Akıl Oyunları

7,9/10  (45 Oy) · 
119 okunma  · 
35 beğeni  · 
1.504 gösterim
Charlie Giles, kariyerinin zirvesinde bir yönetici. Kendisine şifreli notlar bıraktığını asla hatırlamıyor. Kimi öldüreceğini tek tek sıraladığı listeye ilk defa görmüşçesine bakıyor. Nasıl olur da en yakınındaki insanı bile öldürmek ister? Anlam veremediği bu şifreli notları kendisinin yazdığından emin. Gelebilecek tehlikelere karşı onu uyaran Anne Pedersen adında biriyle konuşuyor fakat kadının adı kayıtlarda yok. Ölmüş bir adam görüyor ancak polisi oraya götürdüğünde ceset ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan yok oluyor. İşler daha da çığırından çıkmaya başladığında Charlie, kardeşi ve babası gibi şizofren olduğunu düşünmeye başlıyor.

Kendisini durdurabilecek mi yoksa bu sonu olmayan akıl oyunlarına yenileri mi eklenecek? Çözebilmesi için halüsinasyonlar arasında tek bir gerçeğe ihtiyacı var ya da gerçeğe aykırı tek bir ayrıntıya.

"Umulmadık sürprizler ve zihninizi kurcalayacak oyunlarla dolu bir roman. Muhteşem bir yapıt."
-Tess Gerritsen-

"Daniel Palmer okuyucuyu can evinden vuracak bir kitapla karşımızda. Karakter tahlilleri enfes. Son sayfaya kadar bitmek bilmeyen bir heyecan dalgası ve zekice düşünülmüş bir olay örgüsü."
-John Lescroart-

"Akıp giden bir konu, algılarınızı zorlayacak karakterler; net ve zekice kurgulanmış diyaloglar. Bir romandan başka ne beklersiniz? Çok yönlü bir yetenekten başlangıç vuruşu gibi bir ilk roman. Okuyucuyu daha da iştahlandıracak yazım tarzı ile tüylerinizi diken diken edecek bir okuma serüveni. Daniel Palmer, takip edilecek yazarlar arasındaki yerini bu kitapla perçinliyor."
-Steve Berry-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2013
 • Sayfa Sayısı:
  456
 • ISBN:
  97866054629367
 • Orijinal Adı:
  Delirious
 • Çeviri:
  Dilan Toplu
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Mahmut Çayır 
14 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İlerledikçe seviyesi de heyacanı da düştü. Bitirdiğimde keşke okumasaydım dedim. Umarım Tess Gerritsen gerçekten böyle bir yorum yapmamıştır.

Ceren Acer 
11 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

DANİEL PALMER; ustaca kalemiyle, zekice olan olay örgüsüyle tam bir profesyonel. Henüz bir tane kitabı olmasına rağmen, sanki yazarlık yolunda yıllarca yürümüş gibi. Yazarın bir tane romanı olduğunu öğrendiğimde çok şaşırdığımı söylemeliyim. Kitabı bitirdiğimde eski bir gerilim türü yazarı olduğunu düşünüyordum hiç abartısız. Çünkü böyle etkileyici, kusursuz, mükemmel, sıra dışı bir romanı ancak yazarlık yolunda senelerce uğraş vermiş yazarların kaleme alabileceğini düşünüyordum. Ta ki DANİEL PALMER ile tanışana kadar... Yazar bu yolda emin adımlarla yürümeye devam etmeli. Kaleme aldığı romanların okuyucu üzerinde adeta bomba bir etki yaratacağına eminim. Siz de gerilim doruklarında gezinmek arzusundaysanız; adresiniz: -DANİEL PALMER- Akıl Oyunları. Elinizden bir dakika bile bırakamayacaksınız. Yazara ve Koridor Yayıncılık'a sonsuz teşekkürler...

Esma Tezgi 
10 Oca 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

İlk bölümler güzel başladı ve dedim bu güzel bir kitap olacak sonra çok geçmeden işler değişti ve fikrim netliğini kaybetmeye başladı. Kendine yazdığı ve hatırlamadığı notları bulan Charlie bunun nasıl olduğunu anlamaya çalışırken işler büyüyor ve çığırından çıkıyor. Aslında düşünce güzeldi ama işleniş tarzını sevdiğimi çok söyleyemeyeceğim, biraz durgun bir kitaptı ve bir süre sonra artık bir şeyler olsun ya da açığa çıksın demeden edemiyorsunuz
Kitabı 3 günde okudum ve bunun iyi bir etkisi oldu, zamanı uzatsaydım kitaptan sıkılıp konudan kopabilirdim. Son sayfalara doğru kitap hareketlendi ve konu yerini buldu, tam oldu derken kitap bitti :D Yine de son bölümler güzeldi, her şey açığa çıkıyor ve gizemler aydınlanıyor. Aslında o son bölümler de kitabın zekice bir fikir üzerine yazıldığını görüyorsunuz. Kurgu ve anlatım biraz daha iyi olsaydı kitap gerçekten çok güzel olurmuş çünkü fikir güzel ve işlenmeye açık.
Kısa sürede okursanız daha etkileyici hale gelecek, güzel bir fikir üzerine yazılmış güzel bir kitap. Eksikleri yok değil ancak zaman geçirmek için uygun bir kitap.

http://yorumatolyesi.blogspot.com.tr/...er-kitap-yorumu.html

Tuncay YILDIRIM 
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · 6/10 puan

Başlangıçta biraz sıkıcı ama ilerledikçe açılan bir kitap.Sonu biraz zorlama olmuş gibi. Konusu güzel, anlatım güzel,okunması kolay bir roman.

Sümeyra Kaplan 
08 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

akıl oyunları insanlar için spr birşeydir çünkü insanları bilgi olarak yükseltir ve bir sewiyeye çıkarmasına neden olur...

Harun Beşikci 
12 Tem 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Polisiye romanlarinin genelinde olduğu gibi bu kaitabi da fazla ara vermeden bölmeden okumanız gerekiyor. Yoksa kitabın etkisi azalıyor. Ayrıca öyle aman aman bir kitap değil tercih edilebilir. Kurgusu güzel ama şunu söylemeliyim kitabı okurken kafamda çok şey canlandiramadim. Betimlemelerin kötü olduğunu düşünüyorum.

Yusif Cəbrayılov 
20 Kas 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 9/10 puan

Eyni adlı filmdən götürülən kitabın ən çox cəlb edən nöqtələrindən biri sən nə baş verdiyini anlamadan yeni bir şeyin baş verməsi və bir şizofrenin həyatından bəhs edilməsidir.Ən çox təsir edən məqam isə həyatında dönüş nöqtəsini xəstəlik ilə yaşaması ailəsini tanımaması ilə nəticələnməsi.Hər kəsə oxumağı məsləhət görürəm.

Sevomberkom Paldrak 
 21 May 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kitabı okuduğumda içerisinde ve sonunda çok büyük şeyler bekliyordum açıkçası.Kitabın adından çok etkilendim.Kapağındaki Tess Gerritsen'in yorumu da beni kitabı almaya itti ama kesinlikle beklediğimi bulamadım.Bence bu kitap film olsa daha çok beğenilirdi. Jason Statham'ı da koysalardı baş role tam olurdu.Kitap baştan sona belli.Bir tane akıl oyunu bulursanız bana da haber verin lütfen.

Rümeysa 
11 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu tür romanları çok severim fakat bu kitap bende tam beklediğim hazzı uyandıramadı.Biraz durağan ilerliyor.Çok ahım şahım bir kitap olduğunu söyleyemem şahsen ama yine de okumak isteyenler için güzel olabilir

Aslı Fikriye Çakır 
30 Eki 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabın başları biraz sıkıcı olsada sonrası gayet sürekleyici gidiyor.Sonu tahmin edilebilir bir son ama yine de şüpheye sürüklemiyor değil.Okunması güzel bir kitap.

2 /

Kitaptan 9 Alıntı

Tuncay YILDIRIM 
 05 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Güç
Biriyle el sıkışırken asla başka yöne bakma. ''Bu güçsüzlük belirtisidir.''

Akıl Oyunları, Daniel Palmer (Sayfa 33)Akıl Oyunları, Daniel Palmer (Sayfa 33)
mehmet akif çelik 
14 Oca 17:33 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Biriyle el sıkışırken asla başka yöne bakma ''Bu güçsüzlük belirtisidir'' derdi her zaman

Akıl Oyunları, Daniel PalmerAkıl Oyunları, Daniel Palmer
Esma Tezgi 
10 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Bizi en doğru tanımlayan şey, elimizde olanlarla neler yapabildiğimizdir.

Akıl Oyunları, Daniel PalmerAkıl Oyunları, Daniel Palmer
mehmet akif çelik 
16 Oca 15:32 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Siz klinik çalışanları döner kapılar gibisiniz'' dedi.''Biri gelip kontrol ediyor,başka biri gelip bana aynı aptal soruları soruyor. Şimdi sizde gelmiş hiç tanımadığım birinin bu ilaçları içmem gerektiğini söylediğinden bahsediyorsunuz.Hepinize düzenli iş yapma ve randıman alma hakkında ders vermek gerekiyor.''

Akıl Oyunları, Daniel PalmerAkıl Oyunları, Daniel Palmer
Esma Tezgi 
10 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Hepimizin yardıma ihtiyacı vardır, Charlie. Ve çoğu zaman da buna en çok ihtiyacı olanlar, aslında böyle olduğunu göremeyenlerdir.

Akıl Oyunları, Daniel PalmerAkıl Oyunları, Daniel Palmer
mehmet akif çelik 
15 Oca 22:06 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şimşekte olan bir beyin, kontrol edemediği bir akıldan çok daha az korkutucuydu.

Akıl Oyunları, Daniel PalmerAkıl Oyunları, Daniel Palmer
mehmet akif çelik 
15 Oca 22:02 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Ensefalit mi?'' Charlie bu kelimeyi daha önce duymuş olsa da belirtilerinin ne olduğunu bilecek kadar fikir sahibi değildi.
''Bir çeşit beyin iltihabıdır'' dedi doktor.''Viral bir enfeksiyon sonrası meydana gelir Bazı hastalarda davranış değişikliğine ve kişilik bölünmelerine yol açtığı kaydedilmiş tir.Kayıp zamanlarınızı açıklayabilecek tek şey bu.''

Akıl Oyunları, Daniel PalmerAkıl Oyunları, Daniel Palmer