uzamış ve kitap 200-250 sayfa civarında bitebilirmiş. Okumazsanız çok şey kaybedeceğinizi düşünmüyorum.
520 syf.
·4 günde·9/10 puan
Rahat okunan ve aynı zamanda olay örgüsünün gidişatı oldukça etkileyici olan bir romandı. Danıel Palmer'ın okuduğum ikinci romanıydı. Katilin kim olduğu olay örgüleri birleştirilerek bulunuyor olmasına rağmen yanıldığım başka suçlularda vardı birbiriyle bağlantılı olan. Bütün suçları tek bir kişide birleştiriyorsunuz. Ama sayfalarda ilerledikçe olayların esrarengizliği sizi çok şaşırtabilir. Bu kitabı okumaya başladığınız an gerilimi iliklerinize kadar hissedip yeri gelincede şaşkınlık içerisinde bulacaksınız kendinizi. Yazarın olaylara bakış açısı, profesyonelliği, kıvrak zekası sizi bayağı etkileyecek ve bu yazarın bütün kitaplarını okuma ihtiyacı hissetmeniz garanti... Olay örgüsü ve karakterler arasındaki diyaloglar basit ve sıradan gelebilir başlarda ama, siz sayfalarda ilerledikçe yazarın kalemine hayran kalacaksınız ve de romanın finalini merak ederken bulacaksınız kendinizi... Gerilimi ve polisiye tarzı gizemli olan kitapları seviyorsanız bu kitabı okuyun derim.
520 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Panzehirle yazar çok ileri gittiğini düşünüyorum...Danial'ı severim ama çok fena bir kitap.Harika mı desem,muhteşem mi desem,muazzam mı desem ne desem bilemedim haa tamam şimdi buldum::: HEPSİNİ İÇERİYORRR!!!!!!!
520 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Tom lisede koçluk yapan eski askerdir. Kızı aynı lisede öğrenci. Eski karısı öldürülür ve kızı da tehlikededir. Olaylar bir biri ardına gelir. Çok sürükleyici ve heyecanlıydı. Elimden bırakamadım. Anne ve babaların çocukları için yapamayacağı ne var dedirtti. Ya da gerçekten yaptıkları çocukları için mi yoksa çocukları olmasa da gene aynılar mi? Etkileyici ve güzel bir kitaptı.
520 syf.
·5 günde·Beğendi·7/10 puan
Yazarın okuduğum ilk kitabıydı.
Günümüz de sosyal medya ve internet kullanımının tehlikelerinden haberdarız ama bu defa bunun bir iftirayla başlayıp cinayetlerle son bulmasıyla devam eden olaylar dizisini bizlere ustaca sergilemiş yazar.
Masumiyetini ispatlamak için mücadele veren bir SEAL in kendi için değil belkide kızının güvenini yeniden geri kazanabilmek için yaşadıkları.
Kitabı okurken belki ortalarda olayların hızlı ilerlemedigini düşünebilirsiniz, fakat kitabın sonunda yazar gerçekten çok güzel bir finalle nefeslerinizi kesecek.
Ayrıca futbolun hayata da çok benzediğinin farkındaydı. Sonuçta her ikisi de bir sürü çatışmadan oluşan ve bir zaman kısıtlaması olan şeylerdi; birini bir düdüğün, diğerini ise ölümün sonlandırdığı.
“Her şey yine, benim sıradışı olanlara düşkünlüğüme çıkıyor.”
 “Doğru. Her şeyin monoton olduğu bir dünyada, normalden en farklı olan şey, en ilgincidir,”
Büyürken hayatımızın önemli bir parçası sırlardan oluşur. Hepimiz için böyledir ve hepimiz de onları saklarız.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Panzehir
Baskı tarihi:
Mayıs 2015
Sayfa sayısı:
520
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054629893
Kitabın türü:
Çeviri:
Dilan Toplu
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Koridor Yayıncılık
Bir sesle uyanırsınız. Hissettiğiniz ilk şey acıdır, duyduğunuz ilk söz: Katil. Hayatınızda kaç gizemli boşluk olabilir?

Eski karınız öldürülüyor. Kızınızın en yakın arkadaşı sizin tarafınızdan yollanan mesajlar alıyor ve sıradaki kurban kızınız. Bir numaralı şüpheli sizsiniz. Avukatınız olmasını istediğiniz eski bir arkadaşınız tam sizin lehinize bir ipucu yakalamışken öldürülüyor. Her adımınızı izleyen biri... Sizi hafızanızla gerilim dolu bir oyuna sürüklüyor.

Tom Hawkins, kızının okuduğu okulda çalışan bir lise öğretmenidir. Polis onu şüpheliler listesinde ilk sırada gösterdiğinde hayatı tuhaf çözülmelerle karmaşık bir hal alır. Tom artık gizli bir pencereden hayatına bakacak ve on yıl önce gözden kaçırdığı bir gizemin onu nasıl da sarmaşık gibi ele geçirdiğini görecektir.

"Sizi şaşırtmacalarla dolu bir labirentin koridorlarında gezdirecek kadar gerilimli. Palmer benzersiz üslubu ve gerçekçi karakterler yaratmadaki ustalığıyla, uykusuz bir geceyi garantiliyor."
-Associated Press-

"Palmer'ın yeni romanı sırtınızda öyle bir ürperti yaratıyor ki bu başka hiçbir şeyle kıyaslanamaz."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 326 okur

  • İremmSu
  • Lütfiye Belligün
  • Andelîb
  • Fevzi Sak
  • E.
  • İnayet Yssn
  • Mustafa Çömlekçi
  • Umutcan Yalçın
  • Gizem Memiş
  • Ülkü Dağdelen

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%3
13-17 Yaş
%9.1
18-24 Yaş
%12.1
25-34 Yaş
%27.3
35-44 Yaş
%30.3
45-54 Yaş
%12.1
55-64 Yaş
%3
65+ Yaş
%3

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%74.3
Erkek
%25.7

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%20.8 (22)
9
%20.8 (22)
8
%26.4 (28)
7
%18.9 (20)
6
%6.6 (7)
5
%4.7 (5)
4
%0
3
%1.9 (2)
2
%0
1
%0