Akıl Oyunları

8,1/10  (71 Oy) · 
182 okunma  · 
59 beğeni  · 
1.865 gösterim
Charlie Giles, kariyerinin zirvesinde bir yönetici. Kendisine şifreli notlar bıraktığını asla hatırlamıyor. Kimi öldüreceğini tek tek sıraladığı listeye ilk defa görmüşçesine bakıyor. Nasıl olur da en yakınındaki insanı bile öldürmek ister? Anlam veremediği bu şifreli notları kendisinin yazdığından emin. Gelebilecek tehlikelere karşı onu uyaran Anne Pedersen adında biriyle konuşuyor fakat kadının adı kayıtlarda yok. Ölmüş bir adam görüyor ancak polisi oraya götürdüğünde ceset ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan yok oluyor. İşler daha da çığırından çıkmaya başladığında Charlie, kardeşi ve babası gibi şizofren olduğunu düşünmeye başlıyor.

Kendisini durdurabilecek mi yoksa bu sonu olmayan akıl oyunlarına yenileri mi eklenecek? Çözebilmesi için halüsinasyonlar arasında tek bir gerçeğe ihtiyacı var ya da gerçeğe aykırı tek bir ayrıntıya.

"Umulmadık sürprizler ve zihninizi kurcalayacak oyunlarla dolu bir roman. Muhteşem bir yapıt."
-Tess Gerritsen-

"Daniel Palmer okuyucuyu can evinden vuracak bir kitapla karşımızda. Karakter tahlilleri enfes. Son sayfaya kadar bitmek bilmeyen bir heyecan dalgası ve zekice düşünülmüş bir olay örgüsü."
-John Lescroart-

"Akıp giden bir konu, algılarınızı zorlayacak karakterler; net ve zekice kurgulanmış diyaloglar. Bir romandan başka ne beklersiniz? Çok yönlü bir yetenekten başlangıç vuruşu gibi bir ilk roman. Okuyucuyu daha da iştahlandıracak yazım tarzı ile tüylerinizi diken diken edecek bir okuma serüveni. Daniel Palmer, takip edilecek yazarlar arasındaki yerini bu kitapla perçinliyor."
-Steve Berry-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2013
 • Sayfa Sayısı:
  456
 • ISBN:
  97866054629367
 • Orijinal Adı:
  Delirious
 • Çeviri:
  Dilan Toplu
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Sümeyye TETİK 
24 Haz 20:05 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 7/10 puan

Bir kitabın daha sonuna geldik. Ayrıca Ramazan ayının da... Biraz üzücü ama bir kitaptan sonra nasıl bir kitap daha geliyorsa oruçtan sonra da bayram :)
Bir polisiye romanı olarak biraz uzun kaldı elimde. Kurgusu güzeldi ama sonunu yine bildim hep bir sürpriz bekledim ama olsun. Konusu başarılı bir iş adamının birden altüst olan hayatını içeriyor. Ondan çok ben delirdim okurken. Allah'tan şizofren hastalara acil şifa diliyorum. Ne yaptığını hatırlamamak çok kötü bir şey...
Yine konuyu dağıttım :) Bu hikaye de en sevdiğim aile bağları ve güvenin belirtilmesi... Ben beğendim tavsiye ederim.. İyi okumalar :)

Ceren Acer 
11 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

DANİEL PALMER; ustaca kalemiyle, zekice olan olay örgüsüyle tam bir profesyonel. Henüz bir tane kitabı olmasına rağmen, sanki yazarlık yolunda yıllarca yürümüş gibi. Yazarın bir tane romanı olduğunu öğrendiğimde çok şaşırdığımı söylemeliyim. Kitabı bitirdiğimde eski bir gerilim türü yazarı olduğunu düşünüyordum hiç abartısız. Çünkü böyle etkileyici, kusursuz, mükemmel, sıra dışı bir romanı ancak yazarlık yolunda senelerce uğraş vermiş yazarların kaleme alabileceğini düşünüyordum. Ta ki DANİEL PALMER ile tanışana kadar... Yazar bu yolda emin adımlarla yürümeye devam etmeli. Kaleme aldığı romanların okuyucu üzerinde adeta bomba bir etki yaratacağına eminim. Siz de gerilim doruklarında gezinmek arzusundaysanız; adresiniz: -DANİEL PALMER- Akıl Oyunları. Elinizden bir dakika bile bırakamayacaksınız. Yazara ve Koridor Yayıncılık'a sonsuz teşekkürler...

Esma Tezgi 
10 Oca 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

İlk bölümler güzel başladı ve dedim bu güzel bir kitap olacak sonra çok geçmeden işler değişti ve fikrim netliğini kaybetmeye başladı. Kendine yazdığı ve hatırlamadığı notları bulan Charlie bunun nasıl olduğunu anlamaya çalışırken işler büyüyor ve çığırından çıkıyor. Aslında düşünce güzeldi ama işleniş tarzını sevdiğimi çok söyleyemeyeceğim, biraz durgun bir kitaptı ve bir süre sonra artık bir şeyler olsun ya da açığa çıksın demeden edemiyorsunuz
Kitabı 3 günde okudum ve bunun iyi bir etkisi oldu, zamanı uzatsaydım kitaptan sıkılıp konudan kopabilirdim. Son sayfalara doğru kitap hareketlendi ve konu yerini buldu, tam oldu derken kitap bitti :D Yine de son bölümler güzeldi, her şey açığa çıkıyor ve gizemler aydınlanıyor. Aslında o son bölümler de kitabın zekice bir fikir üzerine yazıldığını görüyorsunuz. Kurgu ve anlatım biraz daha iyi olsaydı kitap gerçekten çok güzel olurmuş çünkü fikir güzel ve işlenmeye açık.
Kısa sürede okursanız daha etkileyici hale gelecek, güzel bir fikir üzerine yazılmış güzel bir kitap. Eksikleri yok değil ancak zaman geçirmek için uygun bir kitap.

http://yorumatolyesi.blogspot.com.tr/...er-kitap-yorumu.html

Neslihan YILMAZ 
12 Nis 19:23 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Harika bir kurgu ve süper bir kalemin elinden çıkan satırlar...
Herkes kafayı sıyırsa dünya daha mı güzel olurdu ? Herkese tavsiye ediyorum pişman olmayacaksınız.

Tuncay YILDIRIM 
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · 6/10 puan

Başlangıçta biraz sıkıcı ama ilerledikçe açılan bir kitap.Sonu biraz zorlama olmuş gibi. Konusu güzel, anlatım güzel,okunması kolay bir roman.

İrfan M. 
 02 Tem 15:56 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · Puan vermedi

Çok etkili, sürükleyici ve heyecan verici bir kitaptı. Daniel Palmer iyi iş çıkarmış. Fakat bana abes gelen yerlerde yok değil. Mesela Charlie'nin annesinin son durumu yazarın inandırıcılığına vurulan bir darbeydi. Ayrıca şu psikolog kadınada uyuz oldum. Bir insan bu kadarmı inatçı olur. Kitaptada sık sık geçen etkileyici bir söz "Kendinden başka kime güvenebilirsin." Herşeye rağmen güzel vakit geçirebiliceğiniz bir kitap. Tavsiye ederim..

Harun Beşikci 
12 Tem 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Polisiye romanlarinin genelinde olduğu gibi bu kaitabi da fazla ara vermeden bölmeden okumanız gerekiyor. Yoksa kitabın etkisi azalıyor. Ayrıca öyle aman aman bir kitap değil tercih edilebilir. Kurgusu güzel ama şunu söylemeliyim kitabı okurken kafamda çok şey canlandiramadim. Betimlemelerin kötü olduğunu düşünüyorum.

Sümeyra Kaplan 
08 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

akıl oyunları insanlar için spr birşeydir çünkü insanları bilgi olarak yükseltir ve bir sewiyeye çıkarmasına neden olur...

E. Akkaya 
 08 Ağu 15:45 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çok orjinal bir konusu var. Yazarın anlatımında ben sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Okuduğum ilk kitabı.

Çok daha iyi kurgulasa ve de tahmin edilebilir bir son yerine süpriz bir son hazırlasa bence çok daha başarılı olabilirdi.

Ayrıca romanın başlarının biraz sıkıcı olduğuna da katılıyorum. Ortasından sonra hikaye daha hızlı ilerliyor.

Genel anlamda orjinal bir konusu olduğu için bile okunabilir.

Not : İyi bir C.Nolan filmi olabilir ;)

Yusif Cəbrayılov 
20 Kas 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 9/10 puan

Eyni adlı filmdən götürülən kitabın ən çox cəlb edən nöqtələrindən biri sən nə baş verdiyini anlamadan yeni bir şeyin baş verməsi və bir şizofrenin həyatından bəhs edilməsidir.Ən çox təsir edən məqam isə həyatında dönüş nöqtəsini xəstəlik ilə yaşaması ailəsini tanımaması ilə nəticələnməsi.Hər kəsə oxumağı məsləhət görürəm.

2 /

Kitaptan 45 Alıntı

Sümeyye TETİK 
11 Haz 18:23 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Kalbe iyi gelen, akla da iyi gelir..."

Akıl Oyunları, Daniel Palmer (Sayfa 13 - koridor yayıncılık)Akıl Oyunları, Daniel Palmer (Sayfa 13 - koridor yayıncılık)
Sümeyye TETİK 
18 Haz 22:48 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Ben kayıp zamanlar yaşıyorum."

Akıl Oyunları, Daniel Palmer (Sayfa 177 - koridor yayıncılık)Akıl Oyunları, Daniel Palmer (Sayfa 177 - koridor yayıncılık)
Sümeyye TETİK 
12 Haz 12:20 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Bazen doğru olanı yapmak kolay değildir."

Akıl Oyunları, Daniel Palmer (Sayfa 23 - koridor yayıncılık)Akıl Oyunları, Daniel Palmer (Sayfa 23 - koridor yayıncılık)
Sümeyye TETİK 
14 Haz 13:43 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Ne istiyorsun?"
"Yardıma ihtiyacım var da."
"Kimin yok ki?"

Akıl Oyunları, Daniel Palmer (Sayfa 57 - koridor yayıncılık)Akıl Oyunları, Daniel Palmer (Sayfa 57 - koridor yayıncılık)
Sümeyye TETİK 
18 Haz 23:25 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Karşısındaki kadın, kalbinin deli gibi atmasına sebep olacak kadar gerçekti.

Akıl Oyunları, Daniel Palmer (Sayfa 183 - koridor yayıncılık)Akıl Oyunları, Daniel Palmer (Sayfa 183 - koridor yayıncılık)
Sümeyye TETİK 
24 Haz 18:13 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Sen kendinden başka kimseyi sevmezsin."

Akıl Oyunları, Daniel Palmer (Sayfa 447 - koridor yayıncılık)Akıl Oyunları, Daniel Palmer (Sayfa 447 - koridor yayıncılık)
Sümeyye TETİK 
22 Haz 18:12 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

ACIYI GÖRMEZDEN GEL, dedi kendi kendine. BOŞVER.

Akıl Oyunları, Daniel Palmer (Sayfa 399 - koridor yayıncılık)Akıl Oyunları, Daniel Palmer (Sayfa 399 - koridor yayıncılık)
Sümeyye TETİK 
22 Haz 17:47 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

ZOR , diye düşündü, AMA İMKANSIZ DEĞİL.

Akıl Oyunları, Daniel Palmer (Sayfa 353 - koridor yayıncılık)Akıl Oyunları, Daniel Palmer (Sayfa 353 - koridor yayıncılık)
Sümeyye TETİK 
17 Haz 13:53 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Büründüğümüz rolden ibaretiz!

Akıl Oyunları, Daniel Palmer (Sayfa 88 - koridor yayıncılık)Akıl Oyunları, Daniel Palmer (Sayfa 88 - koridor yayıncılık)
Sümeyye TETİK 
17 Haz 23:17 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Elinde olan tek şey bugünse, geçmişte ne yaptığının bir önemi yoktur."

Akıl Oyunları, Daniel Palmer (Sayfa 146 - koridor yayıncılık)Akıl Oyunları, Daniel Palmer (Sayfa 146 - koridor yayıncılık)
5 /