Edouard Leve

Edouard Leveİntihar yazarı
Yazar
8.1/10
704 Kişi
2.686
Okunma
132
Beğeni
12,2bin
Gösterim

Edouard Leve Kimdir?

1 Ocak 1965’te doğdu, 15 Ekim 2007’de intihar etti. École supérieure des sciences économiques et commerciales’de işletme okudu. 1991’de resim yapmaya başladı. Soyut resimler yaptıktan sonra bu sanat dalından tamamen vazgeçerek tablolarını yaktı. 1995’te çıktığı iki aylık Hindistan seyahatinden sonra fotoğrafla ilgilenmeye başladı. Çektiği fotoğraflar önemli dergilerde yer aldı ve bu fotoğraflardan yaptığı seçkiler on kitapta yayımlandı.
Unvan:
Yazar, Fotoğrafçı, Ressam
Doğum:
Fransa, 1 Ocak 1965
Ölüm:
Paris, Fransa, 15 Ekim 2007

Okurlar

132 okur beğendi.
2.686 okur okudu.
71 okur okuyor.
1.801 okur okuyacak.
50 okur yarım bıraktı.

Edouard Leve Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
"Sevinçli bir müzik dinlemek, bana benzemeyen insanlarla zaman geçirmek gibidir."
"Benim tarzımı oluşturan şey sözcüklerimden çok düşüncelerimdir."
"Yaşamın sonunda olan şey beni korkutmuyor."
"Kendimi haklı göstermeye daha az çalışır oldum gitgide..."
"Annemle babamdan birini belki daha çok seviyorumdur ama bunu düşünmemeyi yeğlerim."

Edouard Leve İletileri

Tümünü gör
Arkadaşlar herkese merhaba. Kendime göre uzun bir okuma listesi oluşturdum. Daha önce okuyan varsa ya da fikri olan kitaplar ile ilgili buyurun sohbet edelim. Buradaki dostların da kitapları var. Her ay kendime belirli bir miktar bütçe ayırdım almak için. Fikirlerinizi bekliyorum. 1)
Min Jin Lee
Min Jin Lee
-
Okunması Gereken Kitaplar
Diğer okurlarında kolay kitap seçmesi açısından şimdiye kadar okuduğum kitaplardan beni en çok etkileyen kitapların bir listesini oluşturmak istedim. Seçtiğim kitapların genelde kurgu kitap olmasına özen gösterdim. Sizde listeyi kontrol ederek bu konuya destek verebilirsiniz. Listedeki sıralama

Edouard Leve Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
81 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
28 saatte okudu
kaldı bu silinmez yaşamak suçu üzerimde
İnsan olarak doğmak diğer varlıklara verilmemiş olan bir ölüm düşüncesine sahip olmaktır, yaratılmışlar arasında ölüm bilgisine sahip olan insandır. Ölümün, intiharın, yokluğun veya varolmak denen şeyin hakikatine ulaşmak insan olarak kalabilmemizin bir yolu... Modern çağ denen bu belalı çağda bu
İntihar
İntiharEdouard Leve · Sel Yayıncılık · 20212.442 okunma
112 syf.
9/10 puan verdi
·
28 saatte okudu
Çok beğendim. Hatta "intihar" Kitabından daha fazla hoşuma gitti. Kitap gibi de değil aslında, aklına geldikçe yazdığı yazılar diyebiliriz. Herhangi bir olay örgüsüne bağlı kalmadan, canı istediği gibi yazmış Edouard sevdiği ve sevmediği şeyleri. Birçok cümlede kendinizi bulmanız mümkün.
Otoportre
OtoportreEdouard Leve · Sel Yayıncılık · 2015244 okunma
81 syf.
7/10 puan verdi
·
24 saatte okudu
Yazarın kendi yaşamından yola çıkarak yaptığı ölüme güzelleme olmuş sanki. Zaten kendisi de intihar etmiş. Bunu uzun süredir kafasında kurduğu belli, fakat ben kitapta daha çok onu böyle bir düşünceye sevk eden nedeni öğrenmek istedim. Öğrenemedim. Bipolar değil, bence depresyon hastası da değil. Çocukluk travmalarından vs zaten bahsetmemiş. Sadece mutsuz. Sonuçtan başlayan bir kitap olduğundan, kitabın içeriğinde “neden”i de görmek isterdim. Son olarak, intihar meyli olanların okumasını tavsiye etmiyorum. Yaşam-ölüm aforizmaları arayanlar bu kitapta çokça bulabilir. Pek çok cümlesi düşündürücü. Dediğim gibi, ölüme güzelleme.
İntihar
İntiharEdouard Leve · Sel Yayıncılık · 20212.442 okunma